R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yeni Bir Bilgi Daha Sızdırıldı: iPhone 14'ü Bekleyenlere Hızlı Şarj Müjdesi

  Apple'ın yeni serisi iPhone 14 ailesiyle ilgili yeni bir bilgi daha sızdırıldı! İddialara göre iPhone 14 ailesi hızlı şarj kapasitesini genişleterek 30W'ye çıkaracak.

  Hayrunisa Bayar
  Hayrunisa Bayar R10 Editörü
  31.08.2022 17:54 877 2 dk okuma süresi
  Yeni Bir Bilgi Daha Sızdırıldı: iPhone 14'ü Bekleyenlere Hızlı Şarj Müjdesi
  Son Düzenleme:

  Yeni bir iddiaya göre iPhone 14 ailesi 30 W’lik hızlı şarj özelliğiyle, önceki hızlı şarj kapasitelerini gerisinde bırakacak. 

  Yılın son Apple etkinliği olan Far Out’ta başta iPhone 14 serisi olmak üzere yeni cihazlar tanıtılacak. Şu ana kadar iPhone 14 hakkında sayısız bilgi sızdırılmış olsa da hızlı şarj özelliğini ilk kez duyuyoruz.  

  Ortaya atılan iddiaya göre iPhone 14 ailesi, 30 W hızlı şarj desteğiyle birlikte piyasaya sürülecek.  

  Yeni iddia: 30W'lik Hızlı Şarj Desteği 

  Akıllı telefonlarda hızlı şarj özelliğini ilk kez iPhone 8 ile sunan Apple, bu seride 18W kapasiteli bir hızlı şarj desteği sağlamıştı.  

  iPhone 12 ve iPhone 13 ailesinde hızlı şarj desteği 20W’ye çıkarılmıştı. Ancak ortaya atılan iddiaya göre Apple, şarj desteğini daha da geliştirdi.  

  Twitter’da yapılan bir paylaşıma göre iPhone 14 ailesi, 30W’lik hızlı şarj kapasitesine sahip olacak. Sizlerin de tahmin edebileceği üzere daha yüksek Watt değeri, daha kısa bir şarj süresi sunar. Ancak aynı zamanda cihazın bataryasının hızla ısınmasına  sebep olacağından, daha az verimli olabileceği gibi telefonun  bozulmasına da neden olabilir.

  Bir süre önce iPhone 13 Pro Max’in kısa süreliğine 27W şarjı desteklediği ortaya çıkmıştı. Bu sebeple yeni modellerde 30W’lik bir kapasite şaşırtıcı görünmüyor. Ancak 30W’lik desteğin tüm modellerde olup olmayacağı da şimdilik belirsizliğini koruyor. İddialara göre sadece iPhone 14 Pro’da 30W’lik bir kapasite olacağı konuşuluyor.  

  35 W'lik Adaptör İddiaları Destekliyor

  Öte yandan kısa süre önce Apple, MacBook Air ve iPhone’u aynı anda şarj edebilen 35W’lik USB-C adaptörünü piyasaya sunmuştu. Bu adaptörün piyasaya sürülüşü de yine iPhone 14 ailesinde hızlı şarj kapasitesinin artırılacağını destekliyor.  

  iPhone 14 Pro’nun beş farklı seçenekte piyasaya sürüleceğini biliyoruz. Daha önce görmüş olduğumuz altın, grafit ve gümüş renk seçeneklerinin yanı sıra mavi ve mor renkleri de kullanıcılara sunulacak.  

  Ortaya atılan diğer iddialar arasında mor renkli cihazın iPhone 14 ile birlikte sunulacağı, ancak sadece Pro modellerle sınırlı olacağı da yer aldı.   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Depremle Birlikte Wi-Fi Aramaları Arttı! Peki Wi-Fi Araması Nasıl Yapılır?

  Acil durumlarda hayat kurtaracak öneme sahip Wi-Fi araması nedir? Wi-Fi ile arama nasıl yapılır? İşte Android ve iPhone için Wi-Fi araması yapma yöntemleri!

  The Last of Us’a Erteleme Geldi! PC Sürümü İçin Biraz Daha Beklenecek!

  Naughty Dog, resmi çıkışına 1 aydan az bir süre kalan The Last of Us Part 1 PC sürümünün çıkış tarihinin ertelendiğini duyurdu. Hayranlara üzen haberin ardından yeni The Last of Us Part 1 PC çıkış tarihi de belli oldu.

  Daha Kutusundan Çıkmamış iPhone 1 Açık Arttırmaya Çıktı!

  Teknoloji devi Apple, tüm dünyaya iPhone serisini ilk kez 2007 yılında kazandırmıştı. O dönem teknolojik devrim yaratan 1.Nesil iPhone(iPhone 1) piyasaya sürülmüştü. O dönem alınmış ancak kutusu dahi hiç açılmamış iPhone 1 açık arttırmaya çıktı!

  DC’nin Yeni Evreni Tanıtıldı! İşte Yeni DC Film ve Dizileri!

  Yeniden yapılanmaya giden DC Studios, son dönemdeki hata ve sorunları gidermek için evreni sıfırlamaya karar verdi. 2025'te sinematik evrendeki tüm süper kahramanların hikayesi yeni baştan başlayacak. İşte James Gunn'ın yeni DC evreni!

  Yeni Bir Bilgi Daha Sızdırıldı: iPhone 14'ü Bekleyenlere Hızlı Şarj Müjdesi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et