R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk, Apple ile Starlink Özelinde Görüştüklerini Açıkladı

  Apple’ın yaptığı iPhone 14 lansmanından sonra Elon Musk, Starlink üzerinden iPhone 14 ile uydudan bağlantı desteği için ortak olabileceklerini açıkladı.

  writech
  writech R10 Editörü
  10.09.2022 14:13 1684 2 dk okuma süresi
  Elon Musk, Apple ile Starlink Özelinde Görüştüklerini Açıkladı
  Son Düzenleme:

  Apple’ın yaptığı iPhone 14 lansmanından sonra Elon Musk, Starlink üzerinden iPhone 14 ile uydudan bağlantı desteği için ortak olabileceklerini açıkladı. 

   

  Elon Musk, Apple ve SpaceX'in iPhone'lar için Starlink bağlantısı hakkında birkaç görüşme yaptığını paylaştı. Apple, yakın zamanda duyurulan iPhone 14 Pro ve Pro Max'teki yeni bir özelliğin ima ettiği gibi, Starlink hizmetlerini kullanıcılarına getirmek isteyebilir.

   

  Apple kısa süre önce iPhone 14 Pro ve Pro Max hakkında kısa bir video yayınladı. İPhone'un en son modeli olan iPhone 14, uydu üzerinden SOS adlı bir özellik içeriyor. Apple'ın yeni özelliği, uzak konumlardaki iPhone kullanıcılarının "Acil Durum SOS ile uydularla iletişim kurmasını" sağlıyor.

   

  SpaceX Starlink'in ilerlemesini takip eden ve Apple'ın iPhone 14 Pro videosunu izleyen kişiler, SOS özelliğini uydu servisine bağladı. Elon Musk, aşağıda görülen yakın tarihli bir tweette SpaceX ve Apple arasında olası bir iş birliğine işaret etti.

  Apple'ın SOS özelliği, SpaceX'in Starlink uydularıyla iyi iş çıkarır Daha geçen ay, SpaceX ve T-Mobile, ölü bölgelerdeki kullanıcılara metin kapsamı sağlayacak Kapsama Üstü ve Ötesi adlı bir plan duyurdu.

   

  Coverage Above & Beyond, T-Mobile'ın orta bant PCS Spectrum'u ile gelecek yıl fırlatılacak Starlink uydularına entegre edecek. Hizmet, metin, MMS ve belirli mesajlaşma uygulamalarıyla başlayarak gelecek yıl betaya girecek.

   

  T-Mobile'ın Starlink bağlantılı planı, ilk etapta ABD kıtası, Hawaii, Alaska'nın bazı bölümleri ve Porto Riko'daki kullanıcılara ve ayrıca karasularına hizmet sağlayacak. SpaceX ayrıca benzer planlar üzerinde dünya çapındaki diğer taşıyıcılarla iş birliği yapmak istiyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Google'ın Oturum Açma Sayfası Yenileniyor: Kullanıcı Dostu Bir Tasarıma Kavuşuyor!

  Google, her türlü cihaz için optimize edilmiş, kullanıcı dostu yeni oturum açma sayfasını sunuyor. Estetik ve işlevsellik bir arada.

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  MediaTek Dimensity 9400’ün İlk Sonuçları Paylaşıldı: Beklentilerin Altında Kaldı!

  MediaTek Dimensity 9400, Qualcomm'un Snapdragon 8 Gen 4'üne kıyasla performans testlerinde geride kaldı.

  Elon Musk, Apple ile Starlink Özelinde Görüştüklerini Açıkladı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et