R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Youtube’dan Uyarı: Bazı Oyuncuların Kripto Para Cüzdanları Tehlikede!

  YouTube günümüzde en çok tercih edilen video izleme platformlarından biri. Yakın zamanda gelen bir uyarıya göre paylaşılan Forza Horizon ve FIFA gibi sevilen oyunların videolarında, kötü amaçlı yazılım paketinin de paylaşıldığı ortaya çıktı.

  Arin Arslan
  Arin Arslan R10 Editörü
  18.09.2022 21:35 1824 1 dk okuma süresi
  Youtube’dan Uyarı: Bazı Oyuncuların Kripto Para Cüzdanları Tehlikede!
  Son Düzenleme:

  Son zamanlarda ortaya çıkan yazılım paketleri hile indirme linkleri, sahte crack linkleri ile yayılarak kısa sürede verileri çalabilmekte. Bu Opera, Microsoft Edge ve Google Chrome gibi yaygın tarayıcıları da kapsamakta. Dosyanın içinde birçok farklı kötü amaçlı yazılım aracı bulunmakta. Paylaşımı ise Final Fantasy, Spider Man, Lego Star Wars, FIFA gibi bazı oyunların videoları ile gerçekleşmektedir. Ayrıca izleyenin ilgisini çekebilmesi için farklı yöntemler de kullanılmaktadır.

  Oyun videoları kullanılıyor!

  YouTube içerisinde bulunan oyunlarda mevcut kötü amaçlı yazılımlar, bilgisayar sistemine zarar vermeyi amaçlamaktadır. Bu bakımdan içlerinde reklam, virüs, casus yazılım, fidye yazılımı dahil birçok şey bulunuyor. 

  Kaspersky siber güvenlik uzmanlarının keşfettiği bir yöntemde, kişileri kandırabilecek yöntemler de keşfedilmiş. Oyun içi öğreticiler, crack ve hile dosyaları ile yayıldığı, RAR dosyaları halinde olduğu görülmekte.

  Üstelik sadece kullanıcı verilerini çalmakla da yetinmiyor. Zira kripto cüzdanları da tehdit ediyor. Kaspersky tarafından yapılan araştırmalar, 2021’in ilk yarısında, yüzde 13 oranında kötü amaçlı yazılım saldırılarında artış olduğunu göstermekte. 1 Temmuz 2021 ile 30 Haziran 2022 arasında 384,000’e yakın kurban olduğu görülmekte.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung, Bazı Cihazlarda Güncelleme Desteğini Sonlandırıyor: İşte Güncelleme Almayacak Modeller!

  Samsung, Galaxy A51 5G, A41 ve M01 için güncelleme desteğini sonlandırıyor. Cihazlar artık yeni Android sürümleri almayacak, ancak güvenlik yamaları gelebilir.

  Bazı Apple Watch'larda ‘Ghost Touch’ Sorunu Ortaya Çıktı: İşte Çözümler!

  Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2 sahipleri, ekranda istenmeyen dokunuşlarla mücadele ediyor. Apple, bu 'Ghost Touch' problemi üzerinde çalışıyor

  Google, Kripto Para Reklam Yasağını Tamamen Kaldırdı: İşte Detaylar!

  Google, güvenlik endişeleri sonrası kripto para reklam yasağını kaldırdı. Yeni şartlar Bitcoin ETF onayı alan şirketleri kapsıyor, Bitcoin fiyatları yükseldi.

  Netflix Oyunları Reklamlı ve Paralı Olabilir: İşte Detaylar!

  Netflix, GTA gibi büyük ilgi gören oyunları şu anda abonelerine maliyet eklemeksizin sağlıyor. Fakat bu politikanın revize edilmesi söz konusu olabilir.

  Youtube’dan Uyarı: Bazı Oyuncuların Kripto Para Cüzdanları Tehlikede!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et