R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yeni İşlemci Sızdırıldı: Samsung Galaxy S24 İşlemcisi Değişecek!

  Samsung Galaxy S24 işlemcisi ile beraber farklı bir işlemci modeline geçilecek. Tercih edilen işlemci modeliyle alakalı bazı bilgiler öne sürüldü.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  10.01.2023 15:25 1399 2 dk okuma süresi
  Yeni İşlemci Sızdırıldı: Samsung Galaxy S24 İşlemcisi Değişecek!
  Son Düzenleme:

  Samsung, yeni nesil işlemcilerle alakalı bazı bilgilere yer vermese de sızıntılar mevcut. Bilindiği üzere bu yıl içerisinde Galaxy S23 tanıtılacak. Henüz S23 tanıtılmasa da S24 hakkında bazı bilgiler gündeme gelmeye başladı. 

  Galaxy S23, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemci kullanacak. Marka, S23 serisi için özel bir işlemci siparişi vermişti. Normalde 3,2 GHz olan çekirdekler 3,36 GHz olarak yer alıyor. Diğer çekirdekler ise 2,8 GHz ve 2 GHz olarak açıklanıyor. Galaxy S24 modellerinde ise Snapdragon işlemci kullanılmayacak.

  Samsung Galaxy S24 işlemcisi Exynos olacak

  Samsung ile ilgili ortaya atılan iddialardan birisi S24 serisindeki işlemciler. Buna göre marka, daha ekonomik modeller geliştirmek için kendi işlemcisini kullanacak. Yani Exynos işlemcisine yer verecek. Exynos 2400 olarak adlandırılan işlemcinin şimdiden geliştirilmeye başlandığı ifade ediliyor. 2023 yılının Kasım ayından itibaren ise üretileceği söylentiler arasında yer alıyor.

  Samsung Galaxy S24 işlemcisi ile ilgili böyle bir karar alınmasının birçok nedeni var. Bu nedenlerden birisi, firmanın daha bağımsız bir hale gelmesi. Atılacak olan adım sayesinde şirket, kendi işlemcilerine yer verebilecek. Bir diğer neden finansal olarak yer alıyor. Şirket, daha düşük maliyetle işlemci üretmeyi tercih etmekte. Bu durum, ürünlerin fiyatlarına da olumlu yansır.

  Exynos nedir? Özellikleri neler?

  Samsung’la ilgili çıkan bu haber sonrasında Exynos’un ne olduğu merak edilmeye başlandı. Exynos, Samsung markasının geliştirmiş olduğu bir çip. Aslına bakarsak Exynos işlemci modelleri, uzun süredir piyasada kendine yer bulan bir işlemci serisiydi. Son yıllarda daha da belirginleşen bu seri, pek çok alanda kullanıldı. 

  Örneğin Samsung Galaxy S III akıllı telefonunda bu çipe yer verildi. Ayrıca Galaxy Note II ürününde bu işlemci görüldü. Bunun gibi bazı ürünlerde bulunan Exynos, yeniden Samsung cihazlara güç vermeye hazırlanıyor. Galaxy S24 serisi, bu işlemcilerden gücünü alarak güçlü bir şekilde müşterilerle buluşabilir.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  ABD’de TikTok’a Bir Şok Daha! Yeni TikTok Yasağı Açıklandı!

  Son dönemin en tartışmalı sosyal medya uygulamalarından TikTok, yine bir erişim yasağıyla gündeme geldi. ABD'de 15 üniversitenin TikTok kullanımını yasakladığı açıklandı. İşte detaylar!

  Forza Motorsport Oyunu için Yeni Bir Video Yayınlandı!

  Forza Motorsport oyunu için yeni bir video yayınlandı. Paylaşılan videoda oyun ile ilgili birçok detaya yer veriliyor!

  iOS 17 Yenilikleri Ortaya Çıkmaya Başladı!

  İddialara göre Apple, iOS 17 güncellemesinde birçok yeniliğe imza atacak. Tahminlere göre güncellemenin, 2023 Eylül'de gelmesi bekleniyor!

  Galaxy S23 Serisinin Fiyatları Sızdırıldı!

  Unpacked etkinliğinde tanıtılacak olan Galaxy S23 serisinin fiyatları sızdırıldı. Sızdırılan bilgilere göre en düşük akıllı telefonun fiyatı 959 euro olacak!

  Yeni İşlemci Sızdırıldı: Samsung Galaxy S24 İşlemcisi Değişecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et