R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  CİMER Deprem Acil Özelliği Nasıl Kullanılır?

  CİMER Deprem Acil uygulamasını vatandaşların kullanımına sundu. Bu uygulama ile birlikte vatandaşlar, yardım talebinde bulunabilecek.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  11.02.2023 15:18 3230 1 dk okuma süresi
  CİMER Deprem Acil Özelliği Nasıl Kullanılır?
  Son Düzenleme:

  Yeni haftanın başında ülkemizi ciddi anlamda etkileyen bir deprem meydana geldi. 2 büyük depremin ardından arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Devam eden çalışmalar çerçevesinde CİMER harekete geçmişti. Çalışmalar için yeni bir uygulama yayınladı. Kurum, "Deprem Acil" özelliğini resmi olarak kullanıma açtı. Bu uygulama ile beraber vatandaşlar, destek çağırabiliyor.

  CİMER Deprem Acil özelliğini kullanıma sundu

  CİMER, depremden etkilenenler için yeni uygulaması Deprem Acil’i duyurdu. Bu uygulamanın amacı, enkaz altında kalan vatandaşların yardımlarını iletebilmesini sağlamak. Bunun yanı sıra yardıma muhtaç olan deprem bölgesindeki insanlar da başvuruda bulunabiliyor. Aynı zamanda vatandaşın yakınları da başvuru yaparak kişinin kurtulmasını sağlayabilmekte.

  Başvuru incelendikten sonra hemen bir ekip gönderiliyor. Ekipler, gerekli adrese ulaştıktan sonra arama kurtarma çalışmalarına başlıyor. Arama kurtarma çalışmaları dışında yardıma muhtaç olan insanlara da destek sağlanıyor.

  CİMER Deprem Acil özelliği nasıl kullanılır?

  CİMER’in yeni özelliğini kullanmak için CİMER’in web sitesine girilmeli. Ardından “kimlik bilgileri” veya “e-Devlet ile giriş” yapılmalı. Sonrasında Deprem Acil sayfasına ulaşılmalı. Bu sayfadaki form doldurulduktan sonra CİMER’e gönderilmeli.

  Aynı işlemler CİMER uygulaması üzerinden de gerçekleştirilebiliyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  X (Twitter)’ Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Artık Herkese Açık!

  X uygulamasında artık herkes için sesli ve görüntülü arama özelliği! İletişimde sınırları kaldırın, her an bağlantıda kalın.

  Windows 11 Spotlight Özelliği, Windows 10’a da Geliyor!

  Windows 10'a gelen Spotlight özelliği ile masaüstünüzde keşif yapabilirsiniz. Bing destekli duvar kağıtları ve detaylı bilgilerle deneyiminizi zenginleştirin.

  WhatsApp'tan Yenilik: Kilit Ekranından Engelleme Özelliği Geldi!

  WhatsApp, kilit ekranından rahatsız edici mesajları engelleme özelliği sunuyor. Güvenliği artıran bu yeni adım, kullanım kolaylığı sağlıyor.

  Meta, AI Gönderileri Etiketleme Özelliğini Test Ediyor: İşte Detaylar!

  Meta, yapay zeka üretimi içerikleri etiketleyerek şeffaflık sağlamayı amaçlıyor. Instagram, Facebook ve Threads'te yeni dönem başlıyor.

  CİMER Deprem Acil Özelliği Nasıl Kullanılır?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et