R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iOS 16.3 Beta 2 Güncellemesi Yayınlandı!

  iOS 16.3 Beta 2 güncellemesi duyuruldu. Yeni güncellemede Acil SOS özelliği üzerinde bir geliştirme yapıldı. Artık arama yapmak daha kolay.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  14.01.2023 20:48 3419 1 dk okuma süresi
  iOS 16.3 Beta 2 Güncellemesi Yayınlandı!
  Son Düzenleme:

  Acil SOS özelliği, yeni iPhone cihazlarında kullanılan bir yenilik. Bu yeniliğe göre kullanıcılar, acil durum araması yapabiliyor. Örneğin bir kaza olduğu anda uygulama, sensörle bunu tespit ediyor. Eğer kullanıcıdan geri bildirim alınmaz ise otomatik olarak acil durum servisi aranıyor. Bunun yanı sıra bu hizmet, kullanıcının komutlarıyla da çalışmakta. Bu özellik için iOS 16.3’te yeni bir güncelleme yapıldı.

  iOS 16.3 Beta 2 güncellemesinde yer alan yenilikler

  Kullanıcılar, güç ve ses tuşlarından birine basılı tuttuğunda Acil SOS özelliğiyle karşılaşıyor. Bu özelliğin ardından alarm sesi çalıyor. Alarm sesine ek olarak geri sayım başlatılıyor. Geri sayım sonlandıktan sonra ise ülkedeki acil servis aranıyor. Bu özelliğin ismi “Bekleterek Ara” olarak geçiyor.

  iOS 16.3 Beta 2 güncellemesine baktığımızda artık geri sayım bitmeden arama yapılabilecek. Bunun için alarm çalarken ve geri sayım başladıktan sonra düğmeleri bırakmak yeterli. Düğmeler bırakıldığı takdirde cihaz, acil servis hizmetleriyle iletişim kurarak adres paylaşıyor. Yeni özelliğin ismi “Beklet ve Bırakarak Ara” olarak tanıtıldı.

  Apple Acil SOS özelliğini destekleyen ülkeler

  Kullanıcılar, yeni özellik sayesinde acil durum oluştuğunda otomatik olarak bağlantı kurabiliyor. Bu özelliğin bazı ülkelerde desteklendiğini belirtmek gerekir. Şu anda ülkemizde yer almayan yenilik, aşağıdaki ülkelerde mevcut:

  • Amerika Birleşik Devletleri
  • Kanada
  • Fransa
  • Almanya
  • Birleşik Krallık
  • İrlanda
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum
  • Coşkun Çetin
   Coşkun Çetin 1 yıl önce
   Önceden her yeni güncellemede cihazları ağırlaştırıyordı inşallah öyle yapmazlar tekrar :)

  İlgili İçerikler:

  iPhone 17 Serisi, 120Hz Ekranla Gelebilir: İşte Detaylar!

  En son elde edilen verilere göre, iPhone 17 ve iPhone 17 Plus modellerinin 120Hz ProMotion ekran özelliği ile piyasaya sürülmesi mümkün görünüyor.

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Oyun Dünyasında Yeni Fenomen Palworld: İlk Ayında 25 Milyon Oyuncuyu Geçti!

  Palworld, ilk ayında 25 milyon oyuncuya ulaşarak oyun dünyasında fırtına gibi esiyor. Steam ve Xbox'ta rekorlar kıran bu fenomeni keşfedebilirsiniz.

  Galaxy S23 Serisine Galaxy AI Özellikleri Geliyor: Yakında Kullanımda!

  Samsung, Mart sonunda Galaxy S23 serisi için AI özelliklerini sunuyor. Yenilikçi güncelleme, kullanıcı deneyimini zenginleştirecek.

  iOS 16.3 Beta 2 Güncellemesi Yayınlandı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et