R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

    Apple iPad Pro Modellerini İnceltmenin İlginç Yolunu Açıkladı!

    Apple aldığı yeni karar sonrasında 2024 yılında üreteceği iPad Pro modellerinde ekranları inceltmeyi hedefliyor. Ekran inceltmek için kullanılan yöntem ise oldukça ilginç bulundu.

    Ecem
    Ecem R10 Editörü
    14.07.2022 13:46 2961 2 dk okuma süresi
    Apple iPad Pro Modellerini İnceltmenin İlginç Yolunu Açıkladı!
    Son Düzenleme:

    Teknoloji devi Apple uzun zamandır Eylül ayında gerçekleştirilmesi planlanan etkinlik üzerinde çalışıyor. Etkinlikte tanıtılacak ürünler ise teknoloji kulislerinde konuşulanlara göre iPhone, iPad, Watch ve Airpods Pro modelleri olarak belirlendi. Etkinlik devam ederken şirketin tüm hedeflerini eksiksiz gerçekleştirmesi için bir sonraki yılın planları da çiziliyor. Kullanıcılardan gelen dönüşler doğrultusunda çok kullanılan iPad Pro modellerinin inceltilmesi için şirketin yeni planları olduğu öğrenildi. 

    iPad Pro modellerinin ekranları incelecek!

    Apple tarafından çalışmaların sürdüğü ve 2024 yılında piyasaya sürmesi planlanan iPad Pro modellerinde büyük yenilik yapılacak. Modellerde kullanılacak ekranlar için, panel üreticileri ile anlaşmalar gerçekleştirildi. Ürünlerde kullanılacak olan OLED ekranlarda şimdiye kadar yapılmamış bir yöntemle inceltme gerçekleştirilecek. Böylece ürünlerin ekranları incecik olacak. 

    Şirket tarafından alınan karar sonrasında bir rapor hazırlandı. Ekran tedariği için anlaşmaların yapıldığı şirketlerse Samsung ve LG oldu. Panellerin üretimi 2024 yılında yapılacak ancak şimdiden herhangi bir aksaklık yaşanmaması için denemeler yapılmaya başlandı. Denemeler sonucunda elde edilen ekran inceliği Apple için istenildiği gibi olmadı. 

    Ekranlar kazıyarak inceltilecek!

    Apple ekranların biraz daha incelmesini istediği için ilginç bir yöntem kullanacak. Kuru aşındırma yönteminin kimyasal bazı gazlarla birleşmesinin ardından üst üste binen katmalar tek tek çıkarılacak. Katman başına oldukça zahmetli ve ince bir iş olmasına rağmen tüm katmaların çıkarılmasının ardından ekranlar için büyük bir yenilik gerçekleştirilmiş olacak. 

    Apple doğayı da düşünerek uzun vadede katkı sağlamayı ve geri dönüşüm için zemin hazırlamayı amaçlıyor. Apple tanıtımlarında doğaya olan katkıyı sık sık dile getirse de asıl amacın ürünlerin inceliğini tamamlamak olduğu aşikar. Yeni ve büyük bataryalar için iPad Pro modellerinde yer açılmış olacak.  

    İçeriği Puanla
    Yorumlar

    Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

    İlgili İçerikler:

    İşte Apple'ın WWDC 2024'te Tanıttığı En Büyük Özellikler ve Yenilikler!

    Apple, WWDC 2024'te yapay zeka sistemleri, Siri yenilikleri ve iOS 18'in özelleştirilebilir özellikleriyle dikkat çeken birçok yeni özelliği tanıttı.

    Apple, iOS 18 ile Sürpriz Yapacak: Sevilen Duvar Kağıtları Geri Geliyor!

    Apple, iOS 18 ve macOS 15 ile eski iPhone ve Mac duvar kağıtlarını geri getiriyor. Kullanıcılar, nostaljik duvar kağıtlarıyla geçmişe bir yolculuk yapacak.

    Apple, iPhone ve Apple Watch Garanti Şartlarını Değiştiriyor: Artık Kılcal Çatlaklar Garanti Dışı Kalacak!

    Apple, iPhone ve Apple Watch garanti şartlarını değiştirdi. Artık kılcal ekran çatlakları garanti kapsamında olmayacak, kullanıcılar onarım için ödeme yapacak.

    Sniper Elite 4, iPhone 15 Pro'ya Geliyor!

    Sniper Elite 4, yedi yıl sonra iPhone 15 Pro, M1 iPad ve Mac'lerde oynanabilecek. İkinci Dünya Savaşı keskin nişancı deneyimi Apple cihazlarda sizi bekliyor!

    Apple iPad Pro Modellerini İnceltmenin İlginç Yolunu Açıkladı!

    Size daha iyi hizmet sunabilmek
    için çerezleri kullanıyoruz.

    Çerez Politikası Kabul Et