R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Safari'deki Problemi Çözdü: Kullanıcılar Bu Kelimeleri Tekrar Aratabilecek!

  Apple'ın Safari uygulaması, belirli arama terimlerinde hata vermeye başladıktan sonra artan şikayetler üzerine güncellendi. Kullanıcılar artık hata veren kelimeleri aratabilecekler.

  Hayrunisa Bayar
  Hayrunisa Bayar R10 Editörü
  17.11.2022 20:29 3058 2 dk okuma süresi
  Apple Safari'deki Problemi Çözdü: Kullanıcılar Bu Kelimeleri Tekrar Aratabilecek!
  Son Düzenleme:

  Apple, yeni serisi iPhone 14’le birlikte sunduğu iOS 16 güncellemesinde yeni bir hatayla daha karşılaştı. Apple kullanıcılarının bildirimlerine göre Safari uygulaması, belirli arama terimleri girildiğinde çökerek, ilginç bir hata vermeye başladı.  

  Anlaşıldığı kadarıyla hata, ilk kez 13 Kasım’da gece saatlerinde görüldü. Hatadan etkilenen kullanıcılar ise iOS 15.7.1, iOS 16, iOS 16.1, iOS 16.1.1, iOS 16.2 Beta sürümlerini kullananlar oldu.  

  Twitter’da da yer alan paylaşımlara göre Safari, belirli sözcüklerin ilk üç harfi arama çubuğunda yazıldığında hata vermeye başladı. Ancak sorunun neden kaynaklandığına dair net olarak bir bilgiye ulaşılamadı.  

  Merhaba, benim ve annemin yeni iPhone 14'ünde çok garip bir sorun var. Arama motoruna Walmart yazmaya başladığımızda, “Wal” kısmından sonra telefonlar Safari'yi anında kapatıyor. Aşağıdaki videoya bakın.. Lütfen yardım eder misiniz?

  Raporlar, ilk üç harfi “tar, bes, wal, wel, eski, sta, pla” olan sözcüklerin aramaya yazıldığında hata verdiğini ortaya koydu. Yani, örneğin Starbucks, best, plant ya da Walmart gibi sözcüklerin ilk üç harfi Safari’ye yazıldığında, uygulama, kelimeyi tamamlatmadan hata vermeye başladı.  

  Başta sorunun nedeni de bilinmediği gibi, söz konusu hata, her kullanıcıda meydana gelmiyordu. Yani, kullanıcıların tümü etkilenmiş durumda değildi. Ancak Apple destek ekibine gönderilen raporlara göre sorun, marka tarafından kısa süre içinde fark edilmiş durumdaydı. 

  Hata düzeltildi! 

  MacRumors isimli Apple haber sitesine göre söz konusu hata, yüksek ihtimalle bir sunucu hatasıydı. Yani bu, Apple’ın yeni bir iOS güncellemesi sunmadan hatayı çözebileceği anlamına geliyordu.  

  MacRumors’un da düşündüğü gibi Apple ekibi, gereken müdahaleyi yaptı. Haber sitesinde de güncellenen bilgiye göre hata, çözüldü.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Apple'ın Yeni iPad Pro ve iPad Air Modelleri Geliyor: İşte Beklenen Özellikler!

  Apple'ın yeni iPad Pro ve iPad Air modelleri yakında! OLED ekranlar ve güçlü M3 çipi ile teknoloji dünyasında yeni bir dönem başlıyor.

  Apple, Yenilenmiş M3 MacBook Pro Satmaya Başladı: İşte Detaylar!

  Apple, M3 Pro ve M3 Max çipli yenilenmiş MacBook Pro modellerini, uygun fiyatlarla ve tam işlevsellik garantisiyle satışa çıkarıyor.

  Apple Vision Pro 2’nin Çıkış Tarihi Gecikecek: İşte Nedeni!

  Apple Vision Pro 2'nin çıkışı için en az 18 ay beklenmesi gerektiği belirtiliyor. Aynı zamanda yeni modelde ele alınması gereken birçok sorun bulunuyor.

  Apple Safari'deki Problemi Çözdü: Kullanıcılar Bu Kelimeleri Tekrar Aratabilecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et