R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  ChatGPT NVIDIA Stoklarını Tüketiyor!

  ChatGPT NVIDIA stoklarının hızla tükenmesine yol açıyor. Yapay zekaya olan ilginin artması sebebiyle NVIDIA, zorlanmaya başladı.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  13.02.2023 15:59 3109 1 dk okuma süresi
  ChatGPT NVIDIA Stoklarını Tüketiyor!
  Son Düzenleme:

  ChatGPT, günümüzün en önemli uygulamalarından birisi haline dönüştü. Kısa sürede milyonlarca kullanıcıya ulaşan yazılım, harika olanaklara yer veriyor. ChatGPT’nin bir anda bu kadar popüler hale gelmesi yapay zeka sektörünü canlandırdı. 2023 yılı ile beraber yapay zekanın daha da gelişmesi bekleniyor. Bu durum NVIDIA’yı da etkiliyor. NVIDIA, bir taraftan sevinse de diğer taraftan stoklara yetişemeyecek gibi durmakta.

  ChatGPT NVIDIA ekran kartı satışlarını arttırdı

  ChatGPT ile beraber yapay zeka odaklı teknolojilerin geliştirilmesi hız kazandı. Örneğin bu bot geliştirilirken 10.000 NVIDIA çipi kullanıldı. Güncel ChatGPT sürümünde ise 25.000 NVIDIA GPU’ya yer verildi. Bu durumun ilerleyen dönemlerde NVIDIA kart talebini arttıracağını gösteriyor.

  Çünkü yapay zekanın altyapısında GPU’lar bulunuyor. GPU’lar, çok hızlı işlemciler olduğu için yapay zeka görevlerini hemen yapabiliyor. ChatGPT ile beraber yapay zeka yazılımlarında artış yaşanmakta. Bu durum, NVIDIA’ya olan talebi hızla yükseltmiş durumda. Şimdiden firmanın yoğun sipariş aldığı söyleniyor. Çip krizi sonrasında böyle bir olayın yaşanması NVIDIA’yı zorlayacak gibi duruyor.

  Buna ek olarak NVIDIA’nın 2023 yılı gelirlerinde ciddi bir artış beklenmekte. Çünkü yapay zeka teknolojileri ile beraber NVIDIA ürünleri daha çok kullanılacak. Bu da finansal raporlara olumlu yansıyacak. Ayrıca firmanın yapay zeka alanına bundan sonraki süreçte daha çok önem göstermesi bekleniyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Amazon’dan ChatGPT’ye Rakip Geldi: Yeni Yapay Zeka Sohbet Robotu Q, Tanıtıldı!

  Amazon, ChatGPT'ye rakip olarak geliştirdiği yeni yapay zeka sohbet robotu Q'yu tanıttı. Amazon Q, tasarımı ve rekabetçi fiyatlandırmasıyla dikkat çekiyor.

  Microsoft, ChatGPT'yi Windows 11 Komut Satırına Getiriyor: İşte Detaylar!

  Microsoft, Windows 11'e ChatGPT entegrasyonu getirerek komut satırını daha akıllı ve kullanıcı dostu hale getiriyor.

  ChatGPT Sesli Sohbet Özelliği, Herkesin Kullanımına Açıldı!

  ChatGPT'nin sesli sohbet özelliği, tüm kullanıcılara erişilebilir hale geldi. Bu özellik, daha önce geçen ay sadece ücretli ChatGPT kullanıcılarına sunulmuştu.

  OpenAI Çalışmalara Başladı: ChatGPT’yi Okullara Getirmeye Çalışıyor!

  ChatGPT'nin piyasaya sürüldüğü ilk günlerde, birçok endişeyi de gündeme getirmişti. Ancak OpenAI, bu sohbet robotunu okullara getirmek için çalışmalara başladı!

  ChatGPT NVIDIA Stoklarını Tüketiyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et