R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Spotify, Popüler Heardle Uygulamasını Kaldırıyor: İşte Detaylar

  Spotify, yaptığı resmi açıklama ile 5 Mayıs 2023'ten itibaren popüler müzik tahmin uygulaması Heardle'ı kaldıracağını duyurdu.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  14.04.2023 21:33 1676 2 dk okuma süresi
  Spotify, Popüler Heardle Uygulamasını Kaldırıyor: İşte Detaylar
  Son Düzenleme:

  Spotify, yaptığı resmi açıklama ile 5 Mayıs 2023'ten itibaren popüler müzik tahmin uygulaması Heardle'ı kaldıracağını duyurdu. 2021 yılında kullanıcılara sunulan ve kısa sürede büyük bir oyuncu kitlesi elde eden Wordle oyunundan esinlenen Heardle, Wordle temasını müzik dünyasına taşıyarak dikkat çekici bir uygulama haline geldi.

  Heardle'ın Başarı Öyküsü ve Spotify Satın Alması

  Heardle, başarılı konsepti sayesinde geçtiğimiz temmuz ayında Spotify tarafından 1 milyon doların üzerinde bir bedelle satın alındı. Ancak, uygulamanın ömrü ne yazık ki uzun olmayacak. Şirket, 5 Mayıs 2023'te oyunun kaldırılacağını bildirdi.

  Heardle Uygulamasının Özellikleri ve Popülaritesi

  Müzik bilgisini teste tabi tutmak için eğlenceli bir yöntem sunan Heardle, kullanıcıların 6 denemede çalan şarkıyı tahmin etmeleri üzerine kurulu bir sistemle çalışıyor. Ne var ki, müzikseverler için güzel bir uygulama olmasına rağmen, Heardle'ın popülaritesi giderek azaldı. Mart ayında sadece 69 milyon kullanıcıya ulaşan uygulama, ilham kaynağı olan Wordle'ın haftalık 10 milyonlarca kullanıcıya ulaşarak popülerliğini sürdürdüğü düşünüldüğünde geride kalmış durumda.

  Spotify, Verileri de Kaldırıyor

  Spotify, yaptığı açıklamada uygulama içi verilerin de kaldırılacağını belirtti ve istatistiklerini saklamak isteyen kullanıcıların ekran görüntüsü alması gerektiğini ifade etti. Şirketin Heardle'ı satın almasının üzerinden henüz 1 yıl geçmemişken aldığı bu karar, uygulamanın sevenlerini hayal kırıklığına uğrattı.

  Kullanıcılar Neler Düşünüyor?

  Heardle'ı kaldırmak için neden acele edildiği bilinmiyor ve birçok kullanıcı, müzik tahmin uygulamasına daha fazla şans verilmesi gerektiğini savunuyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum
  • Ziyaretçi
   Ziyaretçi 5 ay önce
   geçiniz babacım spotify istatistikleri benim için kriter değil, cc hesaptan parayı bulan rapçiler bot basıp dinlenme satın alıp en iyi dinlenen oluyorsa başlarım öyle müziğe

  İlgili İçerikler:

  Honda ZR-V Türkiye'ye Geldi: İşte Fiyatı ve Özellikleri

  Yeni Honda ZR-V, yenilikçi hibrit sistemi, şık tasarımı ve rekabetçi fiyatıyla Türkiye'de büyük ilgi görüyor. İşte ZR-V'nin öne çıkan özellikleri ve fiyat detayları.

  Facebook Logosunu Değiştirdi: İşte Yeni Logo!

  Milyarlarca kullanıcısı olan Facebook, yakın zamanda logosunda değişikliğe gitti. Yeni tasarımda logo, öncekine kıyasla daha mavi bir ton kazandı.

  Türkiye, Yeni Alan Adı Sistemine Geçiyor: İşte Detaylar!

  Türkiye, yeni bir alan adı sistemine geçiyor. Yeni sistemde ".tr" uzantısı daha özgün ve tanınır bir dijital kimlik oluşturmayı hedefliyor.

  iOS 17’ye Değiştirilemeyen Yeni Özellik Geldi: İşte İlk Tepkiler!

  iOS 17'nin getirdiği yeni zil ve uyarı sesleri, kullanıcılar arasında tartışmalara neden oldu. Özellikle rebound adlı yeni ses tonu için şikayet çok fazla!

  Spotify, Popüler Heardle Uygulamasını Kaldırıyor: İşte Detaylar

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et