R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram Tam Ekran Fotoğraf Formatını Deniyor!

  Instagram kullanıcı deneyimini iyileştirmeye devam ediyor. Instagram, sonunda tam ekran fotoğraf formatının ilk denemelerine başlıyor. İşte yeni fotoğraf formatı denemelerine dair tüm gelişmeler!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 06.08.2022 12:33 1590 2 dk okuma süresi
  Instagram Tam Ekran Fotoğraf Formatını Deniyor!
  Son Düzenleme:

  Instagram, kullanıcıların çok uzun zamandır beklediği yeni özelliği üzerinde çalışmaya başladığını açıkladı. Instagram Başkanı “Adam Mosseri” tarafından her hafta yapılan “Ask Me Everything” etkinliği kapsamında yine kullanıcılardan gelen sorulara yanıt verdi. Etkinlikte dikkat çeken sorulardan birisi ise fotoğrafların tam ekran “Reels” uyumluluğunun gelip, gelmeyeceği sorusu oldu. Mosseri, etkinlikte gelen soruya platformun bu konuda uzun süredir devam eden bir çalışması olduğunu ve yakın gelecekte deneme sürecinin başlatılacağını açıkladı.

  Ağustos Bitmeden Testlere Başlanacak!

  Sosyal medyadaki rekabet, kullanıcılara daha geniş özellikli bir kullanım deneyimi sunuyor. Özellikle son dönemde dünya genelinde büyük bir furya yaratan TikTok, tüm özellikleriyle rakiplerinde yeni güncellemelerin gelmesine neden oluyor.

  Instagram

  TikTok kullanıcılarının çok beğendiği “tam ekran görüntüleme” deneyimi başta Instagram olmak üzere diğer sosyal medya platformlarında bulunmuyor. Özelikle Instagram kullanıcıları, bu özelliğin getirilmesi için çok uzun zamandır bekliyordu. Ask Me Everything etkinliğinde konuşan Mosseri, kullanıcıların bu özelliğe en kısa süre içerisinde kavuşacağını açıkladı. Etkinlikte gelen soruya Instagram’da “9:16 formatı” fotoğraflar için ilk denemelerin 2 haftaya kadar başlayacağını belirtti.

  Instagram fotoğraf

  Instagram’ın getireceği açıklanan “9:16 fotoğraf” formatına ilişkin bazı kullanıcılardan ise olumsuz değerlendirmeler yapılıyor. Zira fotoğraf sanatçılarına göre bu format yapısının Instagram tasarımında oldukça garip bir görünüme yol açacağı belirtiliyor. 

  Adam Mosseri tarafından yapılan açıklamayla duyurulan yeni fotoğraf formatının kalıcı olarak gelip gelmeyeceği ise deneme süreci sonunda belli olacak. Bu yüzden ilk aşamada sadece Instagram Beta kullanıcıları tarafından denenebilecek ve başarılı olursa herkese açılacak.

  Instagram’ın 9:16 fotoğraf formatı ile ilgili sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Galaksilerin Çarpışması Hubble Uzay Teleskobundan Kaçmadı! Çarpışmanın Fotoğrafları Dünya’ya Gönderildi!

  Hubble Uzay Teleskobu, iki galaksinin çarpışma anı fotoğraflarını çekti. Teleskop, çektiği çarpışma fotoğraflarını Dünya’ya gönderdi.

  Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme

  Instagram'da profil fotoğrafını büyütmek için birçok farklı araç bulunuyor. Bu işlem, Chrome üzerinden yapılabileceği gibi profil fotoğrafı büyütme araçları da tercih edilebilir.

  Instagram Fotoğrafları Nasıl İndirilir?

  Instagram'dan fotoğraf indirmek için birçok farklı yöntem vardır. Bunun için uygulamalar kullanılabileceği gibi web tabanlı platformlar da tercih edilebilir.

  2022 Katar FIFA Dünya Kupası Uygulamaları Şüphe Uyandırdı! Sızıntılara Göre Verilere Tam Erişim Olacak!

  2022 FIFA Dünya Kupası, Katar’da gerçekleştirilecek. Uzmanlar tarafından yapılan son açıklamalara göre Katar, zorunlu uygulamalarla gizliliği ihlal ediyor.

  Instagram Tam Ekran Fotoğraf Formatını Deniyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et