R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft O Sürüm İçinde Desteği Sonlandırıyor! İşte Veda Edilen Windows Sürümü!

  Microsoft, yeni Windows sürümleriyle birlikte donanım teknolojisine uyum sağlamaya devam ediyor. Şirket bu süreçte eski teknolojiyi ihtiva eden Windows sürümlerini ise emekliye ayırıyor. Microsoft tarafından yayınlanan duyuruyla bir emektar Windows sürümüne daha veda ediliyor.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 27.06.2022 09:28 1154 2 dk okuma süresi
  Microsoft O Sürüm İçinde Desteği Sonlandırıyor! İşte Veda Edilen Windows Sürümü!
  Son Düzenleme:

  Microsoft, Windows işletim sisteminin geçmişte yayınlanmış sürümleri için bir bir desteğini kesmeye devam ediyor. Kullanıcıların yeni Windows işletim sistemlerine yönlendirilmesi ve şirket için artık yük haline gelen eski Windows sürümlerinin tedavülden kaldırılması için destek vermeyi kesiyor. Şirketin  hem fonksiyon hem de güvenlik bakımından mevcut ya da olası sorunlarına karşı çözüm üretilmemesi anlamına geliyor. Böyle bir durumda işletim sistemi kullanıcılarının genel kullanımını fazlasıyla olumsuz şekilde etkiliyor.

  Microsoft Windows İçin Desteği Keseceğini Açıkladı

  Microsoft, uzun yıllardır Windows XP, Windows Vista ve Windows 7 gibi işletim sistemi sürümlerine verdiği desteği tek tek sonlandırmıştı. Bu Windows sürümleri çok uzun zamandır Microsoft’tan güncelleme ve geliştirme desteği almıyor. Ortaya çıkan bilgilere göre Microsoft bir Windows işletim sistemi versiyonuna da veda etmeyi düşünüyor. Bilgilere göre Microsoft, gelecek yıldan itibaren “Windows 8.1” sürümü için yolun sonunu getiriyor

  Microsoft’un özellikle Windows 10 ve Windows 11 sürümlerinin yayınlanmasından sonra ciddi bir kullanıcı düşüşü yaşayan Windows 8.1 sürümünü yük olduğunu düşündüğü belirtiliyor. Ayrıca şirketin yeni işletim sistemlerine olan ilginin önceki sürümler nedeniyle dağılmasının da önüne geçebilmeyi hedeflediği belirtiliyor.

  Microsoft tarafından Windows 8.1 sürümüne yönelik 10 Ocak 2023 tarihi itibariyle güncelleme yayınlanmayacak. 

  En Çok Eleştirilen Windows Sürümü

  Windows 8.1 işletim sistemi

  Microsof tarafından 1985’ten beri geliştirilen ve farklı versiyonlarıyla bilgisayar teknolojisinin gelişimine öncülük eden Windows işletim sistemi serisinin en az beğenileni Windows 8 serisi olmuştu. 2012’nin son aylarında kullanılma sunulan Windows 8, ilk çıktığı zamandan beri çok eleştiri almıştı. Aynı şekilde 1 yıl sonra çıkan Windows 8.1 sürümü de yine önceki Windows sürümlerine karşı kararsızlıkları, hataları ve karmaşık yapısı nedeniyle çok beğenilmemişti.

  Nitekim Microsoft, çok sıra dışı bir şekilde 2012’de yayınlanan Windows 8’in desteğini sadece yıl sonra 2016’da sonlandırdığını açıklamıştı. Windows 8.1 sürümü ise biraz daha uzun süre dayanarak, 2022’yi ve hatta 2023’ü görmeyi başarmış oldu.

  Windows 8.1 Enterprise sürümü bulunmadığından önceki Windows sürümlerinde olduğu gibi kurumsal kullanıcılara özel ek “ücretli” destek süresi de olmayacak.

  Microsoft’un Windows ile ilgili izlediği politika hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  2022 Yılının En İyi Android Uygulama ve Oyunları Belli Oldu!

  Google Play, 2022 yılının en iyi oyun ve uygulamalarını açıkladı. Yayınlanan listede kullanıcılar tarafından beğenilen uygulama ve oyunlar yer aldı.

  Elektrikli Opel Mokka-e Türkiye’de Satışa Sunuldu! Yeni Modelin Fiyatı Ve Özellikleri Belli Oldu!

  Opel firmasına ait kompakt crossover Türkiye’de limitli sayıda ön satışa sunuldu. Opel Mokka-e isimli elektrikli modelin fiyatı 909.900 TL olarak belirlendi.

  Samsung Bir İlke Daha İmza Atıyor! Metaverse Evreninde Futbol Turnuvası Oynanacak!

  Samsung, Metaverse futbol turnuvası düzenliyor. 19 Kasım-16 Aralık 2022 tarihinde düzenlenecek turnuvada 8 farklı ünlü oyuncu takımlara kaptanlık edecek.

  Samsung Galaxy S23 ile İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı!

  2023 yılında piyasaya çıkacak olan Galaxy S23 için çalışmalar sürüyor. Özellikleriyle ön plana çıkan cihazın fiyatının 400 doların üzerinde olacağı düşünülüyor!

  Microsoft O Sürüm İçinde Desteği Sonlandırıyor! İşte Veda Edilen Windows Sürümü!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et