R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple, Güvenlik Gerekçesiyle Android için iMessage Uygulaması Beeper Mini'yi Engelledi!

  Apple'ın, Android cihazlarda iMessage erişimi sağlayan uygulamaları sırasıyla engellemesi trendi devam ediyor. Nothing Chats ve Sunbird uygulamalarının ardından şimdi de Beeper Mini'nin kullanımı Apple tarafından durduruldu.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  10.12.2023 15:11 1774 1 dk okuma süresi
  Apple, Güvenlik Gerekçesiyle Android için iMessage Uygulaması Beeper Mini'yi Engelledi!
  Son Düzenleme:

  Apple'ın, Android cihazlarda iMessage deneyimini sağlamak amacıyla geliştirilen Beeper Mini uygulamasını engellemesi, teknoloji dünyasında tartışma konusu oldu. Beeper Mini'nin güvenli iMessage erişimi sağlama vaadi, Apple tarafından güvenlik endişeleri nedeniyle reddedildi.

  Beeper Mini ve Apple'ın Güvenlik Endişeleri

  Beeper Mini, Android kullanıcılarının Apple ID'leri ile doğrudan giriş yaparak iMessage servisini kullanmalarına olanak tanıyan bir uygulamaydı. Bu uygulama, kısa bir süre sorunsuz çalıştıktan sonra kullanıcıların, mesaj gönderme ve alma sorunları yaşamaya başlamalarıyla dikkat çekti. Apple, bu engellemenin gerekçesini, kullanıcı güvenliği ve gizliliği için önemli riskler taşıyan sahte kimlik bilgilerini kullanma tekniklerine karşı bir önlem olarak açıkladı.

  Beeper, uygulamasının şifreleme ve kullanıcı gizliliğini koruyarak çalıştığını iddia ediyor. Şirket, mesajların içeriğinin yalnızca ilgili kullanıcı tarafından görülebileceğini belirtiyor. Ancak Apple, Beeper Mini'nin kullanıcılara ve iletişim kurdukları kişilere potansiyel bir risk oluşturduğunu savunuyor.

  Beeper'ın kurucusu, Apple'ın uygulamayı neden engellediğini anlamadığını belirterek Apple'ın iPhone kullanıcılarının güvenliği ve gizliliğini savunduğu iddiasını sorguluyor. CEO, Apple'ın Android kullanıcılarına şifreli mesajlar göndermelerine olanak tanıyan bir hizmeti neden durdurduğunu eleştiriyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google Pay Mobil Uygulamasının Yolculuğu Sona Eriyor!

  Google Pay yerini Google Wallet'a bırakıyor. ABD'de 4 Haziran 2024'te bu önemli değişim gerçekleşecek.

  Apple, Yenilenmiş M3 MacBook Pro Satmaya Başladı: İşte Detaylar!

  Apple, M3 Pro ve M3 Max çipli yenilenmiş MacBook Pro modellerini, uygun fiyatlarla ve tam işlevsellik garantisiyle satışa çıkarıyor.

  Android 15 Geliyor: İlk Geliştirici Ön İzlemesi Yayınlandı!

  Android 15, reklam kontrolü, kısmi ekran kaydı ve geliştirilmiş kamera optimizasyonuyla kullanıcı deneyimini yeniden şekillendiriyor.

  Google, Android İçin Dolandırıcılara Karşı Yeni Bir Araç Test Ediyor: İşte Detaylar!

  Google, Android cihazları dolandırıcılığa karşı koruyacak yeni bir güvenlik özelliği test ediyor. İşte detaylar!

  Apple, Güvenlik Gerekçesiyle Android için iMessage Uygulaması Beeper Mini'yi Engelledi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et