R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Disney+ Ertelemelere Devam Ediyor! Marvel Hayranlarını Üzecek!

  Disney, son dönemde çalkantılı dönem geçiriyor. Popüler dijital yayın platformu Disney+, erteleme ve iptal haberleriyle gündemden düşmüyor. Son gelen haberlerse “Marvel” hayranlarını üzecek. Zira Disney+ 2023 Ocak-Mart döneminde yayınlanacak 4 Marvel dizisinden minimum ikisini erteleme kararı aldı. İşte Disney Plus’ta ertelenen diziler ve Marvel yapımlarındaki son durumlar!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  10.01.2023 14:42 4338 6 dk okuma süresi
  Disney+ Ertelemelere Devam Ediyor! Marvel Hayranlarını Üzecek!
  Son Düzenleme:

  Uzun süredir “Iron Man”, “Captan America”, “Spider Man” ve “Doctor Strange” gibi yapımlar çizgi roman furyası estiriyordu. Tüm sinema ve dizi sektörünü eline geçiren çizgi roman kültürüyle “Marvel Sinematik Evreni(MCU)” ortaya çıktı. “Marvel Comics” tarafından sürdürülen çalışmalar “fazlar” halinde yürütülüyordu. Dev bütçeli dizi ve filmlerle MCU’da dördüncü faza kadar gelindi. Hatta Marvel Sinematik Evreni’nin dördüncü fazı Disney Plus’ta yayınlanan “WandaVision” dizisi ile başlamıştı.

  Son döneme damga vuran Marvel film ve dizileri ile devam eden faz ise 2 yapımla sona erdi. Marvel dördüncü fazın sonu “Black Panther:Wakanda Forever” ve “The Guardians of the Galaxy: Holiday Special” ile geldi.

  Marvel Eleştirilerin Hedefinde!

  Marvel Sinematik Evreni

  Marvel, bu fazda önemli yapımlara yer vermiş olsa da çok ciddi eleştiriler aldı. Marvel evreni hayranları gelen yapımlardan pek memnun kalmadı. Özellikle şirketin daha fazla yapım yaratmak için “kaliteyi” göz ardı etmekle suçlandığı yönünde çok fazla eleştiriler yapıldı. Söz konusu ağır eleştiriler nedeniyle “Marvel” cephesinde önemli bir yenilemeye gidildi. Şirket tüm proje ve gelecek planlamalarını yeniden gözden geçirmeye karar verdi. Bu karar Marvel hayranlarının üzülmesine neden oldu. Zira merakla beklenen çok sayıdaki Marvel film ve dizileri de ya iptal oldu ya da ertelendi.

  Marvel, 4.fazda MCU filmleri “Eternals” ve “Werewolf by Night” filmlerini yayınlamıştı. Ayrıca Disney Plus’ta “She Hulk” dizisi yayınlanmıştı. Bu yapımlar Marvel hayranlarından büyük tepki toplamıştı. Gelen eleştiriler karşısında Marvel Başkanı “Kevin Feige” açıklamalarda bulundu. Feige yaptığı açıklamasında gelecek yapımlarda daha çok “kalite” üzerine yoğunlaşacaklarını belirtti. Feige, açıklamasının devamında kaliteyi sağlamak adına da daha ağır şekilde hareket edeceklerini dile getirmişti.

  Loki 2.Sezon Ertelendi

  Loki

  Feige’nin bu açıklamalarından etkilenen ilk yapım, büyük beğeni toplayan “Loki” dizisi olmuştu. Disney Plus’ta yayınlanan Loki dizisinin 2.sezonu için erteleme kararı çıkmıştı. Böylelikle açıklanan ilk planlarda 2023 Ocak ayında yayınlanacak Loki 2.sezon 2023 yaz aylarına ertelendi. Bu gelişmeyle birlikte Loki yeni sezonu yayın tarihi, ilk sezonun yayınlanmasından tam 2 yıl sonra yayınlanmış olacak. Ayrıca Loki dizisi MCU’nun 5.fazında yer almış olacak.

  Loki 1.sezonu 9.06.2021 tarihinde Disney Plus’ta 12 bölüm olarak yayınlanmıştı. Loki dizisinin ilk sezonu “Avengers: Endgame” filminden sonrasındaki dönemde geçiyor.

