R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Ethereum’da Transfer Ücretlerinin Artışına Neden Olan Sistem Hatası! Transferlere Binlerce Dolar Ödeniyor!

  Kripto para piyasasının en değerli ve en büyük ikinci blok zinciri Ethereum, düzenlenen yeni bir kampanya ile birlikte yaşadığı hata sonucunda çöktü. Transferler için işlem ücreti olarak binlerce Dolar ödenmeye başlandı.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 03.05.2022 12:51 1302 2 dk okuma süresi
  Ethereum’da Transfer Ücretlerinin Artışına Neden Olan Sistem Hatası! Transferlere Binlerce Dolar Ödeniyor!
  Son Düzenleme:

  Sürekli genişleyen ve popülerliğini arttırmaya devam eden NFT için bir etkinlik düzenlendi. Yapılan “Bored Apes Yacht Club” isimli etkinlik sırasında yaşananlar sonucunda Ethereum ağında ciddi bir çöküş yaşandı.  

  Geçtiğimiz Cumartesi günü NFT koleksiyonunun geliştiricisi Yuga Labs'ın, dünyanın en değerli NFT koleksiyonu için Metaverse projesinde indirim açıklanmıştı. Bu önemli indirimde doğal olarak talebin fazla olmasına neden oldu ve kısa sürede 320 Milyon Dolar gibi devasa bir satışın gerçekleştirilmesine neden oldu. Yaşanan işlem yoğunluğu ile birlikte Ethereum blok zincir için sıkıntılar oluşturdu. Sistemde işlem sürelerinin uzamasına neden olacak önemli bir yavaşlama yaşandı. Ayrıca oluşan hata ile birlikte Ethereum işlem ücretleri de devasa seviyelere çıktı.

  Ethereum İşlem Ücretleri 6.000 Dolar’a Ulaştı

  Ethereum NFT etkinliği

  Etkinlik kapsamında yaşanan yoğunluk sonucunda ek işlem ücretlendirmelerinde astronomik rakamlar ortaya çıktı. Proje kapsamında bir arsa mintleme için yapılması gereken işlem ücreti ödemesi 2 Ethereum değere kadar ulaştı. Bu rakamda Ethereum’un şuan ki piyasa değerinden bakıldığında 6.000 Dolar seviyelerinde olmasına neden oldu. Bu durumda satın alınan arsanın değerinden daha fazla işlem ücreti ödenmesine neden oldu.

  Ethereum işlem ücreti nasıl artıyor?

  Ethereum blok zinciri üzerinde yapılacak her işleme uygun seviyelerde işlem ücreti/komisyonu ödemesi yapılması gerekiyor. Blok zincir sisteminin yapısı gereğince işlem yoğunluğuna göre işlem ücretleri değişiyor. Yani daha düşük yoğunluğun olduğu zamanlarda daha ekonomik işlem ücretleri ödeniyor. İşte Bored Apes Yacht Club etkinliği ile birlikte aynı anda 45.000 satış işleminin gerçekleştirilmesiyle meydana gelen yoğunluk Ethereum ağında işlem ücretlerinin artışına neden oldu.

  Ethereum ve NFT hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum'dan bizimle paylaşın!

   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yüksek ÖTV Sınırında Olan Otomobil Modellerine Tekrar Zam Mı Gelecek? Bu Modeller Hangileri?

  Kurlardaki dengesizlik, yüksek ÖTV sınırındaki otomobiller için fiyatlarda artışa neden olacak. ÖTV’si düşürülen otomobil fiyatları tekrardan yükselecek!

  EA Games “Hain” Takım Arkadaşlarının Saptanması İçin Bir Sistem Geliştirdi!

  Dünyaca ünlü video oyun firması EA Games, yeni bir sistem geliştirdiğini duyurdu. Buna göre artık rakipleriyle iş birliği içerisine giren oyuncular banlanacak!

  MIUI 14 Güncellemesi Geliyor! Yeni Güncellemeyi İlk Alacak Olan Akıllı Telefon Modelleri Açıklandı!

  Yapılan açıklamalara göre MIUI 14 güncellemesi çok yakında tanıtılacak. Çin merkezli sosyal medya ağı Weibo, güncellemeyi ilk alacak modelleri paylaştı.

  Netflix'ten Şifre Paylaşıma Engel: Profil Transferi Geliyor!

  Netflix, bir abonelikle birden fazla kişinin içeriklere ulaşmasını engellemek için şifre paylaşımını kaldırıyor. Bundan sonra artık profil transferi yapılacak.

  Ethereum’da Transfer Ücretlerinin Artışına Neden Olan Sistem Hatası! Transferlere Binlerce Dolar Ödeniyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et