R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple iPad Pro Modellerini İnceltmenin İlginç Yolunu Açıkladı!

  Apple aldığı yeni karar sonrasında 2024 yılında üreteceği iPad Pro modellerinde ekranları inceltmeyi hedefliyor. Ekran inceltmek için kullanılan yöntem ise oldukça ilginç bulundu.

  Ecem Ecem 14.07.2022 13:46 1406 2 dk okuma süresi
  Apple iPad Pro Modellerini İnceltmenin İlginç Yolunu Açıkladı!
  Son Düzenleme:

  Teknoloji devi Apple uzun zamandır Eylül ayında gerçekleştirilmesi planlanan etkinlik üzerinde çalışıyor. Etkinlikte tanıtılacak ürünler ise teknoloji kulislerinde konuşulanlara göre iPhone, iPad, Watch ve Airpods Pro modelleri olarak belirlendi. Etkinlik devam ederken şirketin tüm hedeflerini eksiksiz gerçekleştirmesi için bir sonraki yılın planları da çiziliyor. Kullanıcılardan gelen dönüşler doğrultusunda çok kullanılan iPad Pro modellerinin inceltilmesi için şirketin yeni planları olduğu öğrenildi. 

  iPad Pro modellerinin ekranları incelecek!

  Apple tarafından çalışmaların sürdüğü ve 2024 yılında piyasaya sürmesi planlanan iPad Pro modellerinde büyük yenilik yapılacak. Modellerde kullanılacak ekranlar için, panel üreticileri ile anlaşmalar gerçekleştirildi. Ürünlerde kullanılacak olan OLED ekranlarda şimdiye kadar yapılmamış bir yöntemle inceltme gerçekleştirilecek. Böylece ürünlerin ekranları incecik olacak. 

  Şirket tarafından alınan karar sonrasında bir rapor hazırlandı. Ekran tedariği için anlaşmaların yapıldığı şirketlerse Samsung ve LG oldu. Panellerin üretimi 2024 yılında yapılacak ancak şimdiden herhangi bir aksaklık yaşanmaması için denemeler yapılmaya başlandı. Denemeler sonucunda elde edilen ekran inceliği Apple için istenildiği gibi olmadı. 

  Ekranlar kazıyarak inceltilecek!

  Apple ekranların biraz daha incelmesini istediği için ilginç bir yöntem kullanacak. Kuru aşındırma yönteminin kimyasal bazı gazlarla birleşmesinin ardından üst üste binen katmalar tek tek çıkarılacak. Katman başına oldukça zahmetli ve ince bir iş olmasına rağmen tüm katmaların çıkarılmasının ardından ekranlar için büyük bir yenilik gerçekleştirilmiş olacak. 

  Apple doğayı da düşünerek uzun vadede katkı sağlamayı ve geri dönüşüm için zemin hazırlamayı amaçlıyor. Apple tanıtımlarında doğaya olan katkıyı sık sık dile getirse de asıl amacın ürünlerin inceliğini tamamlamak olduğu aşikar. Yeni ve büyük bataryalar için iPad Pro modellerinde yer açılmış olacak.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme

  Instagram'da profil fotoğrafını büyütmek için birçok farklı araç bulunuyor. Bu işlem, Chrome üzerinden yapılabileceği gibi profil fotoğrafı büyütme araçları da tercih edilebilir.

  Oppo A1 Pro Fiyatıyla Birlikte Tanıtıldı! Özellikleri Neler?

  OPPO A1 Pro, vitrindeki yerini almaya başladı. Özellikle kamerasıyla ön plana çıkan cihazın fiyatı ise özelliklerine göre 254 ile 325 dolar aralığında olacak!

  Apple Safari'deki Problemi Çözdü: Kullanıcılar Bu Kelimeleri Tekrar Aratabilecek!

  Apple Safari uygulaması, belirli arama terimleri girildiğinde çökerek ilginç bir hata vermeye başlamıştı. Ancak Apple yetkilileri, kısa sürede sorunu çözdü.

  2022 En İyi Ücretsiz VPN Programları

  VPN programları, internet üzerinde gizli bir şekilde gezinilmesini sağlar. En iyi ücretsiz VPN programları ile anonim olarak sörf yapılabilir.

  Apple iPad Pro Modellerini İnceltmenin İlginç Yolunu Açıkladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et