R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  ChatGPT NVIDIA Stoklarını Tüketiyor!

  ChatGPT NVIDIA stoklarının hızla tükenmesine yol açıyor. Yapay zekaya olan ilginin artması sebebiyle NVIDIA, zorlanmaya başladı.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  13.02.2023 15:59 3163 1 dk okuma süresi
  ChatGPT NVIDIA Stoklarını Tüketiyor!
  Son Düzenleme:

  ChatGPT, günümüzün en önemli uygulamalarından birisi haline dönüştü. Kısa sürede milyonlarca kullanıcıya ulaşan yazılım, harika olanaklara yer veriyor. ChatGPT’nin bir anda bu kadar popüler hale gelmesi yapay zeka sektörünü canlandırdı. 2023 yılı ile beraber yapay zekanın daha da gelişmesi bekleniyor. Bu durum NVIDIA’yı da etkiliyor. NVIDIA, bir taraftan sevinse de diğer taraftan stoklara yetişemeyecek gibi durmakta.

  ChatGPT NVIDIA ekran kartı satışlarını arttırdı

  ChatGPT ile beraber yapay zeka odaklı teknolojilerin geliştirilmesi hız kazandı. Örneğin bu bot geliştirilirken 10.000 NVIDIA çipi kullanıldı. Güncel ChatGPT sürümünde ise 25.000 NVIDIA GPU’ya yer verildi. Bu durumun ilerleyen dönemlerde NVIDIA kart talebini arttıracağını gösteriyor.

  Çünkü yapay zekanın altyapısında GPU’lar bulunuyor. GPU’lar, çok hızlı işlemciler olduğu için yapay zeka görevlerini hemen yapabiliyor. ChatGPT ile beraber yapay zeka yazılımlarında artış yaşanmakta. Bu durum, NVIDIA’ya olan talebi hızla yükseltmiş durumda. Şimdiden firmanın yoğun sipariş aldığı söyleniyor. Çip krizi sonrasında böyle bir olayın yaşanması NVIDIA’yı zorlayacak gibi duruyor.

  Buna ek olarak NVIDIA’nın 2023 yılı gelirlerinde ciddi bir artış beklenmekte. Çünkü yapay zeka teknolojileri ile beraber NVIDIA ürünleri daha çok kullanılacak. Bu da finansal raporlara olumlu yansıyacak. Ayrıca firmanın yapay zeka alanına bundan sonraki süreçte daha çok önem göstermesi bekleniyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  ChatGPT'nin Veri Analizindeki Yeni Başarıları ve Yetenekleri

  OpenAI, ChatGPT'nin veri analizine ilişkin önemli iyileştirmeler duyurdu. Bu güncellemelerle birlikte yapay zeka, elektronik tablo ve grafik yorumlama yeteneklerini geliştirmiş olup, bulut tabanlı dosyalarla entegrasyon sağlayarak kullanıcıların veri anal

  ChatGPT Google Drive ve Microsoft OneDrive Entegrasyonu Başlatıyor

  OpenAI, bugün ChatGPT'nin veri analiz yeteneklerine yönelik geliştirmeler sunduğunu ve dosya yükleme, etkileşimli tablolar ve özelleştirilebilir grafikler gibi yeni özelliklerin tanıtıldığını duyurdu.

  ChatGPT'nin Mac Uygulaması Geldi: İşte Özellikleri!

  OpenAI, GPT-4o modelini ve Mac için yeni ChatGPT uygulamasını tanıttı. Yenilenen arayüz ve artırılmış etkileşim imkanlarıyla kullanıcı deneyimi iyileştiriliyor.

  ChatGPT 4o Nasıl Kullanılır? İşte Detaylı Rehber!

  OpenAI'nin GPT 4o modeli, kullanımı kolay yapay zeka teknolojisiyle ses, metin ve görüntü analizi yaparak etkileşimi artırıyor. İşte GPT 4o kullanım adımları!

  ChatGPT NVIDIA Stoklarını Tüketiyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et