R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Ethereum’da Transfer Ücretlerinin Artışına Neden Olan Sistem Hatası! Transferlere Binlerce Dolar Ödeniyor!

  Kripto para piyasasının en değerli ve en büyük ikinci blok zinciri Ethereum, düzenlenen yeni bir kampanya ile birlikte yaşadığı hata sonucunda çöktü. Transferler için işlem ücreti olarak binlerce Dolar ödenmeye başlandı.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 03.05.2022 12:51 1238 2 dk okuma süresi
  Ethereum’da Transfer Ücretlerinin Artışına Neden Olan Sistem Hatası! Transferlere Binlerce Dolar Ödeniyor!
  Son Düzenleme:

  Sürekli genişleyen ve popülerliğini arttırmaya devam eden NFT için bir etkinlik düzenlendi. Yapılan “Bored Apes Yacht Club” isimli etkinlik sırasında yaşananlar sonucunda Ethereum ağında ciddi bir çöküş yaşandı.  

  Geçtiğimiz Cumartesi günü NFT koleksiyonunun geliştiricisi Yuga Labs'ın, dünyanın en değerli NFT koleksiyonu için Metaverse projesinde indirim açıklanmıştı. Bu önemli indirimde doğal olarak talebin fazla olmasına neden oldu ve kısa sürede 320 Milyon Dolar gibi devasa bir satışın gerçekleştirilmesine neden oldu. Yaşanan işlem yoğunluğu ile birlikte Ethereum blok zincir için sıkıntılar oluşturdu. Sistemde işlem sürelerinin uzamasına neden olacak önemli bir yavaşlama yaşandı. Ayrıca oluşan hata ile birlikte Ethereum işlem ücretleri de devasa seviyelere çıktı.

  Ethereum İşlem Ücretleri 6.000 Dolar’a Ulaştı

  Ethereum NFT etkinliği

  Etkinlik kapsamında yaşanan yoğunluk sonucunda ek işlem ücretlendirmelerinde astronomik rakamlar ortaya çıktı. Proje kapsamında bir arsa mintleme için yapılması gereken işlem ücreti ödemesi 2 Ethereum değere kadar ulaştı. Bu rakamda Ethereum’un şuan ki piyasa değerinden bakıldığında 6.000 Dolar seviyelerinde olmasına neden oldu. Bu durumda satın alınan arsanın değerinden daha fazla işlem ücreti ödenmesine neden oldu.

  Ethereum işlem ücreti nasıl artıyor?

  Ethereum blok zinciri üzerinde yapılacak her işleme uygun seviyelerde işlem ücreti/komisyonu ödemesi yapılması gerekiyor. Blok zincir sisteminin yapısı gereğince işlem yoğunluğuna göre işlem ücretleri değişiyor. Yani daha düşük yoğunluğun olduğu zamanlarda daha ekonomik işlem ücretleri ödeniyor. İşte Bored Apes Yacht Club etkinliği ile birlikte aynı anda 45.000 satış işleminin gerçekleştirilmesiyle meydana gelen yoğunluk Ethereum ağında işlem ücretlerinin artışına neden oldu.

  Ethereum ve NFT hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum'dan bizimle paylaşın!

   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  The Witcher 3: Wild Hunt Sistem Gereksinimleri

  The Witcher 3: Wild Hunt birbirinden farklı bölgelerde geçen bir hikayeye sahip aksiyon RPG oyunudur. Oyunu oynamak için minimum sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekir. The Witcher 3: Wild Hunt sistem gereksinimleri nelerdir? Hemen öğrenin.

  Farming Simulator 22 Sistem Gereksinimleri

  Farming Simulator 22 ekonomi yönetimine odaklanan simülasyon tarzı bir oyundur. Oyunu oynayabilmek için minimum sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekir. Farming Simulator 22 sistem gereksinimleri nelerdir? Hemen öğrenin.

  Fall Guys: Ultimate Knockout Sistem Gereksinimleri

  Fall Guys: Ultimate Knockout çok oyunculu olarak oynanabilen bir online parti oyunudur. Oyunu oynamak için minimum sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekir. Fall Guys: Ultimate Knockout sistem gereksinimleri nelerdir? Hemen öğrenin.

  Hitman: Absolution Sistem Gereksinimleri

  Hitman: Absolution bir suikastçının özel çabalarını takip etmenizi sağlayan bir aksiyon oyunudur. Oyunu oynamak için minimum sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekir. Hitman: Absolution sistem gereksinimleri nelerdir? Hemen öğrenin.

  Ethereum’da Transfer Ücretlerinin Artışına Neden Olan Sistem Hatası! Transferlere Binlerce Dolar Ödeniyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et