R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Fiat Sadece Elektrikli Araba Satacağını Açıkladı! İşte Tarih

  Fiat, 2030'a kadar EV'ye geçeceğini ve İngiltere'de elektrikli olmayan tüm araçların satıştan kaldırılacağını söyledi. İşte detaylar.

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  01.06.2022 14:03 2120 2 dk okuma süresi
  Fiat Sadece Elektrikli Araba Satacağını Açıkladı! İşte Tarih
  Son Düzenleme:

  Fiat, İngiltere'de elektrikli olmayan tüm araçların satıştan kaldırılacağını duyurdu. Bu, 1 Temmuz 2022'den itibaren geçerli olacak ve tüm Fiat serisi artık hibritlerden tam elektrikli araçlara kadar yalnızca elektrikli formlarda sunulacak.

  Fiat 2030'a kadar EV'ye geçiyor

  Geçen yıl, Fiat tarafından Birleşik Krallık'ta satılan araçların toplam yüzde 60'ının elektrikli versiyonu vardı. Stellantis'in yan kuruluşu, Temmuz ayına kadar Birleşik Krallık'taki bir elektrikli otomobil bayisine tam adım atmaya karar verdi. 

  Stellantis, Fiat'ın 2027 yılına kadar Avrupa'da tamamen elektrikli olacağını açıklamasıyla Şubat ayında da aynısını belirtmişti. İngiltere'deki ilk adım, görünüşe göre değişim için müşterileri test edecek. Geçen yıl Fiat, 2030 yılına kadar küresel olarak tamamen elektrikli hale gelme planlarını da açıklamıştı.

  Fiat'ın İngiltere'deki elektrikli araç serisi, hem pilli elektrikli araçları hem de 500 Hybrid ve Panda Hybrid gibi hibritleri içeriyor. Fiat'ın EV serisi şu anda 500 gibi küçük kompakt EV'lerden bu yılın başlarında sunulan elektrikli Ulysse gibi daha büyük minibüslere kadar uzanıyor.

  Fiat 500 en başarılı EV oldu

  Elektrikli araç pazarına tamamen bağlı kalmanın nedeni, 500'ün başarısıyla da açıklanabilir. Şirket, “Tam elektrikli yeni 500, on bir ülkede en çok satan elektrikli şehir otomobili ve herhangi bir ülkede en çok satan ikinci elektrikli otomobildir.” diye yazdı.

  Fiat 500 en başarılı EV oldu

  Fiat ve Abarth İngiltere Genel Müdürü Greg Taylor şunları söyledi: 

  “Fiat'ın tarihindeki bu adım, tüm müşterilerimiz için uygun maliyetli ve sürdürülebilir mobilite çözümleri sağlama taahhüdümüzde önemli bir noktayı işaret ediyor. Bu hareket, Yeni 500'ün popülaritesinin öncülüğünü yaptığı, kentsel alanlara uygun araçlarımıza uygun."

  Stellantis talebi desteklemek için Avrupa çapında üretimi genişletmekle meşgul. Nisan ayının sonunda şirket, diğer şeylerin yanı sıra muhtemelen elektrikli Panda'yı da üretecek olan EV üretimi için Sırbistan'daki fabrikasını yükseltme planlarını duyurdu. 

  Fiat'ın anavatanı İtalya'daki üretim de hızlanıyor, ancak üretimin Opel/Vauxhall tarafından da tedarik edileceği söylentileri var.

  Fiat, ABD pazarına veda edebilir

  Fiat bir bütün olarak İngiltere'deki yaklaşımını benimserse, bu İtalyan devi için Amerikan pazarını kaptırması anlamına gelecek Yerel olarak durdurulan 500 dışında, İtalyan otomobil üreticisi ABD'de büyük bir popülerlik veya başarı elde etmedi.  

  Mevcut yelpazesi de Amerikan ihtiyaçlarına uygun değil. 500e, sevimli olsa da, sadece 199 mil elektrik menziline sahip.

  Peki siz Fiat’ın elektrikli otomobilleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum kısmından bizimle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Oppo Watch X Resmen Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Oppo Watch X, yenilikçi özellikleri ve şık tasarımıyla dikkat çekiyor. 295 dolar fiyatıyla 2 Mart'ta satışa çıkacak.

  Windows 11 Moment 5 Güncellemesi Geldi: İşte Yeni Özellikler!

  Windows 11 Moment 5 güncellemesi geldi. Bu güncelleme ile firma, işletim sistemine ileri düzeyde iyileştirmeler yaptı ve daha kapsamlı bir Copilot geldi!

  Intel Core i9-14900KS Geliyor: Özellikleri ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

  Intel Core i9-14900KS, çığır açan özellikleri ve yakın çıkış tarihiyle teknoloji dünyasını heyecanlandırıyor.

  Windows 11'in Son Güncellemesi Yine Sorunlarla Geldi: İşte Detaylar!

  Windows 11'in KB5034765 güncellemesi, performans sorunları ve yükleme hataları yaşatıyor; Microsoft çözüm arıyor.

  Fiat Sadece Elektrikli Araba Satacağını Açıkladı! İşte Tarih

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et