R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp Sonunda O Süreyi Uzatıyor!

  WhatsApp mesaj silme süresinin kısalığıyla ilgili kullanıcıların geri bildirimlerine dikkate aldı. Meta, WhatsApp mesaj silme özelliğine yeni düzenleme geldi. İşte detaylar!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 06.07.2022 13:15 1375 2 dk okuma süresi
  WhatsApp Sonunda O Süreyi Uzatıyor!
  Son Düzenleme:

  En çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp, 2022’de pek çok yeniliği kullanıcılarına sunmuştu. Facebook’un Meta adıyla kendisini yenilediği bu dönemde sahibi olduğu WhatsApp içinde köklü değişiklikleri ve yenilikleri kullanıcılara sunmuştu. Bunlardan birisi de süreli olarak silinebilen mesajlar olmuştu. Ancak WhatsApp mesaj silme özelliği sınırlı kullanım özellikleri sunuyordu. Bu durumda kullanımında eksiklikler ve işlevsizlikler yaratıyordu.

  Meta yayınladığı yeni açıklama ile birlikte WhatsApp silinebilen mesaj süresinin herkes için daha uzun olmasını sağlayacak. Meta, bu konuda WhatsApp kullanıcılarından çok fazla talep alıyordu. 

  WhatsApp’ta mesajları silme özelliği 2017’den beri kullanılabiliyor. Kullanıcılar sadece bireysel sohbetlerindeki mesajlar için değil aynı zamanda da grup sohbetleri içinde bu özellikten yararlanabiliyor. Çoğu kullanıcı için büyük bir avantaj sağlayan mesaj silme özelliğiyle ilgili bir sınırlama daha da yapılacak yeni güncelleme ile birlikte ortadan kalkıyor.

  WhatsApp Mesajları Daha Uzun Sürede Silinebilecek

  WhatsApp

  WhatsApp ile ilgili ortaya çıkan son iddia, kullanıcıların mesajları silebilecekleri sürenin uzatılmasıyla ilgili oldu. WhatsApp mesaj silme özelliği ile sohbetteki mesaj veya mesajlarını silmek isteyen kullanıcılar, en geç “1 Saat 8 Dakika 16 Saniye” süreye kadar silmek zorundadır. Bu süre geçtiği takdirde mesajın silinebilmesi mümkün olmuyor. Ancak “WABetaInfo” tarafından ortaya atılan yeni bir iddiaya göre kullanıcılar sohbette gönderdiği mesajları “2 Gün 12 Saat” yani tam 2.5 gün boyunca silebilecek.

  Telegram mesajlarında silme süresi sınırı 48 Saat olarak uygulanıyor.

  WhatsApp Grup Sohbetlerinde Yöneticilere Ek Özellikler Geliyor 

  WhatsApp son güncellemesi ile birlikte grup sohbetlerdeki yönetici yetkilerini de genişletmeyi hedefliyor. Buna göre WhatsApp mesaj silme özelliği grup sohbetlerindeki yöneticiler içinde getirilecek. Yani artık grup yöneticileri sohbet katılımcılarının gönderdikleri mesajları da silebilme yetkisine sahip olabilecek.

  Meta tarafından Android işletim sistemine yönelik olarak geliştirilen “WhatsApp Beta 2.22.15.8” sürümü ile birlikte kullanıcılar tarafından bu yeni özellikler denenebiliyor. Ancak söz konusu test sürecindeki özelliklerin genel kullanıma sunumunun hangi tarihte yapılacağı ile ilgili resmi bir bilgi bulunmuyor.

  WhatsApp mesaj silme özelliği ve geleceği belirtilen yenilikleriyle ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Bir İlke Daha İmza Atıyor! Metaverse Evreninde Futbol Turnuvası Oynanacak!

  Samsung, Metaverse futbol turnuvası düzenliyor. 19 Kasım-16 Aralık 2022 tarihinde düzenlenecek turnuvada 8 farklı ünlü oyuncu takımlara kaptanlık edecek.

  Samsung Galaxy S23 ile İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı!

  2023 yılında piyasaya çıkacak olan Galaxy S23 için çalışmalar sürüyor. Özellikleriyle ön plana çıkan cihazın fiyatının 400 doların üzerinde olacağı düşünülüyor!

  2022’nin En İyi App Store Uygulama ve Oyunları Belli Oldu!

  App Store'da 2022 yılının en iyilerini Apple CEO'su Tim Cook açıkladı. İşte Apple tarafından açıklanan 2022'nin App Store en iyi uygulama ve oyunları!

  Yüksek ÖTV Sınırında Olan Otomobil Modellerine Tekrar Zam Mı Gelecek? Bu Modeller Hangileri?

  Kurlardaki dengesizlik, yüksek ÖTV sınırındaki otomobiller için fiyatlarda artışa neden olacak. ÖTV’si düşürülen otomobil fiyatları tekrardan yükselecek!

  WhatsApp Sonunda O Süreyi Uzatıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et