R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  2022’nin En Popüler Kripto Para Borsaları

  2022'nin en popüler kripto para borsaları hangisi? Kripto para borsası seçerken nelere dikkat edilmeli? Tüm detaylar içeriğimizde...

  Rokito Rokito 30.06.2022 14:24 1174 3 dk okuma süresi
  2022’nin En Popüler Kripto Para Borsaları
  Son Düzenleme:

  Yeni nesil yatırım modeli olarak, milyonlarca kişinin tercihi olan kripto paralar, yenilikçi teknolojilere yatırım yapmak isteyenlerin portföylerinde yer alıyor. Kripto para satın alma sürecinde, ilk durak ise borsalar. Kripto para borsaları, merkezi ve merkeziyetsiz borsalar olarak ikiye ayrılıyor. DEX olarak adlandırılan merkeziyetsiz borsalar, bir cüzdan ile bağlantı kurulabilen, swap ve likidite madenciliği işlemleri yapmanın mümkün olduğu platformlar. Merkezi borsalar olan CEX’ler ise, yatırımcılara sunduğu olanaklarla öne çıkıyor. Spot ve vadeli işlemlerin yanı sıra stake ve farklı modeller barındıran merkezi borsalarda, en iyi kripto para borsası seçeneklerini listeledik. 

  Kucoin

  2017 yılında faaliyete geçen Kucoin, en eski borsalar içinde yer alıyor. Yüksek güvenlik standartları, düşük komisyon ücretleri ve sade kullanıcı arayüzü ile herkes için kripto para alma sürecini kolay hale getiren borsa, milyonlarca yatırımcı tarafından tercih ediliyor. Borsa, 10 milyona yakın kullanıcısı ile, işlem hacmi bakımından ilk 5’te yer alıyor.

  Seyşeller merkezli borsa, 2022 yılının ortalarında Türkiye’de de yasal olarak faaliyet göstermeye başladı. Sloganı ‘People’s Exchange’, yani ‘Halkın Borsası’ olan Kucoin, 300’den fazla çalışanı ile küresel bir platform. 200’den fazla ülkede faaliyet gösteren Kucoin’in sağladığı birçok avantaj bulunuyor. Borsanın öne çıkan yönleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Web platformlarına ek olarak, iPhone ve Android mobil uygulamaları üzerinde kripto alma imkanı sunması
  • 600’den fazla coin ve 1000’den fazla işlem çifti sunması bakımından, en geniş alternatifleri içermesi
  • Türkiye’de yasal olarak faaliyet göstermesi
  • Yeni üyelere 500 USDT’ye varan bonuslar sunması
  • Yüzde 0,1 ile en düşük işlem komisyonlarına sahip olması

  Borsa, sunduğu bu fırsatlarla rakiplerine göre ön plana çıkıyor. Kucoin token, yani KCS ise borsanın yerel token’i. KCS sahipleri komisyon avantajı elde etmesine ek olarak, Kucoin’in elde ettiği komisyon gelirinden de pay alıyor. Bu nedenle KCS bir hisse senedi token’i konumunda. 

  En güvenli kripto para borsaları içinde gösterilen Kucoin, yüksek şifreleme standartları ve veri güvenliği mimarisi ile siber saldırılara karşı korunuyor. Borsanın, yüz milyonlarca dolarlık sigorta fonu ile yatırımcıların tüm kripto para birikimleri için önemli bir güvence. 

  Huobi

  Küresel borsalar içinde yer alan diğer bir platform olan Huobi, popüler kripto para borsaları içinde gösteriliyor. Geniş altcoin seçenekleri barındıran borsa, düşük işlem komisyonları ile kripto para alım satımını sağlıyor. Huobi’nin öne çıkan avantajları şu şekilde sıralanabilir:

   

  • Spot, vadeli ve stake işlemleri barındırması
  • Mobil uygulama üzerinden kripto para ticareti
  • Tasarruf hesabı ile kripto para yatırımında sabit kazanç sağlaması

  Kullanıcı sayısı bakımından en büyük borsalardan olan Huobi, birçok yatırımcı tarafından tercih edilmektedir. 

  FTX

  Kripto para borsaları içinde öne çıkan diğer bir platform olan FTX, genel olarak türev işlemlerine odaklanmış bir borsadır. Uygun işlem komisyonları ile öne çıkan borsanın sağladığı avantajlar şu şekildedir:

  • 60’tan fazla kripto para birimini listelemesi
  • Vadeli (kaldıraçlı) işlemlerde farklı alternatifler sunması
  • Ekstra komisyon karşılığında kart ile ödeme yapılması

  FTX, kendi borsa token’i olan FTX token (FTT) ile işlem komisyonlarından indirim almayı sağlamaktadır. Vadeli işlem yapanların tercih ettiği bir borsa olmasına karşın, spot ticarette çok düşük sayıda alternatif sunması, FTX’in olumsuz özelliklerindendir. 

  Binance

  İşlem hacmi bakımından en büyük borsalar içinde yer alan Binance, geniş bir yatırımcı kitlesi tarafından tercih ediliyor. Binance Coin (BNB) yerel token’i ile yatırımcılarına işlemlerde komisyon indirimi sunan borsanın öne çıkan yanları şu şekildedir:

  • Spot işlemlere ek olarak vadeli işlemler ve stake işlemleri sunması
  • Binance Launchpad programı ile yeni projelere yatırım imkanı vermesi
  • Mobil uygulama üzerinden kullanım sunması

  Binance borsası, avantajlı özellikleri ile popüler platformlardan biri olmuştur. Bununla birlikte, borsaya dair bilinmesi gereken konular içinde, SEC regülasyonuna tabi olmaması geliyor. Bu durum, kurumsal yatırımcıların kripto para işlemlerinde Binance’ı tercih etmemesine neden olmakta. 

   

  Yasal Uyarı: Bu içerikten Rokito Digital sorumlu değildir, bu bir sponsorlu ilandır.


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  2022 Yılının En İyi Android Uygulama ve Oyunları Belli Oldu!

  Google Play, 2022 yılının en iyi oyun ve uygulamalarını açıkladı. Yayınlanan listede kullanıcılar tarafından beğenilen uygulama ve oyunlar yer aldı.

  2022’nin En İyi App Store Uygulama ve Oyunları Belli Oldu!

  App Store'da 2022 yılının en iyilerini Apple CEO'su Tim Cook açıkladı. İşte Apple tarafından açıklanan 2022'nin App Store en iyi uygulama ve oyunları!

  En İyi Araba Oyunları (PC ve Mobil)

  En iyi araba oyunları listemizde birçok oyuna yer verirken, bu alanda seçim yapmak isteyen kişilerin işini kolaylaştırmayı amaçladık.

  Apple CarPlay İçin En İyi Uygulamalar!

  Apple CarPlay teknolojisinin desteklediği en beğenilen uygulamalar belli oldu. Buna göre geliştirilen uygulamalar arasında bazıları rakiplerini geride bıraktı!

  2022’nin En Popüler Kripto Para Borsaları

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et