R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yeni İşlemci Sızdırıldı: Samsung Galaxy S24 İşlemcisi Değişecek!

  Samsung Galaxy S24 işlemcisi ile beraber farklı bir işlemci modeline geçilecek. Tercih edilen işlemci modeliyle alakalı bazı bilgiler öne sürüldü.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  10.01.2023 15:25 1902 2 dk okuma süresi
  Yeni İşlemci Sızdırıldı: Samsung Galaxy S24 İşlemcisi Değişecek!
  Son Düzenleme:

  Samsung, yeni nesil işlemcilerle alakalı bazı bilgilere yer vermese de sızıntılar mevcut. Bilindiği üzere bu yıl içerisinde Galaxy S23 tanıtılacak. Henüz S23 tanıtılmasa da S24 hakkında bazı bilgiler gündeme gelmeye başladı. 

  Galaxy S23, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemci kullanacak. Marka, S23 serisi için özel bir işlemci siparişi vermişti. Normalde 3,2 GHz olan çekirdekler 3,36 GHz olarak yer alıyor. Diğer çekirdekler ise 2,8 GHz ve 2 GHz olarak açıklanıyor. Galaxy S24 modellerinde ise Snapdragon işlemci kullanılmayacak.

  Samsung Galaxy S24 işlemcisi Exynos olacak

  Samsung ile ilgili ortaya atılan iddialardan birisi S24 serisindeki işlemciler. Buna göre marka, daha ekonomik modeller geliştirmek için kendi işlemcisini kullanacak. Yani Exynos işlemcisine yer verecek. Exynos 2400 olarak adlandırılan işlemcinin şimdiden geliştirilmeye başlandığı ifade ediliyor. 2023 yılının Kasım ayından itibaren ise üretileceği söylentiler arasında yer alıyor.

  Samsung Galaxy S24 işlemcisi ile ilgili böyle bir karar alınmasının birçok nedeni var. Bu nedenlerden birisi, firmanın daha bağımsız bir hale gelmesi. Atılacak olan adım sayesinde şirket, kendi işlemcilerine yer verebilecek. Bir diğer neden finansal olarak yer alıyor. Şirket, daha düşük maliyetle işlemci üretmeyi tercih etmekte. Bu durum, ürünlerin fiyatlarına da olumlu yansır.

  Exynos nedir? Özellikleri neler?

  Samsung’la ilgili çıkan bu haber sonrasında Exynos’un ne olduğu merak edilmeye başlandı. Exynos, Samsung markasının geliştirmiş olduğu bir çip. Aslına bakarsak Exynos işlemci modelleri, uzun süredir piyasada kendine yer bulan bir işlemci serisiydi. Son yıllarda daha da belirginleşen bu seri, pek çok alanda kullanıldı. 

  Örneğin Samsung Galaxy S III akıllı telefonunda bu çipe yer verildi. Ayrıca Galaxy Note II ürününde bu işlemci görüldü. Bunun gibi bazı ürünlerde bulunan Exynos, yeniden Samsung cihazlara güç vermeye hazırlanıyor. Galaxy S24 serisi, bu işlemcilerden gücünü alarak güçlü bir şekilde müşterilerle buluşabilir.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Avrupa'da Yeni Bir Hayat: Golden Vize Programları ile Sınırları Aşın

  Globalleşen dünyamızda, yatırımcılar ve aileleri için yeni bir yaşam kurma fırsatı sunan Golden Vize programları, her geçen gün daha fazla ilgi çekiyor. Bu programlar, özellikle Avrupa'da, "Yunanistan Golden Vize" ve "İspanya Golden Vize" gibi seçeneklerl

  Messenger ve Instagram Arasındaki Sohbet Bağlantısı Kaldırılıyor: Yeni Dönem Başlıyor

  Meta, Messenger ve Instagram arasındaki sohbet bağlantısını sona erdiriyor. Şirket, nedeni açıklamasa da Dijital Piyasalar Yasası'nın etkili olabileceği düşünülüyor.

  Microsoft Copilot, GPT-4 Turbo ve DALL-E 3 ile Güncellendi: İşte Yeni Özellikler!

  Microsoft Copilot'un GPT-4 Turbo ve DALL-E 3 güncellemesiyle kullanıcı deneyimi, özellikle metin ve görsel işleme alanlarında önemli ölçüde geliştirildi.

  Gmail’den Bomba Yenilik: Spam Mailler İçin Yapay Zeka Özelliği Devreye Sokuluyor!

  Gmail'in yapay zeka destekli spam algılama özelliği, RETVec sistemi sayesinde e-posta güvenliğini artırarak daha güvenli hale getiriyor.

  Yeni İşlemci Sızdırıldı: Samsung Galaxy S24 İşlemcisi Değişecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et