R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  TikTok'tan Büyük Değişiklik: İçeriklere Yaş Sınırı Gelecek!

  TikTok yeni güncellemesinin detaylarını açıkladı. Uygulamadaki içeriklere yaş sınırı geliyor. Böylece yetişkinlik sınırı ile birlikte 18 yaş altı kullanıcılara yetişkin videoları gösterilmeyecek.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  15.07.2022 16:58 1508 2 dk okuma süresi
  TikTok'tan Büyük Değişiklik: İçeriklere Yaş Sınırı Gelecek!
  Son Düzenleme:

  Son yılların en hızlı büyüyen ve aynı zamanda en çok tartışılan sosyal medya platformlarından TikTok güncellemelerle birlikte kullanıcı kitlesini korumayı hedefliyor. Geçtiğimiz aylarda platform tarafından yapılan açıklamada, bazı içeriklerin yetişkinlerin karşısına çıkmasını engellemek ve böylece küçük kullanıcıların haklarının korunmasının amaçlandığı ifade edilmişti. Bu durum bazı içeriklerin gençlerin karşısına çıkmasını engellemek gibi görevleri de bulunuyor. Bir süredir platformun üzerinde çalıştığı yenilik sonrasında detaylar belli olmaya başladı. 

  TikTok İçeriklerinde Etiket Kullanacak!

  TikTok sosyal medya platformu üzerinde tıpkı sinemalarda kullanılan gibi bir etiket kullanılması bekleniyor. İçerik sınıflandırması içerisinde belirli içerikler ‘yetişkin’ etiketine sahip olacak. Bu etikete sahip olan içerikler ise belirli sınırın altında olan kişilere gösterilmeyecek. Aslında bu tür bir güncelleme +18 içeriklerin yüklenmesinin de yolunu açmış gibi görünüyor. 

  Etiketleme TikTok Tarafından Yapılacak!

  İçeriklerin değerlendirilmesi ve sınıflandırılmasının nasıl ve neye göre yapılacağı merak ediliyor. Bu sınıflandırma tamamen TikTok tarafından yapılacak. Yetişkin ya da karmaşık içeriklerin tespit edilmesi durumunda bir derecelendirme puanı verilecek. Böylece 18 yaşın altında olan kullanıcıların karşısına bu içerikler çıkmayacak. TikTok algoritmasına bağlı olarak yürütülen bir sistem olacak. 

  Yetişkinlik etiketi için nasıl bir sınıflandırma yapılacağı, hangi kriterlerin ön plana tutulacağı, videoların denetimlerinin nasıl yapılacağı ise henüz bilinmiyor. Şirketten konu hakkında henüz bir açıklama gelmedi. Yeni güncellemenin henüz en başında olduklarını ve çalışmaların devam ettiği ifade edildi. Firma daha önce yaptığı açıklamalarda kullanıcıların hangi içerikleri görmek istediklerini kendilerinin seçmeleri için bir kategorilendirme yapacağını da belirtmişti. TikTok yaptığı başka bir güncelleme ile birlikte kullanıcıların sayfalarında sürekli aynı videoları görmelerini de engelleyecek. Gelecek haftalarda uygulamanın hareketlenmesi ve kullanıcıların daha fazla içerik görmesi planlanıyor.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Sharp, Yaşlılar İçin Özel Akıllı Telefon Çıkardı: Telefon, Yıkanabiliyor!

  Sharp, yaşlılara özel Basio Active 2 isimli akıllı telefon çıkardı. Telefon, su ile yıkanabiliyor, ve güvenlik önlemleri de oldukça dikkat çekiyor.

  Twitch, Yenileniyor: 2019'dan Bu Yana En Büyük Güncelleme Geliyor!

  Twitch, 2019'dan bu yana en büyük güncellemeyi alacak. Mobil uygulama yenileniyor, topluluk kuralları güncelleniyor ve kullanıcı deneyimi zenginleştiriliyor.

  Apple Türkiye Fiyatlarına Zam Geldi: iPhone ve Diğer Ürünlerde Büyük Zam!

  Apple Türkiye, iPhone 15 serisi başta olmak üzere tüm ürünlerine zam yaptı. Fiyatlar döviz kuru etkisiyle arttı, yeni fiyatlar kullanıcıları etkiliyor.

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  TikTok'tan Büyük Değişiklik: İçeriklere Yaş Sınırı Gelecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et