R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iOS 17.5, Yeni Özellikle Geliyor: İstenmeyen Takip Cihazlarına Karşı Uyaracak!

  Apple'ın son güncellemesi iOS 17.5, kullanıcıların gizliliğini korumaya yönelik önemli bir adım atıyor. İstenmeyen takip aksesuarlarını tespit edip uyarı verecek bu yeni özellik, kullanıcıların gizliliğini tehdit eden unsurlara karşı etkili bir koruma sağlıyor. İşte bu yeniliğin detayları.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  05.04.2024 18:03 1750 2 dk okuma süresi
  iOS 17.5, Yeni Özellikle Geliyor: İstenmeyen Takip Cihazlarına Karşı Uyaracak!
  Son Düzenleme:

  Apple'ın teknoloji dünyasına sunduğu en yeni güncelleme olan iOS 17.5, kullanıcı güvenliğine yönelik önemli yenilikler içeriyor. Geçtiğimiz yıl, Apple ve Google'ın, iOS ve Android işletim sistemlerini kullanan milyonlarca cihaz sahibini, istenmeyen takip aksesuarlarına karşı uyarmak amacıyla evrensel bir sistem geliştireceklerini duyurdukları bildirilmişti. Bu girişimin bir parçası olarak geliştirilen iOS 17.5 güncellemesi, kullanıcıların izinsiz olarak takip edilmesini önleyecek önemli bir özelliği barındırıyor.

  İstenmeyen İzleyicileri Tespit ve Uyarı

  iOS 17.5, Apple tarafından veya Bul (Find My) sistemiyle sertifikalı olmayan takip aksesuarlarını başarılı bir şekilde tanıyabilme yeteneğine sahip. Bu sayede, kullanıcılar kendilerini izlemeye çalışan cihazları hızlıca tespit edebilecekler. iPhone kullanıcıları, bir takip cihazı algılandığında, bu öğeyi devre dışı bırakma ve konum bilgisini öğenin sahibiyle paylaşmayı engelleme seçeneklerine sahip olacaklar. Bu işlem, cihazın üreticisi tarafından belirlenen talimatları takip ederek bir web sitesi üzerinden gerçekleştirilebilecek.

  Bu yeni özellik henüz etkinleştirilmemiş olsa da iOS 17.5 güncellemesinin yayınlanmasıyla kullanıcılara sunulması planlanıyor. Apple, bu güncellemeyi Mayıs ayında kullanıma sunmayı hedefliyor, böylece iPhone kullanıcıları daha güvenli bir deneyime adım atmış olacaklar.

  iOS 17.5 güncellemesi ne zaman yayınlanacak? 

  Apple, iOS 17.5 güncellemesini mayıs ayında kullanıma sunmayı planlıyor. Bu, iPhone kullanıcıları için daha güvenli bir deneyimin kapılarını aralayacak.

  iOS 17.5 güncellemesi hangi cihazlarda kullanılabilecek? 

  iOS 17.5 güncellemesinin, Apple'ın desteklediği tüm güncel iPhone modellerinde kullanılabilir olması bekleniyor. Ancak, güncellemenin tam olarak hangi modellere sunulacağına dair kesin bir liste Apple tarafından yayınlandığında daha net bilgiye sahip olunacak.

  Güncelleme ile tespit edilen izleyiciler nasıl devre dışı bırakılacak? 

  iPhone kullanıcıları, istenmeyen bir takip cihazı tespit edildiğinde, cihazın üreticisi tarafından sağlanan talimatları takip ederek bir web sitesi üzerinden bu öğeyi devre dışı bırakabilecekler. Bu işlem, öğenin konumunu sahibiyle paylaşmasını engelleyerek kullanıcıların gizliliğini koruyacak.

  Bu güncelleme kullanıcı gizliliğini nasıl etkileyebilir? 

  iOS 17.5 güncellemesi, kullanıcıların izinsiz olarak takip edilmesini önleyecek bir özellik içerdiğinden dolayı iPhone kullanıcılarının gizliliğine önemli bir katkı sağlayacak. Bu sayede kullanıcılar, izlenme konusundaki endişelerini azaltabilecek ve daha güvenli bir mobil deneyim yaşayabilecekler.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Game of Thrones Dizisinin İlk Görselleri Paylaşıldı!

  Game of Thrones evreninde geçen yeni dizi A Knight of the Seven Kingdoms, çekimlerine başladı. İlk görseli yayınlanan dizi, 2025 sonunda HBO'da yayınlanacak.

  Yeni Citroen C3 Aircross Geliyor: Avrupa Fiyatları Açıklandı!

  Yeni 2024 Citroen C3 Aircross nihayet tüm detaylarıyla tanıtıldı. İlk kez elektrikli ve 7 koltuklu seçeneklerle sunulacak modelin Avrupa fiyatları da duyuruldu.

  Hidrojenle Çalışan Bisiklet Geliyor: Elektrikli Bisikletlere Yeni Bir Alternatif!

  İsviçreli HydroRide, hidrojenle çalışan yakıt hücreli bisikletiyle elektrikli bisikletlere hızlı dolum ve çevre dostu bir alternatif sunuyor.

  Xiaomi, HyperOS'a Yapay Zeka Özellikleri Getiriyor: İşte Detaylar!

  Xiaomi, HyperOS'a yapay zeka özellikleri ekliyor. Notlar uygulamasında metin özetleme ve internetten bilgi sağlama gibi yenilikler geliyor.

  iOS 17.5, Yeni Özellikle Geliyor: İstenmeyen Takip Cihazlarına Karşı Uyaracak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et