R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple ve Foxconn, AirPods Üretimini Hindistan'a Taşıyor: 200 Milyon Dolarlık Yeni Fabrika Kuruluyor

  Apple'ın Çin'deki mevcudiyeti, Amerikalı teknoloji devinin üretim faaliyetlerini başka ülkelere taşımasıyla sona erebilir. Şu anda Apple ve Foxconn, Hindistan'da 200 milyon dolar değerinde bir tesis kurma planları yapıyor.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  16.03.2023 17:31 1556 2 dk okuma süresi
  Apple ve Foxconn, AirPods Üretimini Hindistan'a Taşıyor: 200 Milyon Dolarlık Yeni Fabrika Kuruluyor
  Son Düzenleme:

  Apple ve Foxconn, dünya teknoloji devlerinden olan ve en büyük üretim ortaklarından biri, şimdi Hindistan'da devasa bir fabrika inşa etmeye hazırlanıyor. Bu yeni fabrika, AirPods üretimini Çin'den Hindistan'a taşımayı amaçlamaktadır. Bu gelişme, şirketin üretim stratejisi için önemli bir değişiklik olarak değerlendirilmektedir.

  Covid-19 ve Çin-ABD Gerilimi, Apple'ın Üretim Stratejisini Değiştiriyor

  Covid-19 kısıtlamaları ve artan Çin-ABD gerilimi nedeniyle Apple, iPhone ve AirPods üretimini uzun süredir Asya ülkelerinden dışarıya taşımayı planlamaktadır. Bu bağlamda Apple ve Foxconn, 200 milyon dolarlık bir yatırımla Hindistan'da yeni bir fabrika kurma anlaşması imzalamıştır.

  Yeni Fabrika, Apple ve Foxconn Ortaklığını Güçlendiriyor

  Yeni anlaşma, Apple ve Foxconn arasındaki ortaklığı daha da güçlendireceğe benziyor. Apple'ın yeni AirPods tesisine 200 milyon doların üzerinde yatırım yapması planlanmaktadır. Toplam yatırım değeri henüz açıklanmasa da, sadece fabrikanın 200 milyon dolara mal olduğu düşünüldüğünde, bu büyük bir karar olarak kabul edilebilir.

  Apple'ın Hindistan Planları Büyük

  Yeni fabrika için ilk inşaat çalışmalarının bu yılın sonunda başlaması beklenmektedir. 2024 yılı sonunda ise seri üretime geçilmesi hedeflenmektedir. Foxconn birim hisselerinde yaklaşık %9 ve Foxconn hisselerinde %0,5 artış yaşandığını belirtmek gerekir.

  AirPods Üretiminin Taşınması, iPhone Üretimi İçin de Önemli Bir Adım Olabilir

  Hindistan'a taşınacak olan AirPods üretimi, iPhone'lar için de bir zemin niteliğinde olabilir. Apple şu anda Hindistan'ın akıllı telefon pazarında sadece %5'lik bir pazar payına sahipken, CEO Tim Cook daha önce Hindistan'ı gelecekte büyüme için potansiyel bir alan olarak kabul etmişti.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp'a Yeni Favoriler Özelliği Geldi!

  WhatsApp, yeni Favoriler özelliğiyle kullanıcıların en çok iletişim kurdukları kişilere ve gruplara hızlı erişim sağlamalarını kolaylaştırıyor.

  POCO M6 Plus Geliyor: Özellikleri ve Fiyatı Sızdırıldı!

  POCO M6 Plus'ın özellikleri ve fiyatı sızdırıldı. 108MP kamera, 120Hz ekran, Snapdragon 4 Gen 2 işlemci ile geliyor ve başlangıç fiyatı da 167 dolar olacak.

  Xiaomi, Yeni Oyun Monitörünü Tanıttı: 180 Hz Yenileme Hızına Sahip!

  Xiaomi, 180 Hz yenileme hızına sahip yeni Gaming Monitor G24i'yi tanıttı. Yüksek performans özellikleriyle donatılan monitör, oyun deneyimini üst seviyeye taşıyor.

  UTM Uygulaması iOS’a Geldi: Artık iPad ve iPhone’da Windows Çalıştırılabilecek!

  UTM, iPad ve iPhone'larda Windows ve Linux çalıştırmayı mümkün kılıyor. Apple'ın oyun emülatörlerine izin vermesiyle iOS cihazları için yeni bir dönem başlıyor.

  Apple ve Foxconn, AirPods Üretimini Hindistan'a Taşıyor: 200 Milyon Dolarlık Yeni Fabrika Kuruluyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et