R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Valorant Nedir?

  Valorant RiotGames tarafından Counter Strike: Global Offensive oyununa rakip olarak yayınlanan FPS türünde online bir oyundur.

  Rokito
  Rokito R10 Editörü
  22.10.2022 09:52 2317 4 dk okuma süresi
  Valorant Nedir?
  Son Düzenleme:

  Valorant Nedir?

  Valorant RiotGames tarafından Counter Strike: Global Offensive oyununa rakip olarak yayınlanan FPS türünde online bir oyundur. 

  Valorant Hesapları Nasıl Oluşturulur?

  Valorant hesap RiotGames'e ait Playvalorant.com sitesinden kayıt olunarak ücretsiz bir şekilde oynanabilir. Ancak oyuna kayıt olduktan ajanları oynayabilmek ve silahlarınızın daha göz kamaştırıcı olması için bir çok kozmetik ve geliştirmeler satın alabilirsiniz. 

  Valorant Hesaplarının Değeri Nasıl Hesaplanır? 

  Valorant hesaplarının değeri satın alınan kozmetikler ve hesapların derecesi (rank) ile belirlenmektedir. Ne kadar yüksek dereceye ve kaplama adetine sahipseniz hesabınızın değeri o kadar çok olacaktır. Ayrıca kullanıcılar tarafından beğenilen Yağmacı, Asil gibi kozmetik setleri ile hesap değerini arttırıcı bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca hesapların değerinde en önemli faktörlerden biri de sınırlı süreli içeriklerdir. Örneğin Champions kaplamaları bu alanda çok değerli kostümler olup, yıllar geçtikte tekrar elde edilemeyecek olmaları sebebiyle sürekli olarak değerleri artmaktadır.

  Valorant Hesap Satışı Yasal mıdır?

  Birçok oyun firması hesap satışını yasaklamaktadır. Bunun başlıca sebebi oyun içeriklerinin yalnızca kendilerinden elde edilmesini istemeleri ve bu alanda tekel olarak hizmet vermek istemelerinden kaynaklanmaktadır. Tabi bunun yanında denetimi zor olması ve bu denetimin kaynak gerektirmesi de bu durumdan firmaları uzaklaştırmaktadır. Her ne kadar firmaların bu hususta haklı ya da haksız gerekçeleri olsa da hesap satışını yasaklamalarının yasal olarak bir karşılığı yoktur. 

  Yasalar uyarınca satışı yapılması yasal olmayan durumlar açıkca belirtilmiştir. Bu durumlar içerisinde yer almayan valorant hesap satış yasak olmasından söz edilemez. Ayrıca bir oyun firmasının size bu şekilde bir sözleşmeyi onaylatmasının yasal olarak karşılığı bulunmamaktadır. Bu tür durumlar genel işlem koşuluna girmekte olup, geçersizdir. Zira burada sanal mülkiyet hakkının çiğnenmesi mümkün değildir. Oyun firmasının bu hesapları ben yalnızca kiralıyorum ya da oyun hesaplara bana ait ben sadece kullanım izni veriyorum gibi beyanlarının yasal olarak bir karşılığı yoktur. Nitekim bu hususta birçok yargıtay kararı da bulunmakta olup firmaların bu şekilde tutumlarının yersiz ve hukuksuz olduğu da görülmüştür. Bu duruma örnek olarak Fransa mahkemeleri tarihi bir karara imza atmış olup benzer bir oyun firması Valve (Steam) firmasının sözleşmesinde bulunan satışı engelleyici maddeyi kaldırmasını talep etmiştir.

  Bu bilgiler ışığında hesap satışı, hesabın devri yasal bir işlemdir. Ancak firmalar bu konuda bulunan yasal açıkları kullanmakta olup birçok kullanıcısını mağdur etmeyi tercih etmektedirler. Bu tür durumların tespiti halinde hesapları kısıtlamaktadırlar. Kullanıcıların bu tür durumlarda şikayette bulunmaları ve haklarını yasal yollarda aramalarını tavsiye ederiz. Zira bu hukuksuz işlemler karşısında emsal birçok karar da olması sebebiyle zararlarının tazminini oyun firmalarından istemeleri yasal olarak mümkündür.

   

  Valorant Hesabı Nereden Alınır? 

  Valorant hesap satın al için birçok internet sitesi bulunmaktadır. Ancak bu sitelerin neredeyse tamamında ilan sistemi bulunmakta olup aradığınız hesabı bulmak çok zor olabilmektedir. GamerMarkt üzerinden aradığınız hesabı gelişmiş sistemleri ile filtreleyebilir, satın alımdan sonra hiçbir ek işleme gerek duyulmadan hesabın size sorunsuz şekilde teslim edilmesini bekleyebilirsiniz. Aklınıza takılan herhangi bir durumda siparişin her aşamasında canlı destek üzerinden de bilgi ve yardım alabilirsiniz.

  Valorant Hesabı Nerede Satılır? 

  Valorant hesap satarken ilan oluşturmak ve hesabın bilgilerini doğru şekilde alıcılara iletmek çok önemli bir aşamadır. Zira bu aşamada ne kadar çok detay verirseniz hesabınızı alacak kişiyi bulmanız o kadar kolay olacaktır. Bu durumda GamerMarkt size en hızlı ve basit ilanlama sistemini ücretsiz şekilde sunmaktadır. Benzersiz sistemi sayesinde hesabınızın bütün bilgilerini yalnızca 15 saniye içerisinde ilana aktarabilir ve valorant hesap satın al yapacak kullanıcılar için hesabınıza fiyat belirlemekten başka bir işlem yapmanız gerekmez. 

  Valorant Hesabımı Nasıl Hızlı Satabilirim? 

  Satılan valorant hesabı için tek adres GamerMarkt üzerinden bir hesap satacaksanız, diğer benzer ilanları inceleyerek hesabın yaklaşık değerini bulabilir ve ilanınıza buna göre uygun bir fiyat belirleyerek hızlı bir valorant hesap satış gerçekleştirebilirsiniz. Valorant hesap satışı daha hızlı olmasını istiyorsanız GamerMarkt tarafından size sunulan doping hizmeti ile ilanınızın özel alanlarda görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede doping alınan ilanlar diğer ilanlara göre çok daha hızlı bir şekilde satılmaktadırlar.

  Valorant Hesabımda LOL hesabımda bağlı ne yapacağım?

  RiotGames hesaplarında birden fazla oyun bulunmakta olup, bu oyunları