R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple, macOS 15 ile Yeni Özellikler Getiriyor: Sistem Ayarları Yenileniyor!

  Apple, macOS 15 ile menüleri ve uygulama arayüzlerini baştan düzenleyecek. Mac kullanıcıları, sistem ayarlarında da yenilikçi bir tasarımla karşılaşacak.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  24.05.2024 16:17 1139 2 dk okuma süresi
  Apple, macOS 15 ile Yeni Özellikler Getiriyor: Sistem Ayarları Yenileniyor!
  Son Düzenleme:

  Apple, geçtiğimiz yıl tanıttığı macOS Ventura ile birlikte Sistem Tercihleri uygulamasını, iPhone ve iPad'deki Ayarlar uygulamasına benzer bir şekilde, Sistem Ayarları olarak yeniden adlandırmıştı. Şimdi ise Haziran ayında düzenlenecek olan Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC) ile birlikte, macOS 15 güncellemesi kapsamında menülerin ve uygulama arayüzlerinin yeniden düzenleneceği konuşuluyor.

  Sık Kullanılan Ayarlar Üste Taşınacak

  Apple'ın macOS 15 ile getireceği en dikkat çekici değişikliklerden biri, Sistem Ayarları menüsünün en çok kullanılan ve kullanıcıların en çok ihtiyaç duyduğu ayarlara göre yeniden düzenlenecek olması. Örneğin, yazılım güncellemesi veya saklama alanını kontrol etmek için girilen Genel bölümü menünün en üstünde yer alacak. Bununla birlikte, çok fazla değiştirilmeyen Bildirimler ve Ses ayarları ise daha aşağıda bulunacak. Ayrıca, Apple ID'nin adı da Apple Hesabı olarak değiştirilecek.

  Sistem Uygulamalarında Tasarım Değişiklikleri

  Apple, macOS 15 ile birlikte sistem uygulamalarında da bir dizi tasarım değişikliği yapmayı planlıyor. Bu kapsamda Siri menü çubuğu simgesinin mevcut renkli halinden düz, siyah beyaz bir simgeye dönüştürüleceği belirtiliyor. Bunun yanı sıra Hesap Makinesi uygulaması da iOS'takine benzer bir tasarıma sahip olacak. Safari tarayıcısında ise ufak tasarım değişiklikleri yapılacak.

  macOS 15 Ne Zaman Tanıtılacak?

  Apple'ın merakla beklenen Dünya Geliştiriciler Konferansı, 10 Haziran'da gerçekleştirilecek. Bu etkinlikte iOS 18, macOS 15 ve watchOS 11 başta olmak üzere, işletim sistemlerinin son sürümleri tanıtılacak. Etkinlik sırasında veya hemen sonrasında iOS 18 geliştirici (dev) beta sürümünün yayınlanması da bekleniyor.

  macOS 15 ile Sistem Ayarlarında Ne Gibi Değişiklikler Olacak?

  Sistem Ayarları menüsü, kullanıcıların en çok ihtiyaç duyduğu ayarlara göre yeniden düzenlenecek ve sık kullanılan ayarlar menünün en üstünde yer alacak.

  Siri Menü Çubuğu Simgesi Nasıl Değişecek?

  Siri menü çubuğu simgesi, mevcut renkli halinden düz, siyah beyaz bir simgeye dönüştürülecek.

  Hesap Makinesi Uygulaması Nasıl Görünecek?

  Hesap Makinesi uygulaması, iOS'takine benzer bir tasarıma sahip olacak ve daha kullanıcı dostu bir arayüz sunacak.

  macOS 15 ile Safari Tarayıcısında Ne Gibi Değişiklikler Yapılacak?

  Safari tarayıcısında ufak tasarım değişiklikleri yapılacak, bu değişiklikler tarayıcıyı daha modern ve kullanışlı hale getirecek.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Game of Thrones Dizisinin İlk Görselleri Paylaşıldı!

  Game of Thrones evreninde geçen yeni dizi A Knight of the Seven Kingdoms, çekimlerine başladı. İlk görseli yayınlanan dizi, 2025 sonunda HBO'da yayınlanacak.

  VPN ile Ucuz YouTube Premium Alma Dönemi Bitiyor: İşte Detaylar!

  YouTube, VPN kullanarak ucuz abonelik alan kullanıcıların hesaplarını iptal etmeye başladı. İşte yeni dönemin detayları ve kullanıcı tavsiyeleri!

  Yeni Citroen C3 Aircross Geliyor: Avrupa Fiyatları Açıklandı!

  Yeni 2024 Citroen C3 Aircross nihayet tüm detaylarıyla tanıtıldı. İlk kez elektrikli ve 7 koltuklu seçeneklerle sunulacak modelin Avrupa fiyatları da duyuruldu.

  Hidrojenle Çalışan Bisiklet Geliyor: Elektrikli Bisikletlere Yeni Bir Alternatif!

  İsviçreli HydroRide, hidrojenle çalışan yakıt hücreli bisikletiyle elektrikli bisikletlere hızlı dolum ve çevre dostu bir alternatif sunuyor.

  Apple, macOS 15 ile Yeni Özellikler Getiriyor: Sistem Ayarları Yenileniyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et