R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tinder Kullanıcılarına Kötü Haber: Play Store'dan Kaldırılabilir!

  Tinder kullanıcılarını tedirgin eden yeni bir gelişme yaşandı. Google ile geliştirici şirket Match Group arasında yaşanan sorunların büyümesi nedeniyle arkadaşlık uygulamasının Play Store'dan kaldırılması söz konusu.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  14.07.2022 14:00 1500 2 dk okuma süresi
  Tinder Kullanıcılarına Kötü Haber: Play Store'dan Kaldırılabilir!
  Son Düzenleme:

  Arkadaş bulma programı olarak bilinen Tinder ile Google arasında sular bir türlü durulmuyor. İki taraf arasında bir süredir gerginliğin hakim olduğu bilinirken, Google ipleri kopartacak yeni bir karar aldı. Son gelişmelere göre Google cephesinden, Tinder’in market uygulamasından tamamen kaldırmak için yeni adımlar atmaya hazırlandığı öğrenildi. 

  Google Tinder’ı Play Store’dan atıyor mu?

  Google ile tüm dünyada aktif olarak kullanılan arkadaşlık programı Tinder arasında gerilim giderek artıyor. Arkadaşlık uygulaması geliştiricisi olarak bilinen Match Group’un kendi uygulamalarını kullanarak avantaj elde ettiği tespit edilmişti. Haksız avantaj elde ederken üzerinden para kazanmaya devam ettiği Play Store’a ise ödeme yapmayı reddettiği öğrenildi. 

  Tinder’ın geliştiricisi Match Group ile Google arasında karşılıklı suçlamalarla geçen süreç, tatsız bitecek gibi görünüyor. Yazılım devinin uygulamaları bununla da sınırlı değil. OkCupid, Hinge gibi benzer uygulamaları içinde Google’ın rahatsız olduğu belirlendi. Bu konuda şimdiye kadar elde edilen kazançlar üzerinden oluşan zararların karşılanması için maddi tazminatta bulundu. 

  Tinder kullanıcıları için kötü haber!

  Geçtiğimiz aylarda gerginliğinin fitilini Match Group, Google’a dava açarak ateşlemişti. Davanın sebebi marketin Android uygulamaları için tekel haline dönüştürüldüğü ve uygulamaların da buna göre hareket ettiği yönündeydi. Şirket Google tarafından uygulanan ödeme sistemini tam olarak kullanmak istemediğini açıkladı. 

  Google tarafından istenen komisyonların çok yüksek olduğu da bu iddialar arasındaydı. Google iddialar karşısında politikalarının herkes için geçerli olduğunu ve bir ayrım yapmadıklarını belirtti. Ünlü geliştirici şirkete karşı dava açarak yanıt vermek istedi. Bir başka geliştirici Epic Games’de daha önce benzer iddialar ile hem Google hem de Apple ile mahkemelik olmuştu. Şirketler uygulamaları üzerinden yüzde 30’a varan komisyon almaya devam ediyor. Büyük şirkete ait arkadaşlık uygulamalarının akıbeti henüz bilinmiyor ancak gerilimin tırmanarak devam etmesi aktif kullanıcıları da tedirgin etti. Nihai kararın sonlanması için yasal sürecin sonlanması bekleniyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  YouTube, Masaüstü Tasarımını Yeniledi: İlk Olarak Premium Kullanıcılarına Sundu!

  YouTube, yenilenen masaüstü tasarımını Premium kullanıcılarına sundu. Yeni tasarım, gelişmiş görüntüleme deneyimi ve içerik erişimi ile dikkat çekiyor.

  PlayStation Plus Haziran Oyunları Açıklandı: İşte Eklenecek Oyunlar!

  PlayStation Plus Haziran 2024 oyunları açıklandı! SpongeBob, AEW: Fight Forever ve Streets of Rage 4 dahil olmak üzere toplam 10 oyun abonelere sunulacak.

  Call of Duty Black Ops 6, Playstation 4 ve Xbox One’a Geliyor!

  Call of Duty Black Ops 6, Playstation 4 ve Xbox One platformlarına da geliyor. Haziran ayında tanıtılacak oyun, Xbox Game Pass'e de eklenecek.

  PlayStation Oyunları iOS'a Geliyor: Yeni Emülatör Yakında Yayınlanacak!

  Apple, PlayStation oyunlarını iPhone ve iPad'de çalıştırabilecek "Provenance" emülatörünü yakında piyasaya sürecek.

  Tinder Kullanıcılarına Kötü Haber: Play Store'dan Kaldırılabilir!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et