R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yeni Bir Bilgi Daha Sızdırıldı: iPhone 14'ü Bekleyenlere Hızlı Şarj Müjdesi

  Apple'ın yeni serisi iPhone 14 ailesiyle ilgili yeni bir bilgi daha sızdırıldı! İddialara göre iPhone 14 ailesi hızlı şarj kapasitesini genişleterek 30W'ye çıkaracak.

  Hayrunisa Bayar
  Hayrunisa Bayar R10 Editörü
  31.08.2022 17:54 1153 2 dk okuma süresi
  Yeni Bir Bilgi Daha Sızdırıldı: iPhone 14'ü Bekleyenlere Hızlı Şarj Müjdesi
  Son Düzenleme:

  Yeni bir iddiaya göre iPhone 14 ailesi 30 W’lik hızlı şarj özelliğiyle, önceki hızlı şarj kapasitelerini gerisinde bırakacak. 

  Yılın son Apple etkinliği olan Far Out’ta başta iPhone 14 serisi olmak üzere yeni cihazlar tanıtılacak. Şu ana kadar iPhone 14 hakkında sayısız bilgi sızdırılmış olsa da hızlı şarj özelliğini ilk kez duyuyoruz.  

  Ortaya atılan iddiaya göre iPhone 14 ailesi, 30 W hızlı şarj desteğiyle birlikte piyasaya sürülecek.  

  Yeni iddia: 30W'lik Hızlı Şarj Desteği 

  Akıllı telefonlarda hızlı şarj özelliğini ilk kez iPhone 8 ile sunan Apple, bu seride 18W kapasiteli bir hızlı şarj desteği sağlamıştı.  

  iPhone 12 ve iPhone 13 ailesinde hızlı şarj desteği 20W’ye çıkarılmıştı. Ancak ortaya atılan iddiaya göre Apple, şarj desteğini daha da geliştirdi.  

  Twitter’da yapılan bir paylaşıma göre iPhone 14 ailesi, 30W’lik hızlı şarj kapasitesine sahip olacak. Sizlerin de tahmin edebileceği üzere daha yüksek Watt değeri, daha kısa bir şarj süresi sunar. Ancak aynı zamanda cihazın bataryasının hızla ısınmasına  sebep olacağından, daha az verimli olabileceği gibi telefonun  bozulmasına da neden olabilir.

  Bir süre önce iPhone 13 Pro Max’in kısa süreliğine 27W şarjı desteklediği ortaya çıkmıştı. Bu sebeple yeni modellerde 30W’lik bir kapasite şaşırtıcı görünmüyor. Ancak 30W’lik desteğin tüm modellerde olup olmayacağı da şimdilik belirsizliğini koruyor. İddialara göre sadece iPhone 14 Pro’da 30W’lik bir kapasite olacağı konuşuluyor.  

  35 W'lik Adaptör İddiaları Destekliyor

  Öte yandan kısa süre önce Apple, MacBook Air ve iPhone’u aynı anda şarj edebilen 35W’lik USB-C adaptörünü piyasaya sunmuştu. Bu adaptörün piyasaya sürülüşü de yine iPhone 14 ailesinde hızlı şarj kapasitesinin artırılacağını destekliyor.  

  iPhone 14 Pro’nun beş farklı seçenekte piyasaya sürüleceğini biliyoruz. Daha önce görmüş olduğumuz altın, grafit ve gümüş renk seçeneklerinin yanı sıra mavi ve mor renkleri de kullanıcılara sunulacak.  

  Ortaya atılan diğer iddialar arasında mor renkli cihazın iPhone 14 ile birlikte sunulacağı, ancak sadece Pro modellerle sınırlı olacağı da yer aldı.   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple'ın Yeni iPad Pro ve iPad Air Modelleri Geliyor: İşte Beklenen Özellikler!

  Apple'ın yeni iPad Pro ve iPad Air modelleri yakında! OLED ekranlar ve güçlü M3 çipi ile teknoloji dünyasında yeni bir dönem başlıyor.

  iPhone 16 Pro'nun Yeni Renk Seçenekleri Belli Oldu: İşte O Renkler!

  iPhone 16 Pro'nun yeni renkleri Titanium Gray ve Desert Titanium, şıklığı ve inovasyonu bir arada sunuyor.

  Xiaomi 14 Ultra, Fotoğrafçılıkta Yeni Bir Çığır Açacak: İşte İlk Kamera Örnekleri!

  Xiaomi 14 Ultra, üstün kamera özellikleri ve güçlü performansıyla MWC 2024'te teknoloji dünyasını sarsmaya hazırlanıyor.

  Apple, Yenilenmiş M3 MacBook Pro Satmaya Başladı: İşte Detaylar!

  Apple, M3 Pro ve M3 Max çipli yenilenmiş MacBook Pro modellerini, uygun fiyatlarla ve tam işlevsellik garantisiyle satışa çıkarıyor.

  Yeni Bir Bilgi Daha Sızdırıldı: iPhone 14'ü Bekleyenlere Hızlı Şarj Müjdesi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et