R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix’ten Bir Yerli İçerik Yapım Daha Geliyor: “Kal”

  Netflix’in yeni yerli içeriğinin duyurusu yapıldı. Yayın tarihi de açıklanan yeni yapımın adı “Kal” olacak. Yapıma dair fotoğraflar da yine internet üzerinden paylaşıldı.

  Dide Su Kaya
  Dide Su Kaya R10 Editörü
  19.10.2022 00:50 2090 7 dk okuma süresi
  Netflix’ten Bir Yerli İçerik Yapım Daha Geliyor: “Kal”
  Son Düzenleme:

  Netflix tarafından yapılan resmi açıklamaya göre bir yerli içerik daha geliyor. “Kal” ismi verilen içerikte birçok ünlü isim yer alacak. 11 Kasım 2022 tarihi ise, içeriğin yayın tarihi olarak duyuruldu. Yapımın detaylarına ve konusuna dair birçok insan meraklandı. Şu an için detaylarla ilgili bir bilgi paylaşılmadı. Çok tanınan isimler ile çalışan Netflix, oyunculara dair bazı fotoğraflar paylaştı. Yeni içerik mottosu olarak “Anılar bağımlılık yapar” kelimeleri tercih edildi. 

  Netflix’in 2022 Ekim karnesi

  Ekim ayında Netflix tarafından kullanıcılara birçok yeni dizi ve film sunuldu. Bu dizi ve filmlere farklı yapımlar da ay sonuna kadar ekleneceğe benziyor. 2022 Ekim ayında platforma birçok yeni yapım dahil oldu. Bu yapımlar arasında Artçı Everest ve Nepal Depremi isimli belgesel de yer aldı. Çok beğenilen bu belgeselin yayınlanma tarihi ise 6 Ekim olarak kayıtlara geçti. 

  Bunun yanında 7 Ekim 2022 tarihinde de platforma yerli bir dizi içeriği eklendi. Yayınlandığı andan itibaren milyonlar tarafından izlenen bu yerli yapım ise Andropoz oldu. Avrupa Yakası’nın Burhan Altıntop’u başrolde yer aldı. Engin Günaydın’ın yer aldığı başrol yapımında andropoza giren bir adamın başına gelen olaylar ele alındı. 

  Ekim ayında Netflix’e eklenen yapımlar arasında izlenme rekorları kıran bir yarım daha oldu. The Midnight Club dizisi, globalde ulaştığı izlenme sayıları ile şaşırttı. Oyuncular arasında ünlü isimlere yer vermeyen Netflix, Ekim’e damgayı bu diziyle vurdu. Aynı zamanda Derry Girls dizisi 3. sezon da yine Ekim ayında platforma eklenen yapımlar arasında. 

  Ekim ayında çocukları da unutmayan Netflix, Acayipgiller isimli yapımı da bünyesine ekledi. Bu yapım ile küçük seyircileri ekrana kilitlemeyi başardı.Ekim ayında eklenen diğer yapımlar ise Bir Katilin İfadeleri: Jeffrey Dahmer belgeseli ve Dünyanın En Şanslı Kızı filmi oldu. 

  Ekim bitmeden platformda yer alacak diğer yapımlar

  Ekim sonuna kadar kullanıcılar Netflix üzerinde farklı yapımlar görmeye devam edecekler. Bu yapımlar arasında 19 Ekim tarihinde yayınlanacak olan İyilik ve Kötülük Okulu yer almakta. Bunun yanında Netflix’e 25 Ekim tarihinde Guillermo Del Torro’s Cabinet of Curiosities dizisi eklenecek. Merakla beklenen dizi için şimdiden binlerce insan nefeslerini tutmuş durumda. Yapımın izlenme rekorları kırması beklenmekte. 

