R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp Sonunda O Süreyi Uzatıyor!

  WhatsApp mesaj silme süresinin kısalığıyla ilgili kullanıcıların geri bildirimlerine dikkate aldı. Meta, WhatsApp mesaj silme özelliğine yeni düzenleme geldi. İşte detaylar!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  06.07.2022 13:15 1550 2 dk okuma süresi
  WhatsApp Sonunda O Süreyi Uzatıyor!
  Son Düzenleme:

  En çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp, 2022’de pek çok yeniliği kullanıcılarına sunmuştu. Facebook’un Meta adıyla kendisini yenilediği bu dönemde sahibi olduğu WhatsApp içinde köklü değişiklikleri ve yenilikleri kullanıcılara sunmuştu. Bunlardan birisi de süreli olarak silinebilen mesajlar olmuştu. Ancak WhatsApp mesaj silme özelliği sınırlı kullanım özellikleri sunuyordu. Bu durumda kullanımında eksiklikler ve işlevsizlikler yaratıyordu.

  Meta yayınladığı yeni açıklama ile birlikte WhatsApp silinebilen mesaj süresinin herkes için daha uzun olmasını sağlayacak. Meta, bu konuda WhatsApp kullanıcılarından çok fazla talep alıyordu. 

  WhatsApp’ta mesajları silme özelliği 2017’den beri kullanılabiliyor. Kullanıcılar sadece bireysel sohbetlerindeki mesajlar için değil aynı zamanda da grup sohbetleri içinde bu özellikten yararlanabiliyor. Çoğu kullanıcı için büyük bir avantaj sağlayan mesaj silme özelliğiyle ilgili bir sınırlama daha da yapılacak yeni güncelleme ile birlikte ortadan kalkıyor.

  WhatsApp Mesajları Daha Uzun Sürede Silinebilecek

  WhatsApp

  WhatsApp ile ilgili ortaya çıkan son iddia, kullanıcıların mesajları silebilecekleri sürenin uzatılmasıyla ilgili oldu. WhatsApp mesaj silme özelliği ile sohbetteki mesaj veya mesajlarını silmek isteyen kullanıcılar, en geç “1 Saat 8 Dakika 16 Saniye” süreye kadar silmek zorundadır. Bu süre geçtiği takdirde mesajın silinebilmesi mümkün olmuyor. Ancak “WABetaInfo” tarafından ortaya atılan yeni bir iddiaya göre kullanıcılar sohbette gönderdiği mesajları “2 Gün 12 Saat” yani tam 2.5 gün boyunca silebilecek.

  Telegram mesajlarında silme süresi sınırı 48 Saat olarak uygulanıyor.

  WhatsApp Grup Sohbetlerinde Yöneticilere Ek Özellikler Geliyor 

  WhatsApp son güncellemesi ile birlikte grup sohbetlerdeki yönetici yetkilerini de genişletmeyi hedefliyor. Buna göre WhatsApp mesaj silme özelliği grup sohbetlerindeki yöneticiler içinde getirilecek. Yani artık grup yöneticileri sohbet katılımcılarının gönderdikleri mesajları da silebilme yetkisine sahip olabilecek.

  Meta tarafından Android işletim sistemine yönelik olarak geliştirilen “WhatsApp Beta 2.22.15.8” sürümü ile birlikte kullanıcılar tarafından bu yeni özellikler denenebiliyor. Ancak söz konusu test sürecindeki özelliklerin genel kullanıma sunumunun hangi tarihte yapılacağı ile ilgili resmi bir bilgi bulunmuyor.

  WhatsApp mesaj silme özelliği ve geleceği belirtilen yenilikleriyle ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  PlayStation Portal Türkiye’de: Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

  Sony Türkiye garantisi altında ve Bilkom güvencesiyle piyasaya sürülecek olan PS Portal'ın Türkiye'deki satış fiyatı ve lansman tarihi duyuruldu.

  iPhone 16 Pro'nun Yeni Renk Seçenekleri Belli Oldu: İşte O Renkler!

  iPhone 16 Pro'nun yeni renkleri Titanium Gray ve Desert Titanium, şıklığı ve inovasyonu bir arada sunuyor.

  WhatsApp, Durum Güncelleme Arayüzünü Değiştiriyor: İşte Yeni Görünümü!

  WhatsApp, durum güncellemeleri için yeni bir arayüz sunuyor. Kullanıcılar, artık önizlemelerle daha hızlı etkileşimde bulunabilecek.

  Xiaomi 14 Ultra'nın Resmi Kamera Özellikleri Belli Oldu: İşte Detaylar!

  Xiaomi 14 Ultra, yenilikçi kamera sensörleri ve üstün performansıyla teknolojiseverleri heyecanlandırıyor. Cihaz, 25 Şubat'ta resmen tanıtılacak!

  WhatsApp Sonunda O Süreyi Uzatıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et