R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp 'Doğrulama Kodu' Sayısını Artırıyor!

  WhatsApp SMS doğrulama adımına bir yenisini daha ekliyor. Bu sayede kullanıcılar hesaplarındaki şüpheli giriş işlemlerinden haberdar olacak.

  Emre Çelik Emre Çelik 06.06.2022 15:25 1231 1 dk okuma süresi
  WhatsApp 'Doğrulama Kodu' Sayısını Artırıyor!
  Son Düzenleme:

  WhatsApp kullanıcıların gizliğini ve güvenliğini artırmak için çalışmalarına devam ediyor. Bundan böyle yakın gelecekte ilk kez WhatsApp'a girmeye çalışanlar çift doğrulama kodu önlemiyle karşılaşacak.

  WhatsApp'ın açıklamasına göre, kullanıcılara SMS ile gönderilen doğrulama kodu yöntemine ek olarak bir güvenlik adımı daha eklendi. Yani kullanıcılar iki kez doğrulama kodu girmeleri halinde WhatsApp'ı kullanabilecek. Bu durumda WhatsApp kullanıcıyı şu şekilde bilgilendirecek:

  XXX numarası zaten başka bir telefonda WhatsApp için kullanılıyor.

  Hesabınızın sizin kontrolünüzde olduğundan emin olmak için başka bir doğrulama kodunu onaylamanız gerekir. Ekstra güvenlik için, kodu göndermeden önce zamanlayıcının bitmesini beklemeniz gerekir. Kodu aldığınızda buraya girin.

  Kullanıcıların WhatsApp hesabına ilk girişleri başarılı olduğunda gelen altı haneli doğrulama kodundan sonra, telefon numarası sahibine başka bir SMS gönderilecek. Böylece kullanıcılar kendi hesaplarına başkalarının giriş yapma girişiminde olduğunu fark edecekler.

  Geliştirilmekte olan bu güvenlik özelliği henüz tam olarak ne zaman kullanılacak şimdilik belli değil. Ayrıca WhatsApp, ekstra güvenlik adına istenmeyen erişimi önlemek için altı haneli pini de etkinleştirmeyi öneriyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp uygulamasında telefon zorunluluğu kalkıyor!

  WhatsApp yayınladığı yeni uygulaması ile birlikte telefonsuz kullanmayı mümkün kılıyor. WhatsApp masaüstü uygulaması beta sürümünden çıkarak tüm kullanıcılara açıldı.

  WhatsApp Aero Nedir? Kullanması Neden Sakıncalı?

  Whatsapp Aero mesajlaşma uygulaması nedir, whatsapp aero indir, özellikleri nelerdir ? Whatsapp alt yapısını kullanarak daha fazla özellik sunan Whatsapp Aero uygulamasını kullanmak güvenilir mi haberimizin detaylarında öğrenebilirsiniz.

  WhatsApp Sonunda O Süreyi Uzatıyor!

  Meta, WhatsApp için getirdiği yeni güncellemeler ile birlikte kullanıcı deneyimini iyileştirmeye devam ediyor. Ortaya çıkan son bilgilere göre kullanıcıları çok fazla sınırlayan o özelliğin kapsamı genişletilecek. İşte detaylar!

  WhatsApp’tan Gizlilik Güncellemesi: Yeni Özelliği Duyurdular!

  Whatsapp, yaptığı son güncelleme doğrultusunda, gizlilik ayarlarında değişikliğe gitti. Detaylar haberimizde..

  WhatsApp 'Doğrulama Kodu' Sayısını Artırıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et