R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Threads Dibi Görürken Twitter Olarak Bildiğimiz ‘X’ Büyümeye Devam Ediyor!

  Threads, Twitter'a rakip olarak ortaya çıktığı zaman büyük bir heyecanla karşılanmıştı; ancak her geçen gün daha az ilgi çekmeye başladı. Bu süreçte, Elon Musk tarafından X olarak yeniden adlandırılan Twitter ise hızla büyümeye ve kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  30.07.2023 15:29 1306 2 dk okuma süresi
  Threads Dibi Görürken Twitter Olarak Bildiğimiz ‘X’ Büyümeye Devam Ediyor!
  Son Düzenleme:

  Elon Musk'ın belirttiği gibi bilinen adıyla Twitter, X olarak yeniden doğdu ve ‘yeni bir zirve’ye ulaşarak kullanıcı sayısında rekor bir büyüme yaşadı. Diğer yandan Meta’nın Threads platformunda kullanıcı sayısının düşüşü devam ediyor.

  X, Büyümeyi Sürdürüyor

  Musk, platformun aylık aktif kullanıcı sayısının 541 milyon kişiye ulaştığını duyurdu. Bu açıklama, şirketin organizasyonel değişikliklere gittiği ve son bir ayda düşen reklam gelirlerini artırmaya çalıştığı bir dönemde geldi.

  Twitter'ın Musk tarafından satın alınmasından önce Mayıs 2022'de 229 milyon aylık aktif kullanıcısı vardı. Musk, Kasım ayında X'in günlük 259.4 milyon aktif kullanıcısı olduğunu belirtti. Musk, görevi devraldığından bu yana bir dizi ürün ve organizasyonel değişikliği hızla hayata geçirdi.

  Yeni Ürünler ve Organizasyonel Değişiklikler

  Doğrulanmış mavi onay işaretini ücretli bir hizmet olarak sunmaya başlayan şirket, reklam satışlarının bir kısmını platformdaki belirli içerik oluşturucularla paylaşmaya başladı. 

  Ayrıca, Musk X'in CEO'su olarak eski NBCUniversal reklam şefi Linda Yaccarino'yu atayarak, reklam satışlarının öncelikli olduğunu ve platform abonelik gelirini artırmaya çalışırken bile bu yönde adımlar atıldığını gösterdi.

  Twitter, Artık Daha İyi Bir Yer Mi?

  Twitter, uzun süredir hayatımızda olan bir platform. Ancak, diğer sosyal medya platformları gibi sürekli ve yüksek miktarda kullanıcı sayısını artırmayı başaramadı. 

  Yine de X platformunda yapılan değişiklikler, hizmet kalitesini artırmaya yönelik. Dolayısıyla Twitter'ın büyümesi adına gerekli adımların atıldığını ve kullanıcı deneyiminin artık daha iyi olduğunu söylemek yanlış olmaz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 16 Plus ile İlgili Sızıntılar Devam Ediyor: 7 Farklı Renk Seçeneğiyle Gelebilir!

  Apple iPhone 16 Plus, 7 farklı renk seçeneğiyle yakında piyasaya sürülüyor. Yeni model, tasarım ve kullanıcı tercihlerine odaklanıyor.

  Threads, Yenilenmeye Devam Ediyor: Canlı Maç Skorlarını Göstermeye Başladı!

  Threads, NBA maç sonuçlarını canlı sunmaya başladı. Türkiye'deki kullanıcılar için de açık olan bu özellik, sporseverleri bir araya getiriyor.

  Twitter (X), Youtube'un Tahtını Sarsmaya Hazırlanıyor!

  X veya Twitter, Elon Musk liderliğinde YouTube'a rakip olarak uzun video içerikleriyle dönüşüm geçirecek. Samsung TV ve Amazon Fire ilk erişenler olacak.

  X (Twitter) Yeniliklere Devam Ediyor: Makaleler Özelliği Kullanıma Sunuldu!

  X'in (Twitter) 'Makaleler' özelliği, kullanıcıların uzun formatlı içeriklerini paylaşmalarına olanak tanırken Premium+ abonelerine özel seçenekler sunuyor.

  Threads Dibi Görürken Twitter Olarak Bildiğimiz ‘X’ Büyümeye Devam Ediyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et