R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google, Otellerin İşini Kolaylaştırıyor!

  Oteller artık Google İşletme Profillerinde listeledikleri randevu, müsaitlik durumlarını ve oda fiyatlarını daha pratik ve basitleştirilmiş şekilde yönetecek.

  Emre Çelik Emre Çelik 04.06.2022 03:03 1369 2 dk okuma süresi
  Google, Otellerin İşini Kolaylaştırıyor!
  Son Düzenleme:

  Google tanıttığı yeni hizmetiyle, yaz sezonu başlarken otellerin iş yükünü bir hayli hafifletecek.

  Havaların ısınmasıyla başlayan turistik seyahatler gezginler için vazgeçilmezdir. Bu süreci en iyi şekilde değerlendirmek isteyen sektörler ise kuşkusuz konaklama hizmeti sunan tesislerdir. Google, neredeyse her ay yeni bir özellikle geliştirdiği Hotel Center için bu kez çok daha kararlı bir yeniliğini duyurdu. Bundan böyle otel işletmeleri, Google İşletme Profillerinde oda fiyatlarını ayarlayabilecek, randevu işlemlerini çok daha pratik şekilde yönetebilecekler.

  Hafta başında duyurulan bu yeni Google hizmetiyle otel fiyatları kolayca listelenecek ve Google aracılığıyla rezervasyonlar yapılabilecek. Bunun için Google üç farklı iyileştirme/geliştirme yapacağını açıkladı.

  1. Endüstri Standardı Protokolleri: Otel fiyatlarının tamamen çevrimiçi olması için Google Endüstri Standardı Protokollerini destekleyecek. Bunun amacı, otellerin rezervasyonlarda değişiklik yapması, oda veya hizmet fiyatlarındaki değişiklikler veya diğer hizmetlerin özelliklerinde yapılacak değişiklikler konusunda otellerin ve konaklama tesislerinin tutarlı kalmalarına yardımcı olmak.
  2. E-Tablolar Kullanılmayacak: Oteller artık Google İşletme Profillerine kredi eklemek için karmaşık e-tablolar ile uğraşmak zorunda değil. Google bu yeni özelliğiyle otellerin ücret tutarlarını bundan böyle doğrudan profillerine transfer edebilecekleri kolaylığını sağladı. Bu köklü değişiklik ile çözüm ortakları veya diğer danışmanlar olmadan doğrudan otellerin, gelen yeni talepler karşısında hızlı sonuçlar üretebilmeleri çok daha pratik olacak.
  3. Otel Reklamlarına Açık Erişim: Kısa süre içerisinde otellerin, kampanyalarını oluşturmak ve yönetmek için kullandığı diğer bir Google hizmeti olan Hotel Center'a ihtiyaçları kalmayacak. Hotel Center özelliğini tamamen devre dışı bırakıp bırakmama konusunda ise Google'dan yapılan açıklamanın tam hali şöyle:

  "Hotel Center hesaplarını aşamalı olarak kaldırmayacağı. Mevcut Hotel Center hesaplarına sahip otel reklamverenleri, her zamanki gibi çalışmaya ve reklamlarını yönetmeye devam edecekler."

  Google her ne kadar otellerin fiyat ve özellik ayarlamalarını Google My Business'dan yapmalarına izin vermiş ve sektör protokollerini aktif olarak destekliyor olsa da, aynı işlemlerin hala yapılabildiği Hotel Center hesaplarında yapılacak değişikliklere ilişkin net bir bilgi sunmadı.

  Google sözcüsü: "Reklam verenlerin Hotel Center deneyimlerini iyileştirip, otel reklamlarını daha cazip hale getirerek verilen reklam sayısını artırmayı hedefliyoruz. Yaptığımız bu çalışmalar, daha fazla otel işletmesinin çevrimiçi olma sürecini hızlandırma ve kolaylaştırmaya yönelik."

  Otellerin Google İşletme Profillerine ücret ödemesi, işletmelerin aramalarda, haritalarda ve YouTube'da görüntülenmesini sağlıyor. Ayrıca ücretsiz rezervasyon bağlantıları, arada üçüncü taraflar olmadan doğrudan otelin kendi web sitesi üzerinden rezervasyon yapmaya yönlendiriyor. Google bu radikal hamlesini devreye almasıyla birlikte özellikle aracı hizmet sunan web sitelerinin gelirlerinde hatırı sayılır bir kayıp olacağa benziyor. Aracı sitelerin her ne kadar gelirleri düşse de, otellerin gelirlerinde ise büyük bir fark yaratacağı ortada.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google, Coinbase Entegrasyonu İle Bulut Hizmetlerde Kripto Ödemelerine İzin Verecek!

  Google, Conbase entegrasyonu ile beraber bulut hizmetlerinde artık kripto para ödemelerine izin verecek. Resmi açıklamanın kısa sürede yapılması bekleniyor.

  Google, Mobil Aramada 5 Önemli Değişiklik Yapacak

  Google, mobil aramada beş farklı değişiklik yaparak kullanıcı deneyimini iyileştirecek. Mobil uygulamaya gelişmiş sorgu iyileştirmeleri ve aramaları kolaylaştıran çeşitli özellikler eklenecek.

  Apple’a İnat Mini Telefon: Google, Pixel Mini Üzerinde Çalışıyor

  Google, 6 Ekim'deki 'Made by Google' etkinliğiyle birlikte Pixel isimli bir telefon serisi çıkarmaya hazırlanıyor. İddialara göre seride bir de 'mini' telefon var.

  Google, Meta Açıklamalarıyla İlgili Belgelerini Güncelliyor!

  Google, meta açıklama açıklamaları için güncelleme yapacak. Şirket "arama snippet'leri" için belgelerini yeniden düzenliyor.

  Google, Otellerin İşini Kolaylaştırıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et