R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp 'Doğrulama Kodu' Sayısını Artırıyor!

  WhatsApp SMS doğrulama adımına bir yenisini daha ekliyor. Bu sayede kullanıcılar hesaplarındaki şüpheli giriş işlemlerinden haberdar olacak.

  Emre Çelik
  Emre Çelik R10 Editörü
  06.06.2022 15:25 1658 1 dk okuma süresi
  WhatsApp 'Doğrulama Kodu' Sayısını Artırıyor!
  Son Düzenleme:

  WhatsApp kullanıcıların gizliğini ve güvenliğini artırmak için çalışmalarına devam ediyor. Bundan böyle yakın gelecekte ilk kez WhatsApp'a girmeye çalışanlar çift doğrulama kodu önlemiyle karşılaşacak.

  WhatsApp'ın açıklamasına göre, kullanıcılara SMS ile gönderilen doğrulama kodu yöntemine ek olarak bir güvenlik adımı daha eklendi. Yani kullanıcılar iki kez doğrulama kodu girmeleri halinde WhatsApp'ı kullanabilecek. Bu durumda WhatsApp kullanıcıyı şu şekilde bilgilendirecek:

  XXX numarası zaten başka bir telefonda WhatsApp için kullanılıyor.

  Hesabınızın sizin kontrolünüzde olduğundan emin olmak için başka bir doğrulama kodunu onaylamanız gerekir. Ekstra güvenlik için, kodu göndermeden önce zamanlayıcının bitmesini beklemeniz gerekir. Kodu aldığınızda buraya girin.

  Kullanıcıların WhatsApp hesabına ilk girişleri başarılı olduğunda gelen altı haneli doğrulama kodundan sonra, telefon numarası sahibine başka bir SMS gönderilecek. Böylece kullanıcılar kendi hesaplarına başkalarının giriş yapma girişiminde olduğunu fark edecekler.

  Geliştirilmekte olan bu güvenlik özelliği henüz tam olarak ne zaman kullanılacak şimdilik belli değil. Ayrıca WhatsApp, ekstra güvenlik adına istenmeyen erişimi önlemek için altı haneli pini de etkinleştirmeyi öneriyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp’a Kanal Analizleri Özelliği Geliyor!

  WhatsApp, kanal sahiplerine kitle ve içerik performansı hakkında detaylı veriler sunacak yeni analiz özelliğini test ediyor.

  WhatsApp, Yeni Görüntülü Arama Özelliklerini Duyurdu: İşte Gelen Yenilikler!

  WhatsApp, yeni görüntülü arama özellikleriyle sesli ekran paylaşımı, 32 kişilik katılımcı sınırı ve konuşan kişi vurgulama gibi yenilikler sunacak!

  WhatsApp Yenileniyor: Tema Rengi Artık Değiştirilebilecek!

  WhatsApp, tema özelleştirme özelliğiyle sohbet balonlarını ve duvar kağıtlarını kişiselleştirmeye olanak tanıyor. Yenilik, iOS beta sürümünde test ediliyor.

  WhatsApp'ta Yeni Gizlilik Önlemi: Profil Fotoğraflarının Ekran Görüntüsü Alınamayacak!

  WhatsApp, profil fotoğraflarının ekran görüntüsü alınmasını engelleyen yeni bir güvenlik özelliğini test ediyor. Bu özellik, iPhone için beta sürümünde sunuldu.

  WhatsApp 'Doğrulama Kodu' Sayısını Artırıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et