R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Safari'deki Problemi Çözdü: Kullanıcılar Bu Kelimeleri Tekrar Aratabilecek!

  Apple'ın Safari uygulaması, belirli arama terimlerinde hata vermeye başladıktan sonra artan şikayetler üzerine güncellendi. Kullanıcılar artık hata veren kelimeleri aratabilecekler.

  Hayrunisa Bayar Hayrunisa Bayar 17.11.2022 20:29 1519 2 dk okuma süresi
  Apple Safari'deki Problemi Çözdü: Kullanıcılar Bu Kelimeleri Tekrar Aratabilecek!
  Son Düzenleme:

  Apple, yeni serisi iPhone 14’le birlikte sunduğu iOS 16 güncellemesinde yeni bir hatayla daha karşılaştı. Apple kullanıcılarının bildirimlerine göre Safari uygulaması, belirli arama terimleri girildiğinde çökerek, ilginç bir hata vermeye başladı.  

  Anlaşıldığı kadarıyla hata, ilk kez 13 Kasım’da gece saatlerinde görüldü. Hatadan etkilenen kullanıcılar ise iOS 15.7.1, iOS 16, iOS 16.1, iOS 16.1.1, iOS 16.2 Beta sürümlerini kullananlar oldu.  

  Twitter’da da yer alan paylaşımlara göre Safari, belirli sözcüklerin ilk üç harfi arama çubuğunda yazıldığında hata vermeye başladı. Ancak sorunun neden kaynaklandığına dair net olarak bir bilgiye ulaşılamadı.  

  Merhaba, benim ve annemin yeni iPhone 14'ünde çok garip bir sorun var. Arama motoruna Walmart yazmaya başladığımızda, “Wal” kısmından sonra telefonlar Safari'yi anında kapatıyor. Aşağıdaki videoya bakın.. Lütfen yardım eder misiniz?

  Raporlar, ilk üç harfi “tar, bes, wal, wel, eski, sta, pla” olan sözcüklerin aramaya yazıldığında hata verdiğini ortaya koydu. Yani, örneğin Starbucks, best, plant ya da Walmart gibi sözcüklerin ilk üç harfi Safari’ye yazıldığında, uygulama, kelimeyi tamamlatmadan hata vermeye başladı.  

  Başta sorunun nedeni de bilinmediği gibi, söz konusu hata, her kullanıcıda meydana gelmiyordu. Yani, kullanıcıların tümü etkilenmiş durumda değildi. Ancak Apple destek ekibine gönderilen raporlara göre sorun, marka tarafından kısa süre içinde fark edilmiş durumdaydı. 

  Hata düzeltildi! 

  MacRumors isimli Apple haber sitesine göre söz konusu hata, yüksek ihtimalle bir sunucu hatasıydı. Yani bu, Apple’ın yeni bir iOS güncellemesi sunmadan hatayı çözebileceği anlamına geliyordu.  

  MacRumors’un da düşündüğü gibi Apple ekibi, gereken müdahaleyi yaptı. Haber sitesinde de güncellenen bilgiye göre hata, çözüldü.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yüksek ÖTV Sınırında Olan Otomobil Modellerine Tekrar Zam Mı Gelecek? Bu Modeller Hangileri?

  Kurlardaki dengesizlik, yüksek ÖTV sınırındaki otomobiller için fiyatlarda artışa neden olacak. ÖTV’si düşürülen otomobil fiyatları tekrardan yükselecek!

  Apple, Çocuklar İçin Ücretsiz Bir Kodlama Etkinliği Gerçekleştirecek!

  Apple, çocuklar için Coding Lab for Kids isminde bir etkinlik düzenleyecek. Ücretsiz aktivitelerden oluşacak eğitim, bir hafta sürecek!

  Apple CarPlay İçin En İyi Uygulamalar!

  Apple CarPlay teknolojisinin desteklediği en beğenilen uygulamalar belli oldu. Buna göre geliştirilen uygulamalar arasında bazıları rakiplerini geride bıraktı!

  Android Telefon Kullanıcıları Artık “Arşiv” Özelliğinden Yararlanabilecekler!

  Google, Android kullanıcılarını sevindirecek yeni bir özelliği daha duyurdu. Buna göre Play Store merkezli 'Arşiv' özelliği kullanıcılara sunulacak.

  Apple Safari'deki Problemi Çözdü: Kullanıcılar Bu Kelimeleri Tekrar Aratabilecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et