R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tinder Kullanıcılarına Kötü Haber: Play Store'dan Kaldırılabilir!

  Tinder kullanıcılarını tedirgin eden yeni bir gelişme yaşandı. Google ile geliştirici şirket Match Group arasında yaşanan sorunların büyümesi nedeniyle arkadaşlık uygulamasının Play Store'dan kaldırılması söz konusu.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  14.07.2022 14:00 1484 2 dk okuma süresi
  Tinder Kullanıcılarına Kötü Haber: Play Store'dan Kaldırılabilir!
  Son Düzenleme:

  Arkadaş bulma programı olarak bilinen Tinder ile Google arasında sular bir türlü durulmuyor. İki taraf arasında bir süredir gerginliğin hakim olduğu bilinirken, Google ipleri kopartacak yeni bir karar aldı. Son gelişmelere göre Google cephesinden, Tinder’in market uygulamasından tamamen kaldırmak için yeni adımlar atmaya hazırlandığı öğrenildi. 

  Google Tinder’ı Play Store’dan atıyor mu?

  Google ile tüm dünyada aktif olarak kullanılan arkadaşlık programı Tinder arasında gerilim giderek artıyor. Arkadaşlık uygulaması geliştiricisi olarak bilinen Match Group’un kendi uygulamalarını kullanarak avantaj elde ettiği tespit edilmişti. Haksız avantaj elde ederken üzerinden para kazanmaya devam ettiği Play Store’a ise ödeme yapmayı reddettiği öğrenildi. 

  Tinder’ın geliştiricisi Match Group ile Google arasında karşılıklı suçlamalarla geçen süreç, tatsız bitecek gibi görünüyor. Yazılım devinin uygulamaları bununla da sınırlı değil. OkCupid, Hinge gibi benzer uygulamaları içinde Google’ın rahatsız olduğu belirlendi. Bu konuda şimdiye kadar elde edilen kazançlar üzerinden oluşan zararların karşılanması için maddi tazminatta bulundu. 

  Tinder kullanıcıları için kötü haber!

  Geçtiğimiz aylarda gerginliğinin fitilini Match Group, Google’a dava açarak ateşlemişti. Davanın sebebi marketin Android uygulamaları için tekel haline dönüştürüldüğü ve uygulamaların da buna göre hareket ettiği yönündeydi. Şirket Google tarafından uygulanan ödeme sistemini tam olarak kullanmak istemediğini açıkladı. 

  Google tarafından istenen komisyonların çok yüksek olduğu da bu iddialar arasındaydı. Google iddialar karşısında politikalarının herkes için geçerli olduğunu ve bir ayrım yapmadıklarını belirtti. Ünlü geliştirici şirkete karşı dava açarak yanıt vermek istedi. Bir başka geliştirici Epic Games’de daha önce benzer iddialar ile hem Google hem de Apple ile mahkemelik olmuştu. Şirketler uygulamaları üzerinden yüzde 30’a varan komisyon almaya devam ediyor. Büyük şirkete ait arkadaşlık uygulamalarının akıbeti henüz bilinmiyor ancak gerilimin tırmanarak devam etmesi aktif kullanıcıları da tedirgin etti. Nihai kararın sonlanması için yasal sürecin sonlanması bekleniyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  PlayStation Portal Türkiye’de: Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

  Sony Türkiye garantisi altında ve Bilkom güvencesiyle piyasaya sürülecek olan PS Portal'ın Türkiye'deki satış fiyatı ve lansman tarihi duyuruldu.

  Bilim Dünyasını Sarsan Haber: Alzheimer’ın İnsandan İnsana Bulaştığına Dair İlk Kanıt Bulundu!

  University College London araştırmacıları, Alzheimer hastalığının nadir durumlarda insandan insana bulaşabileceğini keşfetti.

  Asus Zenfone 11'den Beklenen Haber: Yeni Nesil Özelliklerle Geliyor!

  Asus Zenfone 11, Google Play veritabanında göründü. Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisi, 16 GB RAM ve Android 14 ile geliyor.

  X'te (Eski Adıyla Twitter) Yenilikler ve Kullanıcılarına Sunulan Son Özellikler 2024

  Sosyal medya devi X'in yeni özellikleri: Anlık Fleets, kişiselleştirilmiş temalar ve sesli mesajlar. Kullanıcı deneyimini keşfedin!

  Tinder Kullanıcılarına Kötü Haber: Play Store'dan Kaldırılabilir!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et