R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Xiaomi CyberDog 2 Tanıtıldı: Gerçeğe Ne Kadar Yakın?

  Xiaomi, bugünkü özel organizasyonda Mix Fold 3, Pad 6 Max, Smart Band 8 Pro ve son teknolojiye sahip robot köpeğini tanıttı. Xiaomi'nin bu yeni nesil robot köpeği, "CyberDog 2" adını taşıyor ve bir önceki modelinden daha yetenekli özelliklere sahip.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  15.08.2023 13:01 1818 2 dk okuma süresi
  Xiaomi CyberDog 2 Tanıtıldı: Gerçeğe Ne Kadar Yakın?
  Son Düzenleme:

  Yapılan son etkinlikte Xiaomi CEO’su Lei Jun'un tanıttığı robot köpek CyberDog 2, özellikle dikkatleri üzerine çekti. Bu, 2021'de tanıtılan CyberDog’un devamı niteliğindeki üründür.

  CyberDog 2'nin Tasarımı ve Özellikleri

  İki yıl önce Xiaomi'nin tanıttığı ilk köpek şeklindeki robot olan CyberDog, Türkiye lansmanında da boy göstermişti. Ancak yeni CyberDog 2'nin tasarımı tamamen yenilendi. 

  Doberman şeklinde tasarlanan bu model, Sony'nin Aibo robot köpeğine benzer bir tasarımı ile öne çıkıyor. Ancak boyut ve ağırlıkta bazı farklar da mevcut. CyberDog 2 sadece 8,9 kilogram ağırlığında ve bu, onu gerçek bir Doberman'dan hafif kılıyor.

  Yapay Zeka ve Teknolojik Özellikler

  CyberDog 2'nin belki de en dikkat çeken özelliği yoğun yapay zeka kullanımı. Xiaomi bu robot köpeği, 30.000 diğer robot köpek modeli ile paralel olarak eğitiyor. 

  CyberDog 2, hareket yeteneklerini Xiaomi'nin kendi bünyesinde geliştirdiği CyberGear mikro-aktüatörler sayesinde daha da ileri taşıyor. Bu sayede, kompleks manevralar ve hareketler için gereken kabiliyetlere sahip. Robot köpeğin üzerinde birçok sensör barındırıyor: RGB kamera, interaktif kamera, ToF sensörleri, LiDAR sensörü ve daha birçok sensör bu modelde yer alıyor.

  CyberDog 2'nin Fiyatı Ne Kadar?

  Xiaomi, CyberDog 2'yi daha geniş kitlelere ulaştırabilmek için açık kaynak yapmayı planlıyor. Bu sayede geliştiriciler, robot köpekle ilgili özelleştirilmiş programlar oluşturabilecekler. Fiyatlandırma konusunda da bilgiler mevcut. CyberDog 2, yaklaşık olarak 1.789 dolar fiyat etiketine sahip.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Epic Games Hacklendi: 200 GB Veri Çalındı!

  Epic Games, Mogilevich hacker grubunun saldırısına uğradı; 189 GB hassas veri çalındı ve darkweb'de satışa sunuldu.

  Yeni Yapay Zeka Google Genie Tanıtıldı: Oyun Yapabiliyor!

  Google DeepMind, görüntüleri anında 2D platform oyunlarına çevirebilen Genie isimli yapay zeka teknolojisini duyurdu.

  iPhone 17 Serisi, 120Hz Ekranla Gelebilir: İşte Detaylar!

  En son elde edilen verilere göre, iPhone 17 ve iPhone 17 Plus modellerinin 120Hz ProMotion ekran özelliği ile piyasaya sürülmesi mümkün görünüyor.

  Xiaomi Smart Band 8 Pro Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı!

  Xiaomi Smart Band 8 Pro ve Watch S3, Türkiye'de! Şık tasarım, üstün özellikler ve özel fiyatlarla teknoloji tutkunlarını bekliyor.

  Xiaomi CyberDog 2 Tanıtıldı: Gerçeğe Ne Kadar Yakın?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et