R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Telegram Ücretli Oluyor! İşte Telegram Premium Abonelik

  Telegram'ın iOS uygulaması, ücretli bir abonelik sistemini ortaya koydu. İşte Telegram Premium hakkında bilmeniz gerekenler.

  Rokito
  Rokito R10 Editörü
  03.05.2022 13:05 2151 2 dk okuma süresi
  Telegram Ücretli Oluyor! İşte Telegram Premium Abonelik
  Son Düzenleme:

  Dünyanın en çok kullanılan mesajlama uygulaması Telegram, yeni bir Premium abonelik üzerinde çalışıyor. Şuan sadece iOS'a özel olan premium abonelikte özel tepki ve çıkartma gibi pek çok yenilik geliyor.

  Resmi olmayan Telegram Beta kanalında Telegram'ın en son iOS beta sürümü (8.7.2) ortaya çıktı. Yeni sürüm, öncelikle ücretsiz uygulamada bulunmayan genişletilmiş reaksiyonlara ve çıkartmalara odaklanmış “Telegram Premium”u sızdırdı.

  Telegram Premium özellikleri

  Şu anda “Telegram Premium”un ne kadara mal olacağına dair bir gösterge olmasa da aboneliğin nasıl çalışacağına dair birkaç ipucu var. Android Police tarafından belirtildiği gibi beta, ödeme duvarının arkasına kilitlenmiş hem çıkartmaları hem de tepkileri içeriyor. 

  Bu Premium çıkartmaları ve tepkileri seçen kullanıcılardan Telegram Premium hizmetine kaydolmaları isteniyor ve ödeme yapmayanlara kapalı olduğu için, abone olmayan kişiler çıkartmaları veya tepkileri göremiyor. 

  Telegram Premium özellikleri

  Aboneliği kullanan biri tarafından gönderilen bir çıkartmaya tıkladığında, abone olmayan biri tepkiyi/çıkartmayı göremez. Premium tepki veya çıkartma alan kullanıcılar, bu mesajları görmek için Premium aboneliğe kaydolmak zorunda.

  Yine de, bu özellik hakkında bilmediğimiz çok şey var. Aylık maliyet belli değil ve yeni çıkartmalar ve tepkilerin ötesinde başka hangi özelliklerin mevcut olacağı bilinmiyor.

  Telegram kullanıcılarının abonelikle ilgili tepkileri beklendiği gibi büyük ölçüde olumsuz oldu.

  Telegram nasıl para kazanıyor?

  Şu an itibarıyla Telegram, reklam satışları ve grup kanalları için özellikler aracılığıyla para kazanıyor, ancak bireysel kullanıcıları hedefleyen herhangi bir eklenti satın alma seçeneği yok. Yeni Premium özelliğin uygulanması ile bu durum değişebilir.

  Bir Reddit kullanıcısı, en azından Telegram'ın macOS sürümünde özel bir avatar olacağını da ifade etti. Ancak bu özelliğin, Premium aboneliğin bir parçası olup olmayacağı belli değil.

  Peki siz Telegram Premium hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 2 Yorum
  • Bip
   Bip 1 yıl önce
   Free sürümündeki çıkartmalar bile itici bence, animasyonlu emojileri de kapatmışım, tek özellik o olacaksa gereksiz
  • Coolpa
   Coolpa 1 yıl önce
   Whatsapp bu kadar kurumsallaşmamışken bile premium sürümü kaldırmıştı. Telegram şuan bunu yaparak emoji dışında hiç bir yenilik sunamaz. Farklı özellikler gelirse bilemem ama şuan ki haliyle gereksiz bir premium olur.

  İlgili İçerikler:

  Oppo Watch X Resmen Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Oppo Watch X, yenilikçi özellikleri ve şık tasarımıyla dikkat çekiyor. 295 dolar fiyatıyla 2 Mart'ta satışa çıkacak.

  Windows 11 Moment 5 Güncellemesi Geldi: İşte Yeni Özellikler!

  Windows 11 Moment 5 güncellemesi geldi. Bu güncelleme ile firma, işletim sistemine ileri düzeyde iyileştirmeler yaptı ve daha kapsamlı bir Copilot geldi!

  Windows 11'in Son Güncellemesi Yine Sorunlarla Geldi: İşte Detaylar!

  Windows 11'in KB5034765 güncellemesi, performans sorunları ve yükleme hataları yaşatıyor; Microsoft çözüm arıyor.

  Threads, X'e Karşı Üstünlük Kuruyor: İşte Son Durum!

  Threads, X karşısında kullanıcı artışıyla dikkat çekiyor. Meta destekli platform, indirme ve aktif kullanım oranlarıyla öne çıkıyor.

  Telegram Ücretli Oluyor! İşte Telegram Premium Abonelik

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et