R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  TikTok Kullanıcılarına Kötü Haber: TikTok Kaldırılıyor mu?

  Her geçen gün kullanıcı kitlesini artıran TikTok için çeşitli eleştiriler de gündeme gelmeye devam ediyor. Bu süreçte TikTok için Google ve Apple'a uygulamaları kaldırmaları için uyarı yapıldı.

  Elif Elif 30.06.2022 18:56 578 2 dk okuma süresi
  TikTok Kullanıcılarına Kötü Haber: TikTok Kaldırılıyor mu?
  Son Düzenleme:

  Sosyal medya platformları arasında hızlı bir çıkış yakalayan TikTok, kısa sürede pek çok kullanıcıya ulaşmaya devam ediyor. Kısa süre içerisinde tüm dünyada en büyük sosyal medya platformu olmaya hak kazandı. Yapılan ilk değerlendirmelere göre toplam 1.5 milyardan daha fazla kullanıcısının olduğu biliniyor. 

  Platformun bu kadar yüksek ve aktif kullanıcısı varken çeşitli eleştirilerle de gündeme gelmeye devam ediyor. Bu eleştirilerin giderek artması çeşitli tehlikeleri de beraberinde getiriyor. Bu süreçte TikTok uygulamasının kaldırılması da gündeme gelen iddialar arasında yer alıyor. 

  Apple ve Google’a TikTok Uyarısı Geldi!

  Ortaya çıkan yeni bilgilere göre Amerika’da bulunan Federal İletişim Kurulu tarafından yeni bir uyarı yapıldı. Apple ve Google’a karşı yapılan bu uyarının özellikle TikTok için yapıldığı belirlendi. FCC yetkilisi tarafından düzenlenen ve gönderilen bir mektup sonrasında Google ve Apple’a yazı gönderdiği öğrenildi. Bununla birlikte Google Play ve App Store üzerinden TikTok uygulamasının kaldırılmasının kaldırılması istendi. Özellikle olumlu ya da olumsuz bir şekilde geri dönüş yapılması için 8 Temmuz tarihi işaretlendi. 

  TikTok Kaldırılacak mı?

  TikTok’un kaldırılma gerekçeleri de merak konusu oldu. Bu gerekçelere bakıldığı zaman aslında gerçek bir video paylaşım uygulamasının olmamasının altı çizildi. Çin hükümetinin kullanıcıları gözetlemek için kullandığı bir çalışma olduğu ifade edildi. Ulusal güvenliğe ve kişi güvenliğine aykırı bir uygulama olabileceği belirtildi. 

  ABD’de TikTok uygulamasını kullananların verilerine Çin hükümetinin ulaşamadığı ve kullanıcı gizliliğinin önemsendiği iddia edilmişti. Bunun üzerine FCC tarafından bunun bir kandırmaca olduğu ve Çin’in kişisel verileri kullanmak ve ulusal güvenliği tehdit etmek için TikTok uygulamasını aktif olarak kullandıkları iddia edildi. ABD’de bulunan kullanıcıların verilerine 2022 yılının Ocak ayına kadar Çin hükümetinin erişimi olduğu da ifade edilmişti. ABD ile Çin arasında yaşanan teknoloji savaşları ve güç savaşları hız kesmeden devam ediyor. Bununla birlikte TikTok uygulamasının bu süreçte öfkeyi biraz daha artırması bekleniyor. Google ve Apple cephesinden uygulamanın kaldırılmasına yönelik nasıl bir yanıt geleceği ise merak konusu oldu. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 14 Canlı Tanıtımını Bekleyenlere Kötü Haber Geldi!

  Apple tarafından Eylül ayında yapılacak etkinliğin detayları belli olmaya başladı. Etkinliği canlı bekleyenler hayal kırıklığına uğrayabilir.

  Elif 1048

  Xbox Series S Kullananlara İyi Haber: Performans Güncellemesi Geliyor!

  Oyun tutkunlarının performans konusunda yetersizlik yaşadığı Xbox Series S için Microsoft, yeni bir performans güncellemesi getirecek.

  Elif 1192

  Apple Music ve Spotify İçin Yeni Rakip! TikTok Music Geliyor!

  Müzik ve görsel efektli kısa videoların paylaşıldığı ve çoğu kullanıcının yeni şarkıları keşfettiği TikTok, yaptığı yeni başvuruyla müzik servisi getiriyor. TikTok Music adıyla Spotify ve Apple Music için yeni rakip oluyor.

  Avatar Frontiers of Pandora Oyunundan Bir Kötü Haber Daha

  Ubisof tarafından PlayStation 5, Xbox, Luna ve Stadia gibi oyun konsollarıyla birlikte PC için yayınlanacak Avatar Frontiers of Pandora'ya bir erteleme kararı daha geldi. İşte Avatar Frontiers of Pandora'nın yayınlanacağı yeni tarih!

  TikTok Kullanıcılarına Kötü Haber: TikTok Kaldırılıyor mu?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et