R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google, Mobil Aramada 5 Önemli Değişiklik Yapacak

  Google, mobil aramada beş farklı değişiklik yaparak kullanıcı deneyimini iyileştirecek. Mobil uygulamaya gelişmiş sorgu iyileştirmeleri ve aramaları kolaylaştıran çeşitli özellikler eklenecek.

  Timur Demir Timur Demir 30.09.2022 07:36 1126 2 dk okuma süresi
  Google, Mobil Aramada 5 Önemli Değişiklik Yapacak
  Son Düzenleme:

  Google, mobil aramada beş önemli değişiklik yapacağını duyurdu. Search On konferansında çeşitli açıklamalar yapan şirket, mobil cihazlarda kullanıcıların arama davranışlarını değiştirmek için kullanıma sunulan özellikleri açıkladı.

  Google söz konusu güncellemeleri ilk olarak iOS uygulamasına yansıtacak. Kullanıcılar arama yapmalarını kolaylaştıracak çeşitli özellikler görecekler. Ayrıca mobil arama çubuğu daha alakalı sonuçlar için yenilenecek.

  1. Google Arama kısayolları

  Google'da arama yapabilmek için en klasik seçenek metni yazmaktır. Ancak Google kullanıcılara arama yapmaları için sesli arama dahil olmak üzere bazı özellikler sunar. En ilgi çekici olanlardan birisi ise ekran görüntüsünden arama yapabilmektir.

  Google, iOS uygulamasına getirdiği güncelleme ile arama fonksiyonlarının fark edilmesini ve kullanılmasını kolaylaştıracak. Uygulamaya eklenecek kısayollar sayesinde tüm arama özellikleri daha belirgin hale getirilecek.

  2. Arama çubuğunda sonuçlar

  Google, arama çubuğunda yaptığı düzenleme ile sonuçların bulunmasını kolaylaştıracak. Sonuçlara giden linklerin görüntülenmesini sağlayarak kullanıcıları arama oturumu boyunca yönlendirecek ve alakalı sonuçları bulmasını sağlayacak.

  Arama çubuğuna metni yazmaya başladığınızda siz daha sonuçları bulmadan önce Google sonuçları sunmaya başlayacak. Örneğin, bir konum aradığınızda en alakalı sonuç belirgin şekilde gösterilecek. Bu özellik gelecek aylarda kullanılabilir olacak.

  3. Gelişmiş sorgu iyileştirmeleri

  Google gelişmiş sorgu iyileştirmeleri gerçekleştirerek kullanıcıların en alakalı sonuçlara ulaşabilmesini kolaylaştıracak. Mobil arama çubuğuna bir sorgu yazdıktan sonra Google size anlamlı olan bazı fikirler sunmaya başlayacak.

  Sorgunuz ne olursa olsun Google tarafından bir öneriyle karşılaşacaksınız. Önerileri masaüstü cihazlardaki otomatik tamamlama özelliğiyle kıyaslayabilirsiniz. Bir arama yaptığınızda onu tamamlayan en alakalı kelimeler size sunulacak.

  4. Google Web Hikayeleri

  Google, Web Hikayeleri (Web Stories) adını verdiği özelliğini mobil aramaya çok daha derin bir biçimde entegre edecek. Bu sayede arama sonuçları daha görsel hale getirilmiş olacak. Böylece en alakalı ve en yararlı bilgiler kullanıcılara ulaştırılacak.

  Kullanıcı bir arama yaptığında aramasıyla ilgili en önemli hususlara yönelik ipuçları görecek. Örneğin, bir şehri arattığınızda orada hazırlanmış kısa videolarla ve oraya özgü yapılacaklar listeleriyle karşılaşarak seyahatinizi planlayabileceksiniz.

  5. Metin, görüntü ve video birleştirmeleri

  Google, mobil arama sonuçları sayfasını sonsuz bir keşif platformuna dönüştürecek. Google tüm sonuçları tek bir sayfaya toplayacağından arama yapan kullanıcı Web, Görseller ve Video sekmeleri arasında geçiş yapmak zorunda kalmayacak.

  Google bu hamlesiyle sonuçları çok daha ilgili çekici bir şekilde sunacak. Kullanıcı bir konu hakkında arama yaptığında daha fazlasına göz atmak için istekli olacak. Sonuçlar birbirinden farklı kaynaklardan derlenecekler.

  Google mobil arama sonuçlarında yapacağı bu değişikliklerle kullanıcıların mobil arama davranışlarını değiştirmeye çalışacak. Şirketin en önemli hedefi kullanıcılara yaptıkları aramalarla alakalı sonuçlar bulma konusunda yardım etmek olacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Epic Games Yılbaşında 25 Oyunu Ücretsiz Verecek!

  Epic Games, bu yılbaşında 25 oyunu ücretsiz verecek. Oyun tutkunları bu yılbaşında 25 farklı oyunu ücretsiz kalıcı olarak alabilecek. İşte Epic Games yılbaşı kampanyasının detayları!

  Mazda CX-5 Türkiye'de Satışa Sunuldu! Tasarımı Yenilenen Model Hayran Bıraktı!

  Mazda CX-5 modeli, makyajlı versiyonu ile Türkiye'de satışa sunuldu. Mazda CX-5 fiyatı, özelliğine göre 1.429.070 ile 1.461.250 TL aralığında olacak.

  iOS 15.7 Sürümü için Apple’dan Önemli Karar!

  Apple, yeni güncelleme ile beraber iOS 15.7.1 sürümünü yayınladı. Yayınlanan yeni sürüm ile beraber 15.7 sürümüne geçiş de engellenmiş oldu.

  TCL 40R 5G Özellikleri ile Birlikte Tanıtıldı!

  TCL, yeni akıllı telefonu 40R 5G'yi tanıttı. 6,6 inç ekran boyutu ve Android 12 işletim sistemli akıllı telefonun fiyatı ise 240 euro olacak.

  Google, Mobil Aramada 5 Önemli Değişiklik Yapacak

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et