  Bu yapımların dışında, 26 Ekim tarihinde ise The Good Nurse filmi seyircisiyle buluşacak. Ekim ayında zaten çocuklar için bir içerik üreten Netflix, ay sonuna doğru bir yapım daha ekleyecek. 27 Ekim tarihinde yine küçük seyirciler için Daniel Spellbound isimli bir içerik yayınlanacak. 28 Ekim tarihinde ise Big Mouth dizisinin 6. sezonu seyirci ile Netflix’te buluşacak. 

  “Kal” film konusu 

  Kal filmine dair şu ana kadar detaylı bir paylaşım yapılmadı. Netflix resmi hesabında ise filmin konusu çok kısa iki cümle ile yer almakta. Buradaki film konusu açıklamasına göre filmde Semih isminde bir karakter yer alacak. Bu karakterin kız arkadaşı tarafından aniden terk edilmesi ile film başlayacak.

  Semih, hayata devam edebilmek için umutsuz bir şekilde çaba harcayacak. Bu çabalama esnasında ise kendi geçmişi ile kendini yüzleşirken bulacak. Netflix, Kal filmi için biraz garip bir hikaye tabirlerini kullanmakta. 

  “Kal” filminin oyuncu kadrosu

  Kal filmi için oyuncu kadrosu da yine Netflix resmi hesabında yer aldı. Burada yer alan kadroda oldukça ünlü isimler yer almakta. Kal filminde yer alacak isimler şu şekilde: Dilan Çiçek Deniz, Burak Deniz, Berrak Tüzünataç, Dolunay Soysert, Ersin Arıcı, Şükran Ovalı ile Ceyda Düvenci 

  Burak Deniz kimdir?

  Burak Deniz, 1991 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Çocukluk senelerini İzmit’te geçiren meşhur oyuncu, İzmit 50. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu’na gitti. Bu okulun ardından lise eğitimini ise Gazi Lisesi’nde aldı. Üniversitede ise Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde Sanat Tarihi bölümünü okudu. Lise dönemlerinde gittiği bir oyunculuk atölyesinde kariyerinin tohumları atıldı. Burada tanıştığı ve cast direktörü olan Gökçe Doruk Erten tarafından keşfedildi. Böylece oyunculuğa ilk adımını atmış oldu. 

  İlk oyunculuk tecrübesini Kolej Günlüğü isimli dizisi ile edindi. Bu yapımdan sonra ise birçok dizide oyuncu olarak yer aldı. Bu diziler şu şekilde sıralanmaktadır: Sultan (2012), Kaçak (2013), Medcezir (2014), Tatlı Küçük Yalancılar (2015), Gecenin Kraliçesi (2016), Aşk Laftan Anlamaz (2016-2017), Bizim Hikaye (2017-2019) ve Maraşlı (2021). 

  Dizilerin yanında filmlerde de oynayan oyuncu, Mu Tunç tarafından yönetilen Arada isimli yapımda da yer aldı. Bu filmde canlandırdığı Ozan karakteri ile başrol oynamıştır. Meşhur oyuncunun önümüzdeki sene Netflix’te yayınlanacak olan Şahmaran dizisinde oynaması planlanmakta. 

  Ödülleri

  Burak Deniz kariyeri boyunca birçok ödüle layık görülmüştür. Bu ödüllerden bazıları aşağıda yer almaktadır:

  • GQ Men of the Year 2017 - Yılın Yükselen Oyuncusu
  • Latina Turkish Awards Ödülleri 2019 - En İyi Erkek Oyuncu
  • Latina Turkish Awards Ödülleri 2019 - En İyi Dizi Çifti (Hazal Kaya & Burak Deniz)
  • 5. Şehrin En İyi Markaları Ödülleri 2021 - En İyi Erkek Oyuncu

  Dilan Çiçek Deniz kimdir?

