R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp'a Facebook Benzeri Özellik Geliyor! Tasarım Değişecek

  WhatsApp'ta kapak fotoğrafı dönemi başlıyor. WhatsApp'ta kapak fotoğrafı nasıl yerleştirilir? İşte detaylar.

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 01.06.2022 14:03 1851 2 dk okuma süresi
  WhatsApp'a Facebook Benzeri Özellik Geliyor! Tasarım Değişecek
  Son Düzenleme:

  WhatsApp çok hızlı gelişiyor ve önümüzdeki günlerde Facebook'a daha çok benzemek istiyor gibi görünüyor. WhatsApp'ın Facebook Messenger uygulamasından bazı popüler özellikleri ödünç aldığını gördük ve şimdi, Facebook'tan yıllardır var olan başka bir özelliği kopyalamak istiyor. 

  WhatsApp kullanıcıları artık kapak fotoğraflarını profil fotoğrafları için arka plan olarak görebilecekler. Ayrıca tasarım, büyük ölçüde Facebook'ta gördüğümüz kapak fotoğraflarına benzer olacak.

  WhatsApp'ta kapak fotoğrafı dönemi başlıyor

  İlk olarak WABetaInfo tarafından fark edilen WhatsApp'ın kapak fotoğrafı özelliğini kullanıcılarına getirmek istediği tespit edildi. Bunun arkasında, bilgi sayfalarının daha iyi veya daha bilgilendirici görünmesi çabalarından başka bir fikir yok. 

  Ancak herkesin bu özelliği kullanmasına izin vermeyebilecek bir uyarı var: WhatsApp Kapak Fotoğrafı özelliği yalnızca WhatsApp Business kullanıcıları tarafından kullanılabilecek ve ayrıca yalnızca en son güncellemeye sahip masaüstü yazılımında olacak.

  WhatsApp'ta kapak fotoğrafı dönemi başlıyor

  Bu nedenle kapak fotoğrafına sahip olmak için WhatsApp Business hesabınızın olması ve masaüstünde görüntülemeniz gerekecektir.

  WhatsApp Kapak Fotoğrafı özelliğinin, iOS kullanıcıları için WhatsApp Business için bir süredir var olduğunu unutmayın. WhatsApp Business uygulamasını beta sürümünde kullananlar kendi kapak fotoğraflarını oluşturabilir.

  Bu özellik, Android'de WhatsApp Business için henüz kesinleşmedi ve şu anda WhatsApp masaüstü uygulaması için test ediliyor.

  “Kapak fotoğrafları sayesinde bir başlık resmi ekleyerek işletme profilinizi geliştirebilirsiniz ve müşterileriniz ve diğer işletmeler profilinizi ziyaret ettiğinde kapak fotoğrafını görebilecekler. Bunun başka bir iş aracı olduğunu unutmayın, bu nedenle kapak fotoğrafları standart WhatsApp hesaplarından ayarlanamıyor” -WABetaInfo

  WhatsApp kapak fotoğrafı nasıl yerleştirilir?

  Kapak fotoğrafı WhatsApp Business hesaplarına giderken, normal kullanıcıların da ne zaman kullanabileceği henüz belirsiz. 

  Diğer gelişmeler arasında WhatsApp'ın Business kullanıcıları için abonelik tabanlı bir model planladığına dair söylentiler var. 

  WhatsApp ayrıca normal kullanıcılar için kısa süre önce hem grup sohbetlerinde hem de kişisel sohbetlerde emoji kullanarak mesajlara tepki verme özelliğini kullanıma sunmuştu.

  Siz WhatsApp kapak fotoğrafı hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Elektrikli Opel Mokka-e Türkiye’de Satışa Sunuldu! Yeni Modelin Fiyatı Ve Özellikleri Belli Oldu!

  Opel firmasına ait kompakt crossover Türkiye’de limitli sayıda ön satışa sunuldu. Opel Mokka-e isimli elektrikli modelin fiyatı 909.900 TL olarak belirlendi.

  MIUI 14 Güncellemesi İle Gelecek Yeni Özellikler!

  Xiaomi, yakın dönemde MIUI 14 güncellemesini yapmaya hazırlanıyor. Güncelleme ile beraber gelecek özelliklere dair bazı detaylar da gün yüzüne çıktı!

  AMD Ryzen 7 7730U Özellikleri ile Ortaya Çıktı

  AMD Ryzen 7 7730U özellikleri ile ilgili bazı bilgiler ortaya çıktı. Buna göre işlemcinin, orta segment bilgisayarlarda yüksek performans göstermesi bekleniyor.

  WhatsApp Masaüstü Sürümüne Yeni Özellik Geliyor!

  Meta, yeni WhatsApp iyileştirmeleri geliştirmeye devam ediyor. WhatsApp, masaüstü sürümünde grup sohbetlerini sessize almayı sağlayan yeni buton geliştiriyor. Yeni özellikle grup sohbetleri daha kolay sessize alınabilecek!

  WhatsApp'a Facebook Benzeri Özellik Geliyor! Tasarım Değişecek

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et