R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Telegram’dan Instagram ve Facebook’u Geride Bırakacak Atak

  Rusya'da gelişen olayların ardından Facebook ve Instagram kullanımında yaşanan düşüş, Telegram'ın atak yapmasına neden oldu!

  Elif Toy
  Elif Toy R10 Editörü
  09.08.2022 15:43 1493 2 dk okuma süresi
  Telegram’dan Instagram ve Facebook’u Geride Bırakacak Atak
  Son Düzenleme:

  Telegram, Instagram ve Facebook’un Rusya’da yasaklanmasının ardından önemli ölçüde kullanıcı sayısı kazandı. Kullanıcılar, “Instagram” ve “Facebook” yerine Telegram’a yöneldi.

  İnternette çeşitli platformlar üzerinden haberleşme uygulamaları yaygın olarak kullanılmaya devam ediyor. InstagramFacebook ve Twitter gibi uygulamalar bu noktada ciddi ölçüde bir kullanıcıya sahip. Bunun yanında Whatsapp ve Telegram gibi anlık mesajlaşma uygulamaları da haberleşme aracı olarak yaygın bir şekilde kullanılmaya devam ediyor. Hangi uygulamanın ne kadar kullanıldığı sayısı ise her ülkede yer alan çeşitli nedenlerden ya da kısıtlamalardan dolayı değişkenlik gösteriyor.

  Rusya’da Telegram Kullanıcıları Patlama Yarattı!

  Mediascope araştırma şirketinin ortaya koyduğu verilere göre Rusya’da Instagram ve Facebook yasaklandıkan sonra kullanıcıların büyük bir çoğunluğu Telegram’a yöneldi. Kullanıcılar 2022 yılının ilk 7 ayında Facebook ve Instagram’ı büyük oranda kullanmayı azalttılar. Bu gelişmelerin ardından Facebook’un kullanıcı sayısı 8 kat azaldı. Instagram’ın kullanıcı sayısı ise 4’te 1 oranında düşüş gösterdi. 

  Bu durum uygulamalardaki günlük ortalama kullanıcı sayısında da ciddi düşüş yaşanmasına sebep oldu. Facebook kullanıcıları Şubat ayında günlük 9 milyon civarındayken Temmuz ayında 1.9 milyon civarına kadar düşüş göstermiş durumda. Aynı şekilde Instagram’da da günlük 37.8 milyon kullanıcı Şubat ayında uygulamaya giriş yapıyorken, Temmuz ayında bu sayı 10.6 milyona kadar geriledi.

  Tüm bu gelişmelerden olumlu yönde etkilenen uygulamaların başında ise Telegram geliyor. Telegram, günlük kullanıcı sayısında %66 büyüme gösterdi. Ocak ayında 25 milyon civarında olan Telegram kullanıcıları Temmuz ayı itibariyle 41.5 milyona çıkarak Rusya içerisinde ciddi bir artış gösterdi. 

  Öte yandan Rusya’da yaygın olarak kullanılan bir diğer anlık mesajlaşma uygulaması VKontakte için de beklentiler artış yönündeydi. Ancak uygulama, beklenen artışı yakalamış görünmüyor. 

  Rusya’daki sosyal medya kullanım istatistiklerine dair hakkında sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung’un Akıllı Yüzüğü Geliyor: İşte Galaxy Ring Tasarımı ve Özellikleri!

  Samsung Galaxy Ring, sağlık izleme ve temassız ödeme özellikleriyle dikkat çekiyor. Bu akıllı yüzüğü firma, Mobil Dünya Kongresi'nde tanıttı.

  X (Twitter)’ Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Artık Herkese Açık!

  X uygulamasında artık herkes için sesli ve görüntülü arama özelliği! İletişimde sınırları kaldırın, her an bağlantıda kalın.

  Yeni Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Hyundai Kona Elektrik, Türkiye'de satışa sunuldu. 377 km menzil, modern teknoloji ve 1.499.000 TL fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

  WhatsApp Yenilikleri Devam Ediyor: Yüksek Kaliteli Fotoğraf ve Video Paylaşımı Kolaylaşacak!

  WhatsApp artık fotoğraf ve video paylaşımlarınızı varsayılan olarak yüksek kalitede yapmanıza olanak tanıyor.

  Telegram’dan Instagram ve Facebook’u Geride Bırakacak Atak

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et