R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Telegram’dan Instagram ve Facebook’u Geride Bırakacak Atak

  Rusya'da gelişen olayların ardından Facebook ve Instagram kullanımında yaşanan düşüş, Telegram'ın atak yapmasına neden oldu!

  Elif Toy Elif Toy 09.08.2022 15:43 1177 2 dk okuma süresi
  Telegram’dan Instagram ve Facebook’u Geride Bırakacak Atak
  Son Düzenleme:

  Telegram, Instagram ve Facebook’un Rusya’da yasaklanmasının ardından önemli ölçüde kullanıcı sayısı kazandı. Kullanıcılar, “Instagram” ve “Facebook” yerine Telegram’a yöneldi.

  İnternette çeşitli platformlar üzerinden haberleşme uygulamaları yaygın olarak kullanılmaya devam ediyor. InstagramFacebook ve Twitter gibi uygulamalar bu noktada ciddi ölçüde bir kullanıcıya sahip. Bunun yanında Whatsapp ve Telegram gibi anlık mesajlaşma uygulamaları da haberleşme aracı olarak yaygın bir şekilde kullanılmaya devam ediyor. Hangi uygulamanın ne kadar kullanıldığı sayısı ise her ülkede yer alan çeşitli nedenlerden ya da kısıtlamalardan dolayı değişkenlik gösteriyor.

  Rusya’da Telegram Kullanıcıları Patlama Yarattı!

  Mediascope araştırma şirketinin ortaya koyduğu verilere göre Rusya’da Instagram ve Facebook yasaklandıkan sonra kullanıcıların büyük bir çoğunluğu Telegram’a yöneldi. Kullanıcılar 2022 yılının ilk 7 ayında Facebook ve Instagram’ı büyük oranda kullanmayı azalttılar. Bu gelişmelerin ardından Facebook’un kullanıcı sayısı 8 kat azaldı. Instagram’ın kullanıcı sayısı ise 4’te 1 oranında düşüş gösterdi. 

  Bu durum uygulamalardaki günlük ortalama kullanıcı sayısında da ciddi düşüş yaşanmasına sebep oldu. Facebook kullanıcıları Şubat ayında günlük 9 milyon civarındayken Temmuz ayında 1.9 milyon civarına kadar düşüş göstermiş durumda. Aynı şekilde Instagram’da da günlük 37.8 milyon kullanıcı Şubat ayında uygulamaya giriş yapıyorken, Temmuz ayında bu sayı 10.6 milyona kadar geriledi.

  Tüm bu gelişmelerden olumlu yönde etkilenen uygulamaların başında ise Telegram geliyor. Telegram, günlük kullanıcı sayısında %66 büyüme gösterdi. Ocak ayında 25 milyon civarında olan Telegram kullanıcıları Temmuz ayı itibariyle 41.5 milyona çıkarak Rusya içerisinde ciddi bir artış gösterdi. 

  Öte yandan Rusya’da yaygın olarak kullanılan bir diğer anlık mesajlaşma uygulaması VKontakte için de beklentiler artış yönündeydi. Ancak uygulama, beklenen artışı yakalamış görünmüyor. 

  Rusya’daki sosyal medya kullanım istatistiklerine dair hakkında sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Youtube'dan Sonra Sıra Instagram'da: Kullanıcıların 'Hiç İstemediği' Özellik Geliyor

  Meta, Instagram için yeni bir reklam modeli getiriyor. Buna göre Instagram, keşfet bölümü de dahil olmak üzere birçok farklı alana reklam yerleştirecek.

  Vivo Y52 5G Duyuruldu! İşte Vivo Y52 5G Özellikleri ve Fiyatı!

  Vivo, yeni giriş seviyesi cihazı "Vivo Y52 5G" tanıtımını gerçekleştirdi. İşte markanın yeni giriş seviyesi akıllı telefonu Vivo Y52 5G özellikleri ve fiyatı!

  PlayStation’a Büyük Şok! Tam 2 Yıl Sonra Güvenlik Açığı Bulundu 

  PlayStation'un çıkışından tam iki yıl sonra ortaya çıkan bir video, yazılımın kırıldığını ispatladı. Video, PS5 kollarına tam erişim sağlandığını kanıtladı.

  Marvel Yapımı Black Panther: Yaşasın Wakanda Filmi Resmi Fragmanı Yayınlandı!

  Milyonlarca Marvel hayranının beklediği Yaşasın Wakanda filminin fragmanı yayınlandı. Resmi olarak paylaşılan fragman, kısa sürede izlenme rekorları kırabilir.

  Telegram’dan Instagram ve Facebook’u Geride Bırakacak Atak

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et