R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  CİMER Deprem Acil Özelliği Nasıl Kullanılır?

  CİMER Deprem Acil uygulamasını vatandaşların kullanımına sundu. Bu uygulama ile birlikte vatandaşlar, yardım talebinde bulunabilecek.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  11.02.2023 15:18 3280 1 dk okuma süresi
  CİMER Deprem Acil Özelliği Nasıl Kullanılır?
  Son Düzenleme:

  Yeni haftanın başında ülkemizi ciddi anlamda etkileyen bir deprem meydana geldi. 2 büyük depremin ardından arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Devam eden çalışmalar çerçevesinde CİMER harekete geçmişti. Çalışmalar için yeni bir uygulama yayınladı. Kurum, "Deprem Acil" özelliğini resmi olarak kullanıma açtı. Bu uygulama ile beraber vatandaşlar, destek çağırabiliyor.

  CİMER Deprem Acil özelliğini kullanıma sundu

  CİMER, depremden etkilenenler için yeni uygulaması Deprem Acil’i duyurdu. Bu uygulamanın amacı, enkaz altında kalan vatandaşların yardımlarını iletebilmesini sağlamak. Bunun yanı sıra yardıma muhtaç olan deprem bölgesindeki insanlar da başvuruda bulunabiliyor. Aynı zamanda vatandaşın yakınları da başvuru yaparak kişinin kurtulmasını sağlayabilmekte.

  Başvuru incelendikten sonra hemen bir ekip gönderiliyor. Ekipler, gerekli adrese ulaştıktan sonra arama kurtarma çalışmalarına başlıyor. Arama kurtarma çalışmaları dışında yardıma muhtaç olan insanlara da destek sağlanıyor.

  CİMER Deprem Acil özelliği nasıl kullanılır?

  CİMER’in yeni özelliğini kullanmak için CİMER’in web sitesine girilmeli. Ardından “kimlik bilgileri” veya “e-Devlet ile giriş” yapılmalı. Sonrasında Deprem Acil sayfasına ulaşılmalı. Bu sayfadaki form doldurulduktan sonra CİMER’e gönderilmeli.

  Aynı işlemler CİMER uygulaması üzerinden de gerçekleştirilebiliyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Instagram’a Yeni Canlı Yayın Özelliği Geliyor: İşte Detaylar!

  Instagram, kullanıcılarının sadece yakın arkadaşlarıyla canlı yayın yapmalarına olanak tanıyan yeni bir özellik sundu. Bu yenilik, samimi bir yayın deneyimi sunacak.

  WhatsApp’a Kanal Analizleri Özelliği Geliyor!

  WhatsApp, kanal sahiplerine kitle ve içerik performansı hakkında detaylı veriler sunacak yeni analiz özelliğini test ediyor.

  EURO 2024 Hangi Kanalda? EURO 2024 Maçları Nasıl İzlenir?

  Almanya'nın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan 17. Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) bugün başlıyor. Futbolseverler, maçları hangi kanalda ve nasıl izleyebileceklerini merak ediyor. İşte EURO 2024 maçlarının yayın bilgileri ve izleme detayları.

  TRT 1 Neden Yok? TRT Nasıl Ayarlanır, TRT Yeni Frekansı Nedir?

  TRT 1 frekans bilgileri ve ayar detayları hakkında merak edilen tüm sorulara cevap veriyoruz. EURO 2024 maçlarını kesintisiz ve yüksek kalitede izlemek isteyenler için güncellenmiş frekans bilgilerini ve TRT 1'in nasıl ayarlanacağını adım adım açıklıyoruz

  CİMER Deprem Acil Özelliği Nasıl Kullanılır?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et