  Loki 1.sezon fragmanı

  What If 2.Sezonu Ertelendi

  What If

  Marvel’ın en çok merak edilen yapımlarından “What If” içinde bir erteleme kararı geldi. Marvel, daha önce 2023 yılında yayınlanacağını açıkladığı What If 2.sezonu 2024 yılına erteleme kararı aldı. Gelen bilgilere göre Marvel, What If yeni sezonda daha fazla süper kahramana yer vermeyi hedefliyor. What If yeni sezon ne zaman yayınlanacak? konusunda net bir bilgiyse verilmedi.

  Marvel’ın “What If(Peki Ya)” isimli dizisi, bir animasyon dizisidir. What If konusu ise Marvel Sinematik Evreni’nde yaşanan olayların alternatif bakış/gerçeklik ile işlenmesidir. MCU filmlerinde yaşanan olayların “peki ya böyle olsaydı” açısından bakış sunuyor.

  What If 1.sezon Disney Plus’ta 19 bölüm olarak, 2021 yılında yayınlanmıştı.

  Echo Dizisi 2023 Sonuna Ertelendi

  Echo

  Marvel Comics dünyasının dikkat çeken süper kahramanlarından “Echo”, Disney Plus’ta dizi olarak yayınlandı. MCU’nun 11. televizyon dizisi olan Echo’nun 2023 yılı başı itibariyle yayınlanacağı duyurulmuştu. Ancak Marvel’ın yenilenen programı çerçevesinde Echo dizisi erteleme aldı. Böylelikle Echo dizisinin yeni yayın tarihinin 2023 yılı sonu oldu.

  Echo dizisi, MCU’nun 2021 yılında Disney Plus’ta yayınlanan “Hawkeye” dizisinin yan dizisi olarak planlandı. Dizi, Hawkeye dizisinden tanınan “Maya Lopez” karakterinin geçmişiyle yüzleşmesine odaklanacak.

  Marvel Yeni Blade Filmini Erteledi

  Blade

  İlk kez 1998 yılında başarılı oyuncu “Wesley Snipes” ile beyazperdeye taşınan “Blade” karakteri, yeniden görü dönüyor. Wesley Snipes ile özdeşleşen Blade karakteri, 2022 yılında “Blade 2” filmiyle geri dönmüştü. Daha sonra 2004 yılında “Blade: Trinity” filmleriyle seriye dönüşmüştü.

  Marvel telif haklarının geri dönmesiyle birlikte çok sayıdaki karaktere yeni yapımlar yapmaya başladı. Bu karakterlerden birisi de “Blade” olmuştu. Marvel Comics’in sevilen karakteri için 2019 yılında bir açıklama yapılmıştı. Marvel açıklamasında Blade karakterini, yeniden baştan başlayarak sinemaya taşıyacağını duyurmuştu. Hatta açıklamada “Wesley Snipes” ile özdeşleşen Blade karakterine hayat verecek yeni oyuncuyu da duyurmuştu.

  Wesley Snipes’in başrolde olduğu 1998 yılı Blade filmi fragmanı;

  Marvel, yeni Blade serisinde karaktere ilk defa “Oscar” kazanan “Müslüman” oyuncu olan “Mahershala Ali” olacağını açıkladı. Hatta o dönem yeni Blade serisinin 2023 Kasım ayında vizyona gireceği belirtilmişti. Ancak Blade filmi yönetmeni “Bassim Tariq” projeden ayrıldığını açıkladı. Bu gelişme üzerine Marvel filme yeni bir yönetmen aramaya başladı.

  Arayışın sürüyor olması da filmin Kasım ayında vizyona girmesini olanaksız hale getirdi. Hatta filmin çekimlerinin bile Kasım ayından önce başlaması mümkün görünmüyor. Dolayısıyla Blade filmi için 2024 yılında vizyona girmek bile oldukça zor hale geldi. Yaşanan gelişmeler, Blade için gelen ertelemenin Marvel’ın yenilenme kararlarından kaynaklanmadığını gösteriyor.

  Marvel’ın aldığı bu keskin kararlar hayranları üzerken, aynı zamanda da beklentileri de arttırdı. Özellikle 2023 yılının Temmuz ayına kadar Marvel hayranları için heyecanlandıran bir yapım çıkmayacak. Disney Plus’ta Marvel yapımlarından sadece 2 adet dizi yer alacak.

  Moon Girl and Devil Dinosaur 2.Sezon Yayınlanacak

  Moon Girl and Devil Dinosaur

  Marvel, 2023’ün ilk yarısında hayranlarına Disney+’ta sadece 2 dizi sunacak. Bu dizilerden ilki ise “Moon Girl and Devil Dinosaur” isimli animasyon dizinin 2.sezonu olacak. Moon Girl and Devil Dinosaur 2.sezon bölümleri 2022 Şubat ayında Disney Plus’ta yayınlanacak.

  Secret Invasion Dizisi Mayıs’ta Yayınlanacak

  Secret Invasion

  Marvel’ın güçlü kadrosuyla heyecan uyandıran dizilerinden birisi de “Secret Invasion” olmuştu. Dizinin kadrosunda “Nick Fury” karakteriyle “Samuel L. Jackson” yer alıyor. Ayrıca “Abigail Brand” karakteriyle “Game of Thrones” dizisiyle ünlenen “Emilia Clarke” yer alıyor. “Maria Hill” karakteriyle “Cobie Smulders” yer alıyor.

  Mini dizi olarak yayınlanacak “Secret Invasion” dizisi, “Captain Marvel” filminden bilinen “Skrull’ları” işleyecek. Dizi Nick Fury’in dünyayı ele geçirmeye çalışan “Skrull” ırkına karşı mücadelesini konu edinecek.

  Secret Invasion dizisi, daha önce duyurulduğu gibi 2023 Mayıs ayında Disney Plus’ta yayınlanacak.

  Marvel 5. ve 6. Fazda Yayınlanacak Dizi ve Filmleri

  Marvel Faz 5 ve 6

  Marvel, MCU’nun ilk 4 fazında gişe rekorları kıran filmlere ve çok sevilen dizilere yer vermişti. Stüdyo arada değişen kararlar ve erteleme kararları girse de MCU 5. ve 6. faz programını açıklamıştı. İşte gelen yeni erteleme kararlarının ardından 2023 Ocak ayı itibariyle MCU’nun gelecek yapımları ve yayın tarihleri!

  FilmYayın Tarihi
  Ant-Man and the Wasp: Quantumania17 Şubat 2023
  Guardians of the Galaxy Vol. 35 Mayıs 2023
  The Marvels28 Temmuz 2023
  Captain America: New World Order3 Mayıs 2024
  Thunderbolts26 Temmuz 2024
  Blade6 Eylül 2024
  Deadpool 38 Ekim 2024
  Fantastic Four14 Şubat 2025
  Avengers: The Kang Dynasty2 Mayıs 2025
  Untitled Movie(İsimsiz Film)7 Ekim 2025
  Avengers: Secret Wars1 Mayıs 2026
  Armor WarsAçıklanmadı

  Marvel’ın sön dönemdeki yapımlarını nasıl buldunuz? Sizce Marvel’ın erteleme kararları eski kalitesini geri kazandıracak mı? Gelecek Marvel dizi ve filmleriyle ilgili beklentileriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 17.5 Sorunları Bitmiyor: Silinen Fotoğraflar Geri Dönmeye Devam Ediyor

  Apple'ın iOS 17.5 güncellemesiyle birlikte birçok kullanıcı, cihazlarından sildikleri fotoğrafların tekrar görünmesi sorunu ile karşı karşıya kalıyor. Daha da endişe verici olan, bu sorunun ikinci el iPhone ve iPad kullanıcılarını da etkiliyor olması.

  WhatsApp Yeniliklerine Devam Ediyor: Çevrimdışı Dosya Paylaşım Özelliği Geliyor!

  WhatsApp, yakın çevredeki kişilerle çevrimdışı dosya paylaşımı yapmayı sağlayacak yeni bir özelliği test ediyor. Yenilik, gizlilik ve kolay erişim sunuyor

  iPhone 16 Plus ile İlgili Sızıntılar Devam Ediyor: 7 Farklı Renk Seçeneğiyle Gelebilir!

  Apple iPhone 16 Plus, 7 farklı renk seçeneğiyle yakında piyasaya sürülüyor. Yeni model, tasarım ve kullanıcı tercihlerine odaklanıyor.

  Threads, Yenilenmeye Devam Ediyor: Canlı Maç Skorlarını Göstermeye Başladı!

  Threads, NBA maç sonuçlarını canlı sunmaya başladı. Türkiye'deki kullanıcılar için de açık olan bu özellik, sporseverleri bir araya getiriyor.

  Disney+ Ertelemelere Devam Ediyor! Marvel Hayranlarını Üzecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et