R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Windows 11 Notepad Sekme Özelliği Test Ediliyor!

  Windows 11 uygulaması olan Notepad sekme özelliği ile birlikte kullanıcılarına büyük faydalar sunacak. Yenilik, test aşamasına girdi.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  20.01.2023 18:03 1758 2 dk okuma süresi
  Windows 11 Notepad Sekme Özelliği Test Ediliyor!
  Son Düzenleme:

  Windows’un yeni işletim sistemi olan Windows 11, 2021 yılında yayınlanmıştı. 2023 yılına girdiğimiz bu dönemlerde yeni güncellemeler üzerinde çalışılıyor. Bu güncellemelerden birisi de pek çok kişinin beklediği Notepad güncellemesi. Notepad uygulaması için kullanıcıların istediği şeylerden birisi sekme desteğiydi. Bu özellik nihayet yeni güncellemede kendine yer verecek.

  Notepad sekme özelliğine kavuşuyor

  Windows 11’in yeniliklerinden birisi Notepad uygulamasının sekme desteğine kavuşması oldu. Gelecek güncellemelerde karşımıza çıkacak olan bu yenilik, henüz test aşamasında bulunuyor. Test aşamasının ne kadar süreceği hakkında kesin bir bilgi yer almıyor. Özelliğin büyük ihtimalle yeni büyük güncellemede gelmesi beklenmekte.

  Aslına bakarsak bu özellik ile ilgili daha önce haber yapmıştık. Bu habere göre bir Microsoft çalışanı, yanlışlıkla özelliği sızdırmıştı. Sonrasında Microsoft tarafından özellikle alakalı resmî açıklama geldi. Yani artık bu özelliğin doğrulandığını söyleyebiliriz.

  Notepad uygulamasına gelen sekme desteği, aynı uygulamada birden fazla not almayı sağlar. Bu özelliğe ek olarak yeni bir ayar da eklendi. Bu ayara göre dosyanın yeni sekmede mi yoksa yeni pencerede mi açılacağı belirtilebiliyor.

  Ekran Alıntısı Aracı video kaydedebilecek

  Notepad sekme özelliği dışında diğer yeniliklere de göz gezdirmeliyiz. Ekran Alıntısı Aracı uygulamasına yeni bir özellik ekleniyor. Bu özellik ile beraber kullanıcılar ekran görüntüsü kayıt edebilecek. Bu uygulama ile beraber yalnızca ekran görüntüsü alınabiliyordu. Sonrasında daha pratik hale getirilen yazılım, hızlı görüntü almaya da imkan tanıdı. Şimdi de video kayıt özelliğinin uygulamaya entegre edileceği açıklandı. Video kayıt özelliği, yalnızca tam ekran değil aynı zamanda belirli alanda da yapılabilecek.

  Grafik ayarları sayfası güncelleniyor

  Yeni güncellemeyle beraber grafik ayarları sayfası da güncellenecek. Bu güncellemenin amacı, grafik ayarlarının daha fazla kullanıcı dostu hale gelmesini sağlamak. Yeni güncelleme ile öne çıkan detaylardan birisi hızlı erişim. Yeniliğe göre “GPU tercihi” ve “Otomatik HDR” gibi ayarlara ulaşmak daha kolay olacak. Bunun yanı sıra arayüzde bazı değişiklikler yapılacak.

  Ekran görüntüsünde grafik ayarları sayfasının daha modern bir arayüze sahip olduğu görülüyor. Üst  kısımda oyunlar için optimizasyon seçeneği yer alıyor. Bir alt kısımda ise grafiklerle ilgili uygulamalara yer verilmiş durumda. Yeni arayüz, bunun gibi pek çok değişime sahip.

  Windows Spotlight güncelleniyor

  Notepad sekme özelliği ile beraber Spotlight sistemi de gelişti. Spotlight, çeşitli görsellerin yer aldığı bir alan. Giriş ekranında da bununla karşılaşılmakta. Ayrıca masaüstünde de bu görsellerden bulunabiliyor. Spotlight için daha gelişmiş yeniliklere yer verileceği duyuruldu. Bunlarda birisi görsel hakkında daha fazla bilgi alma deneyimi. Artık ekrandaki görselin başlığı ve açıklaması bulunacak. Bunun yanı sıra görsel hakkında detaylı bilgilere yer verilecek. Kullanıcı, isterse farklı görsellerin de bilgilerini alabilecek.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Xiaomi Civi 4 Geliyor: Tanıtımdan Önce Test Edildi!

  Xiaomi Civi 4, Snapdragon 8 Gen 3 işlemci, 16GB RAM, 1,5K ekran ve gelişmiş kamera özellikleriyle dikkat çekiyor. Cihazın, mayıs ayında tanıtılması bekleniyor!

  Windows 11 Spotlight Özelliği, Windows 10’a da Geliyor!

  Windows 10'a gelen Spotlight özelliği ile masaüstünüzde keşif yapabilirsiniz. Bing destekli duvar kağıtları ve detaylı bilgilerle deneyiminizi zenginleştirin.

  Windows’a Rakip Çıktı: Yapay Zeka Tabanlı İşletim Sistemi Geliyor!

  Lenovo, yapay zeka tabanlı yeni işletim sistemi ile Windows'a rakip oluyor. CES 2024'te duyurulan bu sistem, 2024'te piyasaya çıkacak.

  Microsoft, Windows 11 Yüklü Olsa Bile Eski Bilgisayarların Açılmasını Engelleyecek: İşte Detaylar!

  Microsoft, Windows 11 24H2 ile eski bilgisayarların açılmasını engelleyerek teknoloji ve güvenlik standartlarını yükseltiyor.

  Windows 11 Notepad Sekme Özelliği Test Ediliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et