R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Youtube’dan Uyarı: Bazı Oyuncuların Kripto Para Cüzdanları Tehlikede!

  YouTube günümüzde en çok tercih edilen video izleme platformlarından biri. Yakın zamanda gelen bir uyarıya göre paylaşılan Forza Horizon ve FIFA gibi sevilen oyunların videolarında, kötü amaçlı yazılım paketinin de paylaşıldığı ortaya çıktı.

  Arin Arslan Arin Arslan 18.09.2022 21:35 1064 1 dk okuma süresi
  Youtube’dan Uyarı: Bazı Oyuncuların Kripto Para Cüzdanları Tehlikede!
  Son Düzenleme:

  Son zamanlarda ortaya çıkan yazılım paketleri hile indirme linkleri, sahte crack linkleri ile yayılarak kısa sürede verileri çalabilmekte. Bu Opera, Microsoft Edge ve Google Chrome gibi yaygın tarayıcıları da kapsamakta. Dosyanın içinde birçok farklı kötü amaçlı yazılım aracı bulunmakta. Paylaşımı ise Final Fantasy, Spider Man, Lego Star Wars, FIFA gibi bazı oyunların videoları ile gerçekleşmektedir. Ayrıca izleyenin ilgisini çekebilmesi için farklı yöntemler de kullanılmaktadır.

  Oyun videoları kullanılıyor!

  YouTube içerisinde bulunan oyunlarda mevcut kötü amaçlı yazılımlar, bilgisayar sistemine zarar vermeyi amaçlamaktadır. Bu bakımdan içlerinde reklam, virüs, casus yazılım, fidye yazılımı dahil birçok şey bulunuyor. 

  Kaspersky siber güvenlik uzmanlarının keşfettiği bir yöntemde, kişileri kandırabilecek yöntemler de keşfedilmiş. Oyun içi öğreticiler, crack ve hile dosyaları ile yayıldığı, RAR dosyaları halinde olduğu görülmekte.

  Üstelik sadece kullanıcı verilerini çalmakla da yetinmiyor. Zira kripto cüzdanları da tehdit ediyor. Kaspersky tarafından yapılan araştırmalar, 2021’in ilk yarısında, yüzde 13 oranında kötü amaçlı yazılım saldırılarında artış olduğunu göstermekte. 1 Temmuz 2021 ile 30 Haziran 2022 arasında 384,000’e yakın kurban olduğu görülmekte.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  FED Faiz Kararı Öncesi Kripto Depremi: Bitcoin ve Ethereum’da Sert Düşüş

  FED faiz kararından önce Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi lider kripto para birimleri, sert düşüşler gösteriyor.

  Youtube’dan Uyarı: Bazı Oyuncuların Kripto Para Cüzdanları Tehlikede!

  Youtube, kullanıcılarını zararlı yazılımlara karşı uyardı. Youtube'a göre korsanlar, kripto para cüzdanlarını boşaltabilir.

  Instagram, Reels Üzerinden Para Kazandırma Çalışmalarına Başladı!

  Instagram, Reels üzerinden para kazandırma testleri yapıyor. Buna göre Instagram yakın dönemde kullanıcılarına 'Gifts' özelliğiyle para kazandırmayı hedefliyor!

  F1 Yönetiminden Kripto Para ve NFT Adımı!

  Formula 1 gelecek sezon geri dönecek Las Vegas Grand Prix'inin sevincini yaşıyor. F1 yönetimi kült yarışlardan Las Vegas Grand Prix'i için NFT ve kripto para başvurusu yaptı. İşte F1 NFT başvurusunun detayları!

  Youtube’dan Uyarı: Bazı Oyuncuların Kripto Para Cüzdanları Tehlikede!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et