R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram’da Yeni Dönem Başlıyor: Yapay Zeka ile Fotoğraf Düzenleme Özelliği Geliyor!

  Instagram'da yapay zeka dönemi başlıyor. Meta'nın yenilikçi araçlarıyla fotoğraf düzenleme deneyiminizi üst seviyeye taşıyabileceksiniz. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  28.09.2023 14:07 1418 1 dk okuma süresi
  Instagram’da Yeni Dönem Başlıyor: Yapay Zeka ile Fotoğraf Düzenleme Özelliği Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Meta, teknoloji dünyasında yapay zeka ile yarattığı yenilikçe patlamalarla adını duyurmaya devam ediyor. Özellikle Connect etkinliğiyle gündeme gelen firma, Instagram için yapay zeka odaklı bazı etkileyici araçlarını tanıttı.

  Instagram'ın Yeni Gözdesi: Restyle

  Bu etkinlikte öne çıkan başlıca yeniliklerden biri "Restyle" oldu. Restyle, adından da anlaşılacağı üzere kullanıcının fotoğraflarını yeniden stilize edebileceği bir yapay zeka aracı. 

  Sadece basit bir "sulu boya" komutuyla ya da daha detaylı "dergi ve gazetelerden kolaj" gibi komutlarla fotoğraflarınızı sanatsal bir hale getirebilirsiniz. Bu özellik kullanıcıların fotoğraf deneyimlerini tamamen dönüştürecek.

  Backdrop: Yapay Zeka Destekli Arka Planlar

  Backdrop, mevcut fotoğrafınızın arka planını yapay zeka destekli komutlarla değiştirebileceğiniz bir başka yenilik. Örneğin; "Etrafımı yavru köpeklerle çevir" komutu sayesinde fotoğraflarınızın arka planını sevimli yavru köpeklerle doldurabilirsiniz.

  Elbette bu tür yenilikler, bazı güvenlik endişelerini de beraberinde getirebilir. Fakat Meta, kullanıcılarına güvence vermek için bu görsellerin "Meta AI tarafından oluşturulduğu" etiketiyle paylaşılacağını belirtti.

  Hızlı ve Özel Çıkartmalar da Geliyor!

  Meta'nın bir diğer önemli duyurusu ise metin komutlarıyla hızlıca çıkartma oluşturma yeteneği oldu. Bu çıkartmalar, Instagram dışında WhatsApp, Messenger ve Facebook Hikayeleri'nde de kullanılabilecek. İngilizce dilindeki bu özellik, önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak. 

  Instagram, yapay zeka teknolojisiyle kullanıcılara sunduğu bu yeniliklerle fotoğrafçılık ve sosyal medya deneyimini bir adım daha ileriye taşımayı amaçlıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp Yeni Özelliği ile Sosyal Medyayı Birleştiriyor: Instagram Paylaşımları, Artık Mümkün Olacak!

  WhatsApp'ın yeni özelliği, durum güncellemelerini doğrudan Instagram Hikayeleri'nde paylaşma imkanı sunarak sosyal medya entegrasyonunu güçlendiriyor

  Telegram Güncellendi: İşte Kullanıcı Deneyimini Geliştiren Yenilikler!

  Telegram'ın son güncellemesi sesten metne dönüştürme, kişiselleştirme ve yeniden paylaşım gibi yeniliklerle kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Mortal Kombat 1'e Heyecan Verici Yeni Karakterler Katılıyor!

  Mortal Kombat 1'e eklenen yeni karakterler Omni-Man ve Quan Chi, oyunun dinamiklerini ve stratejilerini zenginleştiriyor.

  YouTube’un Yeni Para Kazanma Şartları Türkiye’ye Geldi!

  YouTube'un yeni para kazanma şartları, yeni kanallar için önemli fırsatlar sunuyor. Ancak reklam gelirleri için hala eski şartlar geçerli!

  Instagram’da Yeni Dönem Başlıyor: Yapay Zeka ile Fotoğraf Düzenleme Özelliği Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et