  Dilan Çiçek Deniz, 28 Şubat 1995 tarihinde Sivas’ta dünyaya gözlerini açmıştır. Annesi ve babası öğretmen olan oyuncu, lise yıllarında 3 sene tiyatro eğitimi almıştır. Dilan 5 yaşında iken anne ve babası boşanmıştır. Lise senelerinde liseler arası yapılan bir tiyatro yarışmasında ödül almıştır. Ege Üniversitesi’nde turizm rehberliği bölümünü okuyan oyuncu, okurken bölüm değiştirmiştir. Okuduğu bölümün kendisine göre olmadığını düşünen ünlü oyuncu, Karşılaştırmalı Edebiyat bölümüne geçiş yapmıştır. Oyuncunun 15 yaşında çıkarmış olduğu “Güneşi Annem Sanırdım” isminde bir şiir kitabı da bulunmaktadır.

  İlk oyunculuk deneyimini Pretty Little Liars dizi uyarlaması olan Tatlı Küçük Yalancılar’da edinmiştir. Dizi reytinglerde yaşadığı sıkıntılar sebebi ile 13. bölümde final yapmıştır. Oyuncu sonrasında ise Güneşin Kızları dizisinde Elif karakteri ile yer almıştır.

  2016-2017 seneleri arasında yayınlanan Bodrum Masalı dizisinde ise başrol oynamıştır. Asıl şöhrete ise Çukur isimli dizide iki sene başrol oynayarak kavuşmuştur. 2016 senesinde “Yıldızı Parlayan Ödülü”ne layık görülmüştür. 

  Ödülleri ve adaylıkları 

  Dilan Çiçek Deniz kariyeri boyunca çeşitli ödüllere layık görülmüştür. Bu ödüllerin ve ödüllere ait bilgilerin yer aldığı tablo aşağıda verilmiştir:

  YılÖdül TöreniKategoriProjeSonuç
  2014Miss TurkeyTürkiye İkinci Güzeli Kazandı
  201643. Pantene Altın Kelebek ÖdülleriPantene Yıldızı ParlayanlarBodrum MasalıKazandı
  2018Yeditepe Üniversitesi 6. Dilek ÖdülleriEn İyi Kadın OyuncuÇukurKazandı
  MGD 23. Altın Objektif ÖdülleriYılın En İyi Kadın Dizi OyuncusuKazandı
  8. İMK Sosyal Medya ÖdülleriEn İyi Kadın OyuncuKazandı
  45. Pantene Altın Kelebek ÖdülleriEn İyi Kadın OyuncuAdaylık
  En İyi Dizi Çifti (Sena & Yamaç)Adaylık
  20197. Elle Style ÖdülleriYılın Yükselen Kadın OyuncusuKazandı
  46. Pantene Altın Kelebek ÖdülleriEn İyi Kadın OyuncuAdaylık
  En İyi Dizi Çifti (Sena & Yamaç)Adaylık

  Berrak Tüzünataç kimdir?

  Birsen Berrak Tüzünataç 1984 senesinde dünyaya gelmiştir. Doğum tarihi 2 Kasım’dır. Lise eğitimini Özel Koç Lisesi’nde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi’nde İşletme Fakültesi’nde tamamlamıştır. 

  Yılmaz Erdoğan liderliğinde çekilen Organize İşler filminde yer almıştır. Buradaki ufak rolü ile sinemaya ilk adımını atmıştır. Daha sonrasında Ödünç Hayat ve Elveda Rumeli yapımlarında yer almıştır. Şöhrete kavuşan ünlü isim, Ezel, Bu Kalp Seni Unutur Mu ve Biz Böyleyiz yapımlarında da rol almıştır. 

  Dolunay Soysert kimdir?

  Dolunay Soysert, 25 Mart 1973 tarihinde Adana’da doğan bir Türk oyuncudur. Şöhretine Cumhuriyet filmindeki Latife Hanım rolü ile kavuşmuştur. Oyunculuk eğitimini tiyatro üzerine alan oyuncu farklı tiyatrolarda sahne almıştır. Bu sahneler arasında İstanbul Şehir Tiyatroları, Dostlar Tiyatrosu, Craft Tiyatro ve Toy Tiyatro yer alır. İstanbul Halk Tiyatorsu kurucuları arasında yer alması da tiyatroya olan sevgisinin ispatıdır. 9. Afife Tiyatro Ödülleri'nde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu ödülünün sahibi olmuştur. Veda, Ölümden Kalma, Yarım Kalan Mucize gibi televizyon dizilerinde rol almıştır. 

  Ödülleri ve adaylıkları 

  Dolunay Soysert’in kariyeri boyunca layık görüldüğü birçok ödül olmuştur. Bu ödüllere ait bilgilerin yer aldığı tablo aşağıda verilmiştir:

  YılÖdül TöreniKategoriProjeSonuç
  19971. Afife Tiyatro ÖdülleriYılın En Başarılı Yardımcı Kadın OyuncusuSilvanlı KadınlarAdaylık
  200412. ÇASOD Oyunculuk ÖdülleriUmut Veren Kadın Oyuncu Kazandı
  20059. Afife Tiyatro ÖdülleriYılın En Başarılı Kadın OyuncusuBuluşmaKazandı
  20079. Eyüpoğlu Tiyatro BuluşmasıYılın En İyi Tiyatro Sanatçısı Kazandı
  20083. Kemal Sunal Kültür ve Sanat ÖdülleriEn İyi Kadın Sinema OyuncusuMavi Gözlü DevKazandı
  200913. Afife Tiyatro ÖdülleriYılın En Başarılı Kadın OyuncusuSürmanşetAdaylık
   

  Şükran Ovalı kimdir?

  Şükran Ovalı İzmir - Eşrefpaşa doğumlu bir Türk oyuncudur. Meşhur oyuncunun çocukluk yılları İzmir Bahçelievler’de geçmiştir. İlkokulu Mustafa Urcan İlköğretim Okulu’nda geçmiştir. Ortaokul eğitimini ise Fevzi Çakmak Ortaokulu’nda almıştır. Lisede Göztepe’de yer alan Selam Yiğit Alp Lisesi’ne devam etmiştir. Liseden sonra ise İstanbul’a gitmiştir. Burada Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk bölümünde eğitim almış ve mezun olmuştur. 

  Şükran Ovalı, 22. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri Seçici Kurul Özel Ödülü’ne layık görülmüştür. Bu ödülü Ekşi Elmalar yapımından sonra almıştır. 

  Ceyda Düvenci kimdir?

  Ceyda Düvenci, 1977 senesinde Bursa’da doğan bir Türk oyuncudur. 1990’lı senelerde yayınlanan Sabah Şekerleri isimli programda sunuculuk ile kariyerine başlamıştır. Daha sonra çeşitli tiyatro oyunlarında da yer almıştır. Düvenci, Serebral palsi tedavisi gören kızı için çocuk kitapları yazmıştır.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  EA Sports FC 25 Geliyor: İşte Tüm Detaylar!

  EA Sports FC 25'in çıkış tarihi, platformları ve yeni özellikleri hakkında tüm detaylar belli oldu. Oyunun 24 Eylül 2024'te piyasaya sürülmesi bekleniyor.

  iOS 18 ile iPhone'u Kapatmak Daha Kolay Olacak: İşte Gelecek Yeni Özellik!

  iOS 18 ile gelen yenilikler arasında, iPhone'u kapatmanın kolay yolu ve Denetim Merkezi'nde daha fazla özelleştirme imkanı bulunuyor.

  YouTube'a Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  YouTube, yapay zeka destekli canlı sohbet özetleri, Google Lens araması, kanal QR kodları ve Shorts için yeni efektler gibi özellikler test ediyor.

  Samsung Galaxy Z Flip 6 Geliyor: İşte Tüm Özellikleri!

  Samsung Galaxy Z Flip 6, güçlü Snapdragon 8 Gen 3 işlemci, 120 Hz Dinamik AMOLED ekran ve gelişmiş kamera özellikleriyle tanıtıldı. Fiyat ve detaylar sızdırıldı.

  Netflix’ten Bir Yerli İçerik Yapım Daha Geliyor: “Kal”

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et