R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Yeni MacBook Pro’da M3 Max Çipini Kullanacak: Testler Başladı!

  Apple, 2024 yılında piyasaya sürmeyi planladığı MacBook Pro serisinde kullanmak üzere M3 Max işlemcisini denemelere başladı. Apple M3 Max'in bu yeni nesil MacBook Pro'da sunduğu özellikler merak konusu. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  09.08.2023 12:24 2021 1 dk okuma süresi
  Apple Yeni MacBook Pro’da M3 Max Çipini Kullanacak: Testler Başladı!
  Son Düzenleme:

  Apple, yeni nesil MacBook Pro’lar için M3 Max çipi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Resmi bir lansman yapılmasa da, mühendislerin çip üzerindeki testlere başladığı bilgisi geldi. 

  Kaynaklar, J514 kod adlı bu yeni dizüstü bilgisayarın 16 çekirdek CPU Nedir? ve 40 çekirdek GPU'ya sahip Apple Silicon işlemcisini barındırdığını belirtiyor.

  M3 Max Çipinin Özellikleri

  M3 Max çipi, yeni MacBook Pro'nun performanslı versiyonunda yer alacak. Bu çip; 12 yüksek performanslı çekirdek ve enerji tasarrufu sağlamak adına 4 verimlilik çekirdeği olmak üzere toplamda 16 çekirdek CPU’ya sahip olacak. Ayrıca, 40 çekirdek GPU ile grafiksel performans konusunda da iddialı olacak.

  RAM Kapasitesi Ne Olacak?

  Yeni MacBook Pro, M3 Max çipi ile 48GB RAM kapasitesine sahip olacak. Ancak, piyasada bulunan diğer modeller 32GB, 64GB ve hatta 96GB RAM seçenekleriyle kullanıcıya sunulabiliyor. 

  Bu kapasitelerin, Apple'ın test aşamasında kullandığı yapılandırmaların sadece bir kısmını oluşturduğunu belirtmek gerekir.

  M3 İşlemcili MacBook Pro Ne Zaman Piyasada?

  Apple'ın M3 çipine geçiş yapacağı Mac modellerinin Ekim ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. 

  Ancak, M3 Pro ve M3 Max çipine sahip olan yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’lar için bekleyen kullanıcıların 2024 yılına kadar sabırlı olması gerekiyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp'a Yeni Özellik Geliyor: Kişilere Not Eklenebilecek!

  WhatsApp, kişisel notlar ekleyerek iletişimi kolaylaştıran yeni bir özelliği test ediyor. Sohbetler artık daha düzenli ve özel olacak!

  YouTube'a Yeni Tasarım Geliyor: İşte Gelecek Yenilikler!

  YouTube, yeni tasarım testleriyle kullanıcı deneyimini yeniliyor. Başlık ve açıklamalar sağa taşındı, önerilen videolar dikkat çekici hale geldi.

  Yetişkinlere Özel Yeni Ninja Kaplumbağalar Filmi Geliyor: ‘The Last Ronin’

  Ninja Kaplumbağalar geri dönüyor! Yetişkinlere özel çekilecek film olan "The Last Ronin" ile karanlık ve gerçekçi bir hikâye sizleri bekliyor.

  WhatsApp'ın Çizim Düzenleyici Aracı Güncellendi: İşte Yeni Tasarımı ve Özellikleri!

  WhatsApp çizim düzenleyici aracı yenilendi! Yeni tasarım daha kullanışlı, 24 renk seçeneği sunuyor ve Android beta kullanıcıları için hazır!

  Apple Yeni MacBook Pro’da M3 Max Çipini Kullanacak: Testler Başladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et