R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp'a Facebook Benzeri Özellik Geliyor! Tasarım Değişecek

  WhatsApp'ta kapak fotoğrafı dönemi başlıyor. WhatsApp'ta kapak fotoğrafı nasıl yerleştirilir? İşte detaylar.

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  01.06.2022 14:03 2545 2 dk okuma süresi
  WhatsApp'a Facebook Benzeri Özellik Geliyor! Tasarım Değişecek
  Son Düzenleme:

  WhatsApp çok hızlı gelişiyor ve önümüzdeki günlerde Facebook'a daha çok benzemek istiyor gibi görünüyor. WhatsApp'ın Facebook Messenger uygulamasından bazı popüler özellikleri ödünç aldığını gördük ve şimdi, Facebook'tan yıllardır var olan başka bir özelliği kopyalamak istiyor. 

  WhatsApp kullanıcıları artık kapak fotoğraflarını profil fotoğrafları için arka plan olarak görebilecekler. Ayrıca tasarım, büyük ölçüde Facebook'ta gördüğümüz kapak fotoğraflarına benzer olacak.

  WhatsApp'ta kapak fotoğrafı dönemi başlıyor

  İlk olarak WABetaInfo tarafından fark edilen WhatsApp'ın kapak fotoğrafı özelliğini kullanıcılarına getirmek istediği tespit edildi. Bunun arkasında, bilgi sayfalarının daha iyi veya daha bilgilendirici görünmesi çabalarından başka bir fikir yok. 

  Ancak herkesin bu özelliği kullanmasına izin vermeyebilecek bir uyarı var: WhatsApp Kapak Fotoğrafı özelliği yalnızca WhatsApp Business kullanıcıları tarafından kullanılabilecek ve ayrıca yalnızca en son güncellemeye sahip masaüstü yazılımında olacak.

  WhatsApp'ta kapak fotoğrafı dönemi başlıyor

  Bu nedenle kapak fotoğrafına sahip olmak için WhatsApp Business hesabınızın olması ve masaüstünde görüntülemeniz gerekecektir.

  WhatsApp Kapak Fotoğrafı özelliğinin, iOS kullanıcıları için WhatsApp Business için bir süredir var olduğunu unutmayın. WhatsApp Business uygulamasını beta sürümünde kullananlar kendi kapak fotoğraflarını oluşturabilir.

  Bu özellik, Android'de WhatsApp Business için henüz kesinleşmedi ve şu anda WhatsApp masaüstü uygulaması için test ediliyor.

  “Kapak fotoğrafları sayesinde bir başlık resmi ekleyerek işletme profilinizi geliştirebilirsiniz ve müşterileriniz ve diğer işletmeler profilinizi ziyaret ettiğinde kapak fotoğrafını görebilecekler. Bunun başka bir iş aracı olduğunu unutmayın, bu nedenle kapak fotoğrafları standart WhatsApp hesaplarından ayarlanamıyor” -WABetaInfo

  WhatsApp kapak fotoğrafı nasıl yerleştirilir?

  Kapak fotoğrafı WhatsApp Business hesaplarına giderken, normal kullanıcıların da ne zaman kullanabileceği henüz belirsiz. 

  Diğer gelişmeler arasında WhatsApp'ın Business kullanıcıları için abonelik tabanlı bir model planladığına dair söylentiler var. 

  WhatsApp ayrıca normal kullanıcılar için kısa süre önce hem grup sohbetlerinde hem de kişisel sohbetlerde emoji kullanarak mesajlara tepki verme özelliğini kullanıma sunmuştu.

  Siz WhatsApp kapak fotoğrafı hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan paylaşabilirsiniz.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Oppo Watch X Resmen Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Oppo Watch X, yenilikçi özellikleri ve şık tasarımıyla dikkat çekiyor. 295 dolar fiyatıyla 2 Mart'ta satışa çıkacak.

  Windows 11 Moment 5 Güncellemesi Geldi: İşte Yeni Özellikler!

  Windows 11 Moment 5 güncellemesi geldi. Bu güncelleme ile firma, işletim sistemine ileri düzeyde iyileştirmeler yaptı ve daha kapsamlı bir Copilot geldi!

  Intel Core i9-14900KS Geliyor: Özellikleri ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

  Intel Core i9-14900KS, çığır açan özellikleri ve yakın çıkış tarihiyle teknoloji dünyasını heyecanlandırıyor.

  Samsung Galaxy A35 Geliyor: Fiyatı ve Özellikleri Belli Oldu!

  Galaxy A35, yenilikçi tasarımı, güçlü işlemcisi ve etkileyici kamerasıyla dikkat çekiyor. Yeni modelin, özellikleri ve fiyatı açıklandı.

  WhatsApp'a Facebook Benzeri Özellik Geliyor! Tasarım Değişecek

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et