R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp 'Doğrulama Kodu' Sayısını Artırıyor!

  WhatsApp SMS doğrulama adımına bir yenisini daha ekliyor. Bu sayede kullanıcılar hesaplarındaki şüpheli giriş işlemlerinden haberdar olacak.

  Emre Çelik Emre Çelik 06.06.2022 15:25 1418 1 dk okuma süresi
  WhatsApp 'Doğrulama Kodu' Sayısını Artırıyor!
  Son Düzenleme:

  WhatsApp kullanıcıların gizliğini ve güvenliğini artırmak için çalışmalarına devam ediyor. Bundan böyle yakın gelecekte ilk kez WhatsApp'a girmeye çalışanlar çift doğrulama kodu önlemiyle karşılaşacak.

  WhatsApp'ın açıklamasına göre, kullanıcılara SMS ile gönderilen doğrulama kodu yöntemine ek olarak bir güvenlik adımı daha eklendi. Yani kullanıcılar iki kez doğrulama kodu girmeleri halinde WhatsApp'ı kullanabilecek. Bu durumda WhatsApp kullanıcıyı şu şekilde bilgilendirecek:

  XXX numarası zaten başka bir telefonda WhatsApp için kullanılıyor.

  Hesabınızın sizin kontrolünüzde olduğundan emin olmak için başka bir doğrulama kodunu onaylamanız gerekir. Ekstra güvenlik için, kodu göndermeden önce zamanlayıcının bitmesini beklemeniz gerekir. Kodu aldığınızda buraya girin.

  Kullanıcıların WhatsApp hesabına ilk girişleri başarılı olduğunda gelen altı haneli doğrulama kodundan sonra, telefon numarası sahibine başka bir SMS gönderilecek. Böylece kullanıcılar kendi hesaplarına başkalarının giriş yapma girişiminde olduğunu fark edecekler.

  Geliştirilmekte olan bu güvenlik özelliği henüz tam olarak ne zaman kullanılacak şimdilik belli değil. Ayrıca WhatsApp, ekstra güvenlik adına istenmeyen erişimi önlemek için altı haneli pini de etkinleştirmeyi öneriyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  487 Milyon WhatsApp Kullanıcısının Telefon Numarası Satışa Sunuldu!

  WhatsApp, yine kötü bir haberle gündeme geldi. Bilgilere göre ciddi bir güvenlik açığı ortaya çıktı ve 487 milyon kullanıcının telefon numarası satışa sunuldu.

  WhatsApp Yeni Özellik Mesajı Atacak!

  WhatsApp’ın masaüstü sürümünde ortaya çıkan yeni bir özellik dikkatleri üzerine çekti. Buna göre WhatsApp, artık yeni bir özellik geldiğinde kullanıcılara mesaj gönderecek.

  WhatsApp “Eşlikçi” Özelliği Kullanılmaya Başlandı! Artık WhatsApp Hesapları Aynı Anda Farklı Cihazlarda Kullanılabilecek!

  WhatsApp, uzun süredir beklenen eşlikçi özelliğini kullanıma sundu. Artık kullanıcılar, WhatsApp hesaplarını aynı anda birden fazla cihazda kullanabilecekler.

  WhatsApp Grupları Susturulacak! Detaylar Açıklandı

  WhatsApp, yeni güncelleme ile beraber artık varsayılan olarak grup bildirimleri göndermeyecek. Bu özellik, yeni katılım sağlanan gruplarda geçerli olacak!

  WhatsApp 'Doğrulama Kodu' Sayısını Artırıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et