R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Bing ChatGPT Desteğine Kavuşuyor!

  Microsoft’un arama motoru Bing ChatGPT ile entegre hale geliyor. Daha önce bununla ilgili resmî bir açıklama yapılmıştı.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  05.02.2023 13:26 2886 1 dk okuma süresi
  Bing ChatGPT Desteğine Kavuşuyor!
  Son Düzenleme:

  Microsoft, OpenAI’ye en büyük yatırımı yapan firmalardan birisi. Yakın zamanda şirkete 10 milyar dolarlık yatırım ayırdı. Bu yatırımın yanı sıra Microsoft, daha öncesinde de OpenAI ile ortaklık gerçekleştirmişti. Örneğin GitHub Copilot projesi, OpenAI destekli bir yazılım. Bu yazılım ile geliştiriciler, daha hızlı kod yazıyor. Microsoft Teams Premium ise yapay zekaya sahip bir uygulama. Azure’de de kullanılan OpenAI, şimdi de Bing’de yer alacak.

  Bing ChatGPT ile kullanılacak

  Microsoft’un arama motoru Bing için aslında daha öncesinde böyle bir haber ortaya çıkmıştı. Yani Bing’in OpenAI ile güçlendirileceği açıklanmıştı. Entegre çalışmaları ile ilgili bazı testler göründü. Bu testlerde Bing için yeni bir sekme yer alıyor. Sohbet sekmesi olarak yer alan bu bölümde yazı yazma alanı mevcut. Kullanıcılar, 1.000 karaktere kadar soru sorabiliyor. Ardından yanıt alabiliyor. Bu özellik, oldukça hızlı bir sistem olarak karşımıza çıkıyor.

  Bing’e entegre edilecek olan OpenAI ile arama motorunun daha güçlü olması hedefleniyor. Yeni özelliğin resmî olarak Mart’ta yayınlanacağı bilinmekte. Paylaşılan tweet ile birlikte çalışmaların sürdüğü keşfedilmiş oldu. Bu durum, gelecekte Google’ın düşüş yaşamasına neden olabilir. Google’ın yapması gerektiği şey kısa süre içerisinde aksiyon alıp daha hızlı bir gelişme kaydetmesi.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yapay Zeka ChatGPT, İnternette Gezinerek Güncel Bilgilere Ulaşacak

  ChatGPT eklenen eklentiler sayesinde artık belirli durumlarda internette gezinerek anlık güncel verilere erişebilecek. İşte detaylar...

  OpenAI ChatGPT Sohbet Geçmişleri Sızıntısı Resmi Olarak Doğrulandı

  Sam Altman, OpenAI CEO'su, bir süre önce ChatGPT kullanıcılarının sohbet geçmişlerinin sızdığını doğruladı. Geliştirilen yapay zeka sohbet aracının gizlilik konusundaki aksaklık, eleştirilerin artmasına neden oldu.

  Opera Tarayıcınıza Yapay Zeka Gücü: ChatGPT ve Çok Daha Fazlası

  Opera ve Opera GX tarayıcılarına chatGPT yapay zeka araçlarını ekledi. Microsoft Edge ardından tarayıcısına GPT-4 sohbet robotunu entegreden ikinci tarayıcı oldu.

  Bill Gates: ChatGPT, Son 40 Yılın En Büyük Teknolojik Gelişmesi

  Bill Gates, ChatGPT 4'ün son 40 yılın en büyük teknolojisi gelişmesi olduğunu söyledi. Kullanıcı arayüzünden sonra yapılan en ileri dönüm noktası olduğunu vurguladı.

  Bing ChatGPT Desteğine Kavuşuyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et