R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple CarPlay Güncellendi: İşte Yeni Gelen Özellikler!

  Yeni nesil otomobillerde Apple CarPlay'in gücü, artık aracın içindeki tüm bilgi ekranlarını kontrol edebilecek şekilde genişletiliyor. Otomobil üreticileri, bu özelliği esnek bir şekilde uygulayarak tüketicilere, hangi ekranların CarPlay tarafından yönetileceğini seçme opsiyonu sunacaklar.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  23.12.2023 16:19 1372 1 dk okuma süresi
  Apple CarPlay Güncellendi: İşte Yeni Gelen Özellikler!
  Son Düzenleme:

  Apple'ın araç içi eğlence sistemlerindeki önemli oyuncusu CarPlay, bugün birçok araç modelinde yer alıyor ve yeni araç modelleri piyasaya çıktıkça Apple, bu yazılımı güncelleyerek daha zengin özellikler sunmaya devam ediyor.

  Porsche ve Aston Martin'de Yenilenen CarPlay Deneyimi

  Porsche ve Aston Martin, yeni dönem araç modellerinde güncellenmiş Apple CarPlay entegrasyonunu tanıttılar. Bu güncelleme, Android Automotive işletim sisteminin aracın kontrolünü tamamen eline alması gibi CarPlay'in de artık aracın her noktasında etkili olmasını sağlıyor. Yayınlanan görsellere göre CarPlay'in geleneksel menüsü, artık sadece eğlence ekranında değil, direksiyon arkası bilgi ekranında ve yolcu tarafındaki ekranlarda da Widget'lar aracılığıyla yer alıyor. Böylece CarPlay, aracın her yerine entegre bir şekilde yayılıyor.

  Aston Martin'in DB12 modeli, CarPlay için tam ekran özelliğini benimseyerek, kullanıcılara daha geniş bir deneyim sunuyor. Porsche ise bu özelliği kısmi olarak kullanmayı planlıyor. Yeni nesil Apple CarPlay'in hangi diğer araç modellerinde yer alacağı ise henüz bilinmiyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Motorola Edge 50 Neo Geliyor: İşte RAM ve Renk Seçenekleri!

  Motorola Edge 50 Neo, yeni RAM ve renk seçenekleriyle ortaya çıktı. 8/128GB ve 12/256GB depolama, Gri, Mavi, Süt ve Poinciana renkleriyle dikkat çekiyor.

  Yeni Superman Filminin Logosu Resmen Tanıtıldı!

  James Gunn, yeni Superman filminin logosunu paylaştı. David Corenswet'in başrolde olduğu film, 11 Temmuz 2025'te vizyona girecek.

  WhatsApp'ın Sesli Mesajları Yazıya Döken Yeni Özelliği Android'e Geliyor!

  WhatsApp, sesli mesajları yazıya çevirme özelliğini Android'e getiriyor. İşitme engelliler ve gürültülü ortamlarda kullanıcılar için büyük kolaylık sağlayacak.

  Samsung Galaxy Ring Resmen Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Samsung, Galaxy Ring akıllı yüzüğü tanıttı. 399 dolar fiyatla satışa sunulan yüzük, sağlık takibi ve uzun pil ömrüyle dikkat çekiyor.

  Apple CarPlay Güncellendi: İşte Yeni Gelen Özellikler!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et