R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Safari'deki Problemi Çözdü: Kullanıcılar Bu Kelimeleri Tekrar Aratabilecek!

  Apple'ın Safari uygulaması, belirli arama terimlerinde hata vermeye başladıktan sonra artan şikayetler üzerine güncellendi. Kullanıcılar artık hata veren kelimeleri aratabilecekler.

  Hayrunisa Bayar
  Hayrunisa Bayar R10 Editörü
  17.11.2022 20:29 3092 2 dk okuma süresi
  Apple Safari'deki Problemi Çözdü: Kullanıcılar Bu Kelimeleri Tekrar Aratabilecek!
  Son Düzenleme:

  Apple, yeni serisi iPhone 14’le birlikte sunduğu iOS 16 güncellemesinde yeni bir hatayla daha karşılaştı. Apple kullanıcılarının bildirimlerine göre Safari uygulaması, belirli arama terimleri girildiğinde çökerek, ilginç bir hata vermeye başladı.  

  Anlaşıldığı kadarıyla hata, ilk kez 13 Kasım’da gece saatlerinde görüldü. Hatadan etkilenen kullanıcılar ise iOS 15.7.1, iOS 16, iOS 16.1, iOS 16.1.1, iOS 16.2 Beta sürümlerini kullananlar oldu.  

  Twitter’da da yer alan paylaşımlara göre Safari, belirli sözcüklerin ilk üç harfi arama çubuğunda yazıldığında hata vermeye başladı. Ancak sorunun neden kaynaklandığına dair net olarak bir bilgiye ulaşılamadı.  

  Merhaba, benim ve annemin yeni iPhone 14'ünde çok garip bir sorun var. Arama motoruna Walmart yazmaya başladığımızda, “Wal” kısmından sonra telefonlar Safari'yi anında kapatıyor. Aşağıdaki videoya bakın.. Lütfen yardım eder misiniz?

  Raporlar, ilk üç harfi “tar, bes, wal, wel, eski, sta, pla” olan sözcüklerin aramaya yazıldığında hata verdiğini ortaya koydu. Yani, örneğin Starbucks, best, plant ya da Walmart gibi sözcüklerin ilk üç harfi Safari’ye yazıldığında, uygulama, kelimeyi tamamlatmadan hata vermeye başladı.  

  Başta sorunun nedeni de bilinmediği gibi, söz konusu hata, her kullanıcıda meydana gelmiyordu. Yani, kullanıcıların tümü etkilenmiş durumda değildi. Ancak Apple destek ekibine gönderilen raporlara göre sorun, marka tarafından kısa süre içinde fark edilmiş durumdaydı. 

  Hata düzeltildi! 

  MacRumors isimli Apple haber sitesine göre söz konusu hata, yüksek ihtimalle bir sunucu hatasıydı. Yani bu, Apple’ın yeni bir iOS güncellemesi sunmadan hatayı çözebileceği anlamına geliyordu.  

  MacRumors’un da düşündüğü gibi Apple ekibi, gereken müdahaleyi yaptı. Haber sitesinde de güncellenen bilgiye göre hata, çözüldü.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18, Yavaş Şarj Cihazlarını Tespit Ederek Kullanıcıları Uyaracak!

  iOS 18, iPhone'larda yavaş şarj cihazlarını tespit ederek kullanıcıları uyarıyor ve pil sağlığını iyileştirmek için yeni şarj sınırı ayarları sunuyor.

  İşte Apple'ın WWDC 2024'te Tanıttığı En Büyük Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC 2024'te yapay zeka sistemleri, Siri yenilikleri ve iOS 18'in özelleştirilebilir özellikleriyle dikkat çeken birçok yeni özelliği tanıttı.

  Apple, iOS 18 ile Sürpriz Yapacak: Sevilen Duvar Kağıtları Geri Geliyor!

  Apple, iOS 18 ve macOS 15 ile eski iPhone ve Mac duvar kağıtlarını geri getiriyor. Kullanıcılar, nostaljik duvar kağıtlarıyla geçmişe bir yolculuk yapacak.

  YouTube, Masaüstü Tasarımını Yeniledi: İlk Olarak Premium Kullanıcılarına Sundu!

  YouTube, yenilenen masaüstü tasarımını Premium kullanıcılarına sundu. Yeni tasarım, gelişmiş görüntüleme deneyimi ve içerik erişimi ile dikkat çekiyor.

  Apple Safari'deki Problemi Çözdü: Kullanıcılar Bu Kelimeleri Tekrar Aratabilecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et