R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Meta Müjdeyi Verdi: Metaverse Yenileniyor

  Meta, VR platformunun büyümekte zorlandığı bir dönemde metaverse'in yeni versiyonunu inşa ediyor. Şirket, Horizon Worlds için artık çok daha fazla içerik ve oyun üretmeye odaklanacak. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  30.07.2023 17:06 1813 2 dk okuma süresi
  Meta Müjdeyi Verdi: Metaverse Yenileniyor
  Son Düzenleme:

  Meta, metaverse dünyasını yeniden biçimlendirmeye devam ederken bir adım öne çıkan önemli bir platform olan Horizon Worlds, öne çıkan bir oyuncu haline geldi. Bu sosyal platform, belirgin bir kitleyi çekmekte zorlanırken Horizon Worlds daha çok video oyunu barındırma hedefiyle yeniden tasarlandı. 

  Avatarlar oluşturup diğer oyuncularla etkileşime girebilen bu sanal gerçeklik ağı, Meta'nın Reality Labs birimine büyük miktarda zarar verdikten sonra bile popülerliğini koruyor.

  Metaverse Yenileniyor

  Horizon Worlds'ü daha çekici hale getirme amacıyla Meta, Ouro Interactive isimli bir iç stüdyo oluşturdu. İlk VR oyunları Super Rumble, diğer VR oyunlarından daha gelişmiş grafiklere ve doğruluğa sahip olduğu belirtildi. Horizon Worlds'ün mobil versiyonuyla birlikte piyasaya sürülecek bu video oyunu, Meta'nın "Horizon Worlds'ün yeni nesli" olarak nitelendirdiği yeni dünya hedefine katkı sağlıyor.

  Meta, Horizon Worlds'ü geliştirdikçe daha fazla video oyununun piyasaya sürüleceğini belirtti. Ayrıca, platformun altyapısı yüksek kaliteli ve karmaşık oyunları destekleyecek ve üçüncü taraf geliştiriciler için daha fazla araç sağlayacak şekilde yenilendi. Reality Labs'ın büyük zararlarına rağmen Meta, Horizon Worlds'ün mobil versiyonunu yayınladığında, uygulamanın akıllı telefonlar ve şirketin Quest VR başlıkları arasında bir köprü işlevi görmesini planlıyor.

  Meta'nın Horizon Worlds ile sanal gerçeklik dünyasını yeniden tanımlama çabası, şirketin son kazanç raporlarındaki işletme zararlarına rağmen devam ediyor. Reality Labs birimi, 2022 yılı başından bu yana 21 milyar doların üzerinde zarar kaydetti. Ancak bu durum, Horizon Worlds'ün yenilenmesini ve geliştirilmesini durdurmadı.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Müjdeyi Verdi: Galaxy Watch 7'nin Sağlık Özelliği Eski Modellere de Geldi!

  Samsung, Galaxy Watch 7'nin yeni sağlık özelliklerini tanıtırken, uyku apnesi algılama özelliğini eski Galaxy Watch modellerine de sunmaya başladı.

  Epic Games, Müjdeyi Verdi: Bu Haftaki Ücretsiz Oyunlar Açıklandı!

  Epic Games, bu hafta The Falconeer'ı ücretsiz sunuyor. Oyunu 4-11 Temmuz arasında indirip kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

  Meta Duyurdu: Ray-Ban Akıllı Gözlüklerde Video Kayıt Süresi Uzatıldı!

  Meta, Ray-Ban Meta akıllı gözlüklerinde video kayıt süresini üç dakikaya çıkaran ve Calm ile Amazon Music desteği getiren yeni güncellemeyi yayınladı.

  iOS 18 ile Mesajlar Uygulaması Yenileniyor: İşte Yeni Gelen Özellikler!

  iOS 18 ile Mesajlar uygulamasına gelen yenilikler arasında mesaj planlama, uydu üzerinden mesajlaşma ve RCS desteği gibi dikkat çeken özellikler bulunuyor.

  Meta Müjdeyi Verdi: Metaverse Yenileniyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et