R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Zuckerberg Durmuyor: Facebook, Adını Bir Kez Daha Değiştiriyor

  Facebook'un hisse senedi kodu değişiyor. Yaklaşık 10 yıl boyunca FB kod adını kullanan Facebook, artık META'ya geçiş yapıyor. İşte detaylar.

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  02.06.2022 12:53 1627 2 dk okuma süresi
  Zuckerberg Durmuyor: Facebook, Adını Bir Kez Daha Değiştiriyor
  Son Düzenleme:

  Facebook geçen Ekim 2021'de şirket adını Meta olarak değiştirdi. Şirket, metaverse ile ilgili sanal dünyadaki her şeye odaklandı ve o zamandan beri yenilikçi bir sosyal medya ağı yaratma isteğini ortaya koydu. 

  Bu değişikliğin yanı sıra, daha önce hisse listelemesinde "FB" baş harflerini yansıtan, ancak yakında "META" olarak değişecek olan hisse senedi kodunda da revizyon yapılacak.

  Facebook'un hisse senetlerindeki adı değişiyor

  Facebook'un ana şirketi Meta Platforms Inc, geçen yıl yeni bir isimle başlayan marka değişikliğini tamamlayarak, 9 Haziran'daki pazar açılışından önce hisse senedini META olarak değiştirecek.

  Değişiklik, bu yıl yüzde 40'tan fazla değer kaybeden hisse senedi için hisse senedi için zor bir zamanda geliyor. Sosyal medya devindeki büyümenin yavaşlamasına ilişkin endişelerin yanı sıra, daha geniş bir teknoloji çöküşünden zarar gördü. 

  Meta, şirketin 2012'deki ilk halka arzından bu yana FB kodu altında işlem görüyor. Değişiklik 9 Haziran'a kadar yürürlüğe girecek, ancak önümüzdeki hafta gerçekleştiğinde bunun şirketin hisse senedi notlarını değiştirip değiştirmeyeceği belli değil. 

  Facebook'un hisse işlemlerdeki adı değişiyor

  Güle güle FB, merhaba META

  Meta tarafından yapılan bir dosyalama, şirket için geçişi resmi hale getirmek için Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu'na (SEC) resmi bir başvuru yapıldı. Hisse senedi için "FB" listesini on yıldan fazla bir süre boyunca taşıdıktan sonra, şirketin bütününü etkileyeceği "META" ile yeni bir başlangıca odaklanıyor.

  Şirket şimdi isim değişikliğini onaylıyor ve NASDAQ ve dünyadaki diğer borsalara odaklanarak, hisse senedi kodu aracılığıyla adını farklı pazarlarda ve listelerde temsil edecek. 

  Roundhill Investments, Roundhill Ball Metaverse ETF'si için META kod adını kullanmıştı, ancak 31 Ocak'ta terk etti. Bu, Meta değişikliğinin de zeminini hazırladı.

  CEO'su ve kurucusu Mark Zuckerberg, Meta'nın evrensel bir isim olduğunu ve şirketin faaliyetlerini planlarken bunu evrensel olarak kullanacak gibi göründüğünü söyledi.

  Meta'nın metaverse hayalleri

  Facebook, dünyaya getirmeye çalıştığı sanal dünyaya odaklanacak girişimleriyle ilgili olarak adını ilk kez "Meta" olarak değiştirdiğinde dünyayı şaşırttı. Facebook'un zaman içinde yaşadığı birçok sorun vardı ve şirketin isim değişikliği, şirkete herkes için farklı bir imaj kazandırdığı için daha iyi bir zamanlama olamazdı.

  Meta, CEO Mark Zuckerberg'in inşa etmeyi umduğu internetin daha sürükleyici bir versiyonu olan metaverse'e olan bağlılığını belirtmek için geçen Ekim ayında Facebook'tan Meta'ya adını değiştirdi.

  Siz Meta'nın metaverse hayalleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan paylaşabilirsiniz.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Xiaomi 14 Ultra, Fotoğrafçılıkta Yeni Bir Çığır Açacak: İşte İlk Kamera Örnekleri!

  Xiaomi 14 Ultra, üstün kamera özellikleri ve güçlü performansıyla MWC 2024'te teknoloji dünyasını sarsmaya hazırlanıyor.

  WhatsApp, Durum Güncelleme Arayüzünü Değiştiriyor: İşte Yeni Görünümü!

  WhatsApp, durum güncellemeleri için yeni bir arayüz sunuyor. Kullanıcılar, artık önizlemelerle daha hızlı etkileşimde bulunabilecek.

  Samsung ve Google'dan Dev İş Birliği: Yeni Galaxy Chromebook Yenilikleriyle Geliyor!

  Samsung ve Google iş birliği genişliyor. Yeni Galaxy Chromebook, Google Assistant tuşu ile teknoloji dünyasına yenilik getiriyor.

  Xiaomi, Kendi İşlemcisini Geliştiriyor: Teknoloji Sahnesinde Yeni Bir Devrim!

  Xiaomi, ARM işbirliğiyle kendi işlemcisini geliştiriyor. Firma, maliyet tasarrufu ve pazar rekabetinde yeni bir dönem başlatıyor.

  Zuckerberg Durmuyor: Facebook, Adını Bir Kez Daha Değiştiriyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et