R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Discord’a Abonelik Sistemi Geliyor!

  Popüler sosyal platform Discord, yeni bir özellik getiriyor. Discord, sunucu sahiplerine özel içerikleri görüntülemede abonelik modeli kullanma özelliğini getiriyor. Özel içeriklere erişim abonelik modeline göre farklılık gösterecek. İşte yeni Discord abonelik modelinin detayları!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  06.12.2022 15:42 2865 3 dk okuma süresi
  Discord’a Abonelik Sistemi Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma, sesli ve görüntülü görüşme platformu “Discord”, yeni özellikler getiriyor. Discord, 350 Milyonu aşkın kayıtlı kullanıcıya ve aylık 150 Milyon aktif kullanıcıya sahip. Platformda, kullanıcılar sunucular oluşturarak, katılımcı kazanabiliyor. Oyun ve iş gibi her alanda yaygın olarak kullanılan platform, yepyeni özellikleriyle kullanıcı deneyimini iyileştiriyor. 

  Son dönemde çok sayıda yeni özellik getiren Discord’da sunucular için “Sunucu Takviyesi” bulunuyor. DiscordServer Boost” için sunulan “Discord Nitro” ve “Discord Nitro Classic” şeklinde ücretli hizmet bulunuyor. Ancak bu hizmet, sunuculardaki özelliklerin çeşitlendirilmesi ve iyileştirilmesi gibi etkiler sağlıyor. Dolayısıyla doğrudan kullanıcı ve yanı sıra sunucu sahibi için ek bir kazanım veya özellik sağlamıyordu.

  Discord

  Discord, yeni bir abonelik sistemi getirmeye hazırlanıyor. Yeni abonelik modeliyle sunucu sahipleri, abone olan kullanıcılarına özel içerikler sunabilecek. Kullanıcılarda alacakları abonelikle, sunucudaki aboneliklere özel kısım ve içeriklere erişebilecek.

  Discord Abonelik Modeli Geliyor

  Discord

  Son yıllarda sosyal medya platformlarında abonelik sistemi oldukça revaçta. Özellikle popüler sosyal medya platformları “Instagram”, “Twitter” ve “Telegram” için abonelik sistemi getirilmişti. Dünyanın en büyük video paylaşım platformu “Youtube” ise “Youtube Katıl” hizmetini getirmişti. Bu abonelik modeliyle Youtube kanal sahipleri gelir elde edebiliyor, kullanıcılarda abonelere özel içeriklere erişebiliyor.

  Şimdiyse Discord bu türde bir abonelik sistemi getirmeye hazırlanıyor. Yeni modelle “Discord Sunucu” sahipleri, kullanıcılardan özel içeriklere erişim için abone olmalarını talep edebilecek. Böylelikle Discord sunucu sahipleri için yeni doğrudan bir gelir imkanı sağlanmış olacak.

  Discord 2021’den beri “Discord Sunucu Aboneliği” modelini test ediyor. Platform şimdilerde ise “ABD’de” ilk uygulamalara başladı. Sunucu sahipleri, üyelerine abonelik almaları halinde özel içerikler sunacak.

  Discord, çok yeni abonelik modelinde abonelik ücretinden %10 kesinti yapacak. Dolayısıyla kullanıcının abonelik aldığı sunucu sahibi, ücretin %90’lık kısmını alabilecek.

  Discord sunucu sahipleri, hali hazırda mevcut takipçilerinden gelir elde edebiliyordu. Ancak bunun için “Patreon” gibi ek bağış platformlarını kullanmak durumunda kalıyordu. Discord, getireceği yenilikle bu ödemelerin/gelirlerin daha fazla platformda kalmasını sağlamayı hedefliyor.

  Discord Sunucu Abonelik Ücretleri

  Discord

  Henüz sadece ABD’de kullanıma başlanan Discord sunucu abonelik modeli için fiyatlandırmada açıklandı. Discord sunucu aboneliğinde sunucu sahipleri abonelik model ve ücretlerini kendisi belirleyebilecek. Yani tek bir abonelik modeli yerine farklı abonelik seviyesi teşkil eden paketler oluşturabilecek. Örneğin sunucu sahibi 3 farklı abonelik paketi oluşturup, kapsamını düzenleyebilecek. Ayrıca bu 3 abonelik paketi içinde farklı fiyatlandırma yapabilecek. Kullanıcı da söz konusu sunucu için bu 3 abonelikten birisini seçebilecek.

  Discord sunucu abonelik ücretleri için alt ve üst sınır belirlendi. Buna göre ABD’de Discord sunucu sahipleri abonelik ücretini en düşük 2.99 Dolar yapabilecek. En yüksek Discord sunucu abonelik ücreti ise 199.99 Dolar olacak. Yani abonelik ücretleri Discord’da 2.99 Dolar ile 199.99 Dolar arasında değişecek.

  Discord, sunucu sahiplerine abonelik paketlerini tanıtabileceği bir “promosyon sayfası” oluşturacak.

  Discord’un Yıllık Geliri

   

  Discord, 2015 yılında herkese açık olarak hizmet vermeye başladı. “VoIP” tabanlı iletişim platformu Discord çok hızlı bir şekilde büyüme kaydetti. Yıllara göre Discord aktif kullanıcı sayısı ve yıllık gelirleri!

  YılAktif Kullanıcı SayısıKayıtlı Kullanıcı SayısıYıllık Gelir
  201625 Milyon5 Milyon Dolar
  201710 Milyon45 Milyon10 Milyon Dolar
  201845 Milyon130 Milyon30 Milyon Dolar
  201956 Milyon250 Milyon45 Milyon Dolar
  2020100 Milyon300 Milyon130 Milyon Dolar
  2021190 Milyon390 Milyon300 Milyon Dolar
  2022150 Milyon--

  Discord’un getirmeye hazırlandığı yeni abonelik modeliyle ilgili sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp'ın Sesli Mesajları Yazıya Döken Yeni Özelliği Android'e Geliyor!

  WhatsApp, sesli mesajları yazıya çevirme özelliğini Android'e getiriyor. İşitme engelliler ve gürültülü ortamlarda kullanıcılar için büyük kolaylık sağlayacak.

  WhatsApp'a Canlı Çeviri Özelliği Geliyor!

  WhatsApp, kullanıcıların farklı dillerdeki mesajları anında çevirmesini sağlayan Canlı Çeviri özelliğini tanıttı. Dil engelleri artık sorun olmayacak.

  Microsoft, Xbox Game Pass Abonelik Ücretlerine Büyük Zam Geliyor!

  Microsoft, Xbox Game Pass abonelik ücretlerine zam yapıyor. Game Pass Ultimate, PC Game Pass ve Core için yeni fiyatlar 10 Temmuz 2024'te yürürlüğe girecek.

  iPhone'lar’a iOS 17.5.2 Güncellemesi Geliyor!

  Apple, iOS 17.5.2 güncellemesini yakında yayınlayacak. Bu güncelleme, hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmelerine odaklanacak.

  Discord’a Abonelik Sistemi Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et