R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Oppo ‘INNO DAY 2022’ Etkinliğinde Yeni Teknolojilerini Tanıttı

  Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin yan kuruluşu OPPO, “INNO DAY 2022” etkinliğini düzenledi. Her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelen etkinlikte, gelecek dönemin OPPO teknolojilerinin tanıtımı gerçekleştiriliyor. Şirket bu yılki etkinliği çevrimiçi canlı yayın formatında gerçekleştirdi. İşte yakında gelecek yeni OPPO ürünleri!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  16.12.2022 19:43 2543 4 dk okuma süresi
  Oppo ‘INNO DAY 2022’ Etkinliğinde Yeni Teknolojilerini Tanıttı
  Son Düzenleme:

  Teknoloji dünyasında Uzakdoğu şirketlerinin furyası tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle Çin merkezli teknoloji şirketleri, yenilikçi teknolojileriyle gelişime yön veriyor. Bu şirketler arasında “Xiaomi” yan kuruluşu olan “OPPO” şirketi de yer alıyor. Özellikle “orta segment” ve “üst segment” akıllı telefonlarıyla tanınan OPPO, teknolojinin diğer alanlarında da yer alıyor. Şirket “akıllı sağlık teknolojileri” ve “giyilebilir teknoloji” gibi alanlarda da ürünler geliştiriyor. OPPO, söz konusu teknolojilerini de her yıl düzenlediği “INNO DAY” etkinliğiyle tanıtıyor.

  INNO DAY 2022 Etkinliği Düzenlendi!

  OPPO

  Şirket, gelenekselleşen tanıtım etkinliğini bu yılda gerçekleştirdi. “INNO DAY 2022” adıyla gerçekleştirilen etkinlikte yine çok sayıda ürünün lansmanı gerçekleştirildi. Bu yıl düzenlenen etkinlik “Empowering a Better Future(Daha İyi Bir Geleceği Güçlendirmek)” sloganıyla gerçekleştirildi. Şirket bu yılki tanıtım etkinliğini çevrimiçi canlı yayın ile gerçekleştirdi.

  Etkinlikte OPPO tarafından yürütülen “Dört Akıllı Girişim” programında geliştirilen ürünler tanıtıldı. Tanıtılan ürünler arasında “OHealth H1”, “MariSilicon Y” ve “Air Glass 2” yer aldı.

  Etkinlikte şirket yetkilileri tarafından da açıklamalar gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşanlardan birisi de OPPO Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Baş Ürün Sorumlusu “Pete Lau” oldu. Lau, yaptığı açıklamasında teknolojideki gelişmelerin önündeki engeller dikkate alındığında, gelişimin sadece “inovasyon” ile mümkün olduğuna dikkat çekti. Lau, kendilerinin “Inspiration Ahead(İleride İlham)” anlayışına sahip olduklarını belirtti.

  Etkinlikte OPPO’nun teknoloji geliştirmedeki yaklaşımına dair verilerde paylaşıldı. Özellikle şirketin 300.000 “geliştirici” ve 700.000 “içerik üretici”, “ürün” ve “hizmet” için “OPPO Açık Platformları” sunuyor. Şirketin “OPPO ColorOS Hackathon” programı ile “geliştiriciler” ve “programcılar” için destek sağlandığı belirtildi.

  Etkinlikte 2022 Mayıs ayında tanıtılan “OPPO Research Institute Innovation Accelerator” için veriler paylaşıldı. 2022 Ağustos ayı ile birlikte 39 farklı ülke ve bölge kapsamında 536 başvurudan 10 projenin seçildiği belirtildi. Bu 10 proje için OPPO tarafından önemli destek sağlandığı belirtildi. Hatta etkinlikte verilen desteklerin başında “46.000 Dolar(yaklaşık 860.000 TL)” hibe verildiği belirtildi. Ayrıca;

  • Yatırım desteği
  • Teknoloji desteği
  • Ticari ortaklık kurulumu
  • Global tanıtım

  şeklindeki desteklerin sağlandığı da açıklandı.

  INNO Day 2022 Etkinliğinde Tanıtılanlar

  OPPO

  OPPO, “INNO Day 2022” etkinliğinde yeni teknolojilerinin tanıtımını gerçekleştirdi. Tanıtımda şirketin “OHealth” markasıyla geliştirdiği ilk ürün olan “OHealth H1” aile sağlık monitörü tanıtıldı. Etkinlikte ayrıca OPPO’nun ikinci çipi olan “MariSilicon Y” ve “OPPO Air Glass 2” ürünleri tanıtıldı.

  OHealth H1

  OHealth H1

  OPPO, “akıllı sağlık teknolojileri” alanında geliştirmeler için “OHealth” markasını 2021 yılında kurmuştu. INNO Day 22 etkinliğinde de bu markanın ilk ürünü olan “OHealth H1” tanıtıldı. Bu ürün “aile sağlık monitörü” olarak tanıtıldı.

  Ürün, doğrudan aile bireylerinin kullanımına yönelik 6 farklı “sağlık verisi izleme” fonksiyonu sunuyor. OHealth H1 aile sağlık verisi monitöründe 6 sağlık verisinin takibi yapılabiliyor. Tanıtımda ürünün takip edebildiği sağlık verileri;

  • Kan oksijen ölçümü
  • EKG
  • Kalp ve ciğer oskültasyonu
  • Kalp atış hızı
  • Vücut ısısı
  • Uyku takibi

  Şeklindedir. Tüm bu sağlık verilerinin tek bir cihaz üzerinden ölçüm ve takibinin yapılabilmesini mümkün kılıyor. Bu şekilde aile üyelerinin sağlık durumu takibatının daha doğru ve daha pratik biçimde yapılabilmesine yardımcı oluyor.

  OHealth H1

  Sağlık teknolojileri alanında geliştirilen ürünler portatif olmaması ve ağırlıklarıyla biliniyor. Ancak OPPO OHealth H1 ürününün sadece “95 gram” ağırlıkta olduğu açıklandı. Ayrıca cihaz “yuvarlak kenar” ve “oval tasarım” yapısına sahiptir. Çok hafif olması sayesinde de her yere rahatlıkla taşınabiliyor.

  OPPO ürünü, sadece bireysel kullanıma yönelik değil hastane ve klinik gibi profesyonel alanlarda kullanıma yönelikte sunuyor.

  MariSilicon Y

  MariSilicon Y

  OPPO, düzenlediği etkinlikte “MariSilicon” için ikinci ürününü de tanıttı. Şirket daha önce “MariSilicon X” ürününü piyasaya sürmüştü. Şirket 2022 tanıtım etkinliğinde de “MariSilicon Y Bluetooth ses SoC” için tanıtım gerçekleştirdi.

  Etkinlikte tanıtılan “özel görüntüleme NPU’su”, SoC türleri arasında “N6RF” işlem teknolojisini kullanıyor. Ayrıca “MariSilicon Y” üzerinde “Pro Bluetooth” paketi yer alıyor. Bu sayede piyasada yer alan “SoC” ürünlerine nazaran “%50” oranında daha yüksek “Bluetooth bant genişliği” sağlayabiliyor.

  Yeni NPU üzerinde özel olarak geliştirilen “URLC Codec” teknolojisi bulunuyor. Ayrıca tam “590 GPOS” seviyesinde bilgi işlem gücü sağlıyor. MariSilicon Y sayesinde Bluetooth üzerinden seslerin kayıpsız ve net şekilde iletişim sağlanıyor. Çünkü ses iletimini “24 bit/192 kHz” kalitesi ile gerçekleştirebildiği açıklandı. Bu sayede de “kablolu ses iletimi” kalitesinin “kablosuz ses iletimi” ile yakalanabilmesine olanak sağladığı belirtildi. Dolayısıyla da hem “kulak içi kulaklık” hem de “kafa üstü kulaklık” modellerinde dijital seslerin daha kaliteli iletimini sağlıyor.

  Air Glass 2

  Air Glass 2

  2022 INNO Day etkinliğinde yeni giyilebilir teknolojisi de tanıtıldı. Etkinlikte şirketin yeni “Ar(Asisted Reality)” ürünü de tanıtıldı. Etkinliğin en dikkat çeken ürünü olan “OPPO Air Glass 2” resmi olarak tanıtıldı.

  Önceki versiyonuna göre çok daha hafif olan “Air Glass 2” modelinin sadece “38 gram” ağırlığına sahip olduğu açıklandı. Yeni modelde “görüntü düzeltme” gerçekleştirebiliyor. Ayrıca camlarının daha fazla “kişiselleştirme” desteği sunabildiği belirtildi.

  Tasarım özellikleri bakımından standart günlük gözlük modelleriyle çok benzer. Tasarım bakımından farksız olması sayesinde günlük yaşantıda da rahatlıkla kullanılabilecek. OPPO Air Glass 2 özellikleri de etkinlikte açıklandı.

  Telefon görüşmesi
  Çeviri(gerçek zamanlı)
  Navigasyon(konum tabanlı)
  Sesi metne dönüştürme
  Görüntü düzeltme

   

  OPPO’nun INNO DAY 2022 etkinliğinde tanıttığı yeni teknolojilerini nasıl buldunuz? OPPO hakkında genel düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile AirPods'a Üç Yeni Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  Apple, iOS 18 ile AirPods'a baş hareketleriyle arama yanıtlama, ses yalıtımı ve kişiselleştirilmiş uzamsal ses özelliklerini getiriyor.

  İşte Apple'ın WWDC 2024'te Tanıttığı En Büyük Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC 2024'te yapay zeka sistemleri, Siri yenilikleri ve iOS 18'in özelleştirilebilir özellikleriyle dikkat çeken birçok yeni özelliği tanıttı.

  Yeni ve Ucuz Elektrikli Otomobil Hyundai INSTER Geliyor!

  Hyundai, yeni elektrikli kompakt modeli INSTER'ı tanıttı. 355 km menzil sunan INSTER, Avrupa'da 20 bin euro altında satışa çıkacak, Türkiye'ye 2025'te gelecek.

  iOS 18 Resmen Tanıtıldı: İşte Yeni Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC24 etkinliğinde iOS 18'i tanıttı. Ana ekran özelleştirmeleri ve yeni erişilebilirlik özellikleri ile iOS 18, kullanıcı deneyimini geliştiriyor.

  Oppo ‘INNO DAY 2022’ Etkinliğinde Yeni Teknolojilerini Tanıttı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et