R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Reklamlardan Sonra Sıra Çözünürlükte: 4K Youtube Videoları Ücretli mi Olacak?

  Video izleme ve paylaşım platformu Youtube, 4K çözünürlük konusunda harekete geçeceğinin sinyallerini verdi. 4K video çözünürlüğü yakında sadece Youtube Premium kullanıcılarına özel, yani, ücretli hale gelebilir.

  Hayrunisa Bayar
  Hayrunisa Bayar R10 Editörü
  02.10.2022 19:24 3319 2 dk okuma süresi
  Reklamlardan Sonra Sıra Çözünürlükte: 4K Youtube Videoları Ücretli mi Olacak?
  Son Düzenleme:

  Youtube, geçtiğimiz günlerde zorunlu olarak izlenen reklamların artırılacağına dair bir bildiri yayımlamıştı. Bildiride video başlarında zorunlu olarak izletilen reklam sayısını ikiden beşe çıkarmayı test edeceği yer almıştı.  

  Video başlarında zorunlu olarak izletilen reklamlardan sonraki hedef ise 4K çözünürlük seçeneği oldu. Reddit’te paylaşılan ekran görüntüsüne göre, 4K video özelliği yakında sadece Youtube Premium üyelerine özel hale getirilecek.   

  Sınırlı sayıda kullanıcı test ediliyor  

  Reddit’te paylaşılan ekran görüntüsü, Youtube’un sınırlı sayıda kullanıcıda 4K çözünürlüğü Premium’a yönlendirmeyi test ettiğini gösteriyor.  

  Youtube, 2160 p’lik (4K) seçeneği, yanında bir ‘Premium’ ibaresiyle göstererek Premium satın almaya yönlendiriyor.  

  Net bir açıklama yok!  

  Paylaşılan ekran görüntüsüne henüz Youtube tarafından bir açıklama yapılmadı. Şimdilik söylenti olarak ele alabileceğimiz bu durum, birçok kullanıcıyı üzeceğe benziyor. Çünkü biliyorsunuz ki Youtube, dünyanın en çok tercih edilen video platformlarından biri.  

  Kullanıcılar zaten reklamların artırılmasına tepkiliyken, 4K seçeneğinin ücretli hale getirilmesi daha da tepki toplayacağa benziyor.  

  Youtube Premium ücreti ne kadar? 

  Youtube Premium, reklamsız olarak videoları izlemenin yanı sıra video indirme seçeneği de sunmaktadır. Youtube Premium Music’in de bulunduğu Youtube Premium, şu anda aylık 16.99 TL değerinde. Diğer ücretlendirmeler ise şöyle: 

  • Bireysel, yıllık abonelik: 169.99 TL  
  • Aile (5 kişiye kadar), aylık abonelik: 25.99 TL  
  • Öğrenci, aylık abonelik: 9.99 TL  
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Android 15 Güncellemesi Alacak Samsung, Xiaomi ve Diğer Telefonlar Belli Oldu: İşte Tam Liste!

  Android 15 güncellemesi alacak Samsung, Xiaomi ve diğer telefonlar açıklandı. Yeni özelliklerle donatılmış Android 15, yıl sonunda resmi olarak yayınlanacak.

  Nokia Lumia 920 Geri Dönüyor: HMD Skyline Görücüye Çıktı!

  Nokia, ikonik Lumia 920'nin tasarımını taşıyan HMD Skyline'ı tanıttı. Yeni model, modern özelliklerle bu sonbahar piyasaya çıkacak.

  Xiaomi Mix Fold 4 Çıkışı Resmileştir: İşte Özellikler!

  Mix Fold 4 ile Xiaomi, katlanabilir telefon pazarında önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. Kullanıcılar, bu yeni cihazın sunduğu yenilikleri merakla bekliyor.

  YouTube, Masaüstü Tasarımını Yeniledi: İlk Olarak Premium Kullanıcılarına Sundu!

  YouTube, yenilenen masaüstü tasarımını Premium kullanıcılarına sundu. Yeni tasarım, gelişmiş görüntüleme deneyimi ve içerik erişimi ile dikkat çekiyor.

  Reklamlardan Sonra Sıra Çözünürlükte: 4K Youtube Videoları Ücretli mi Olacak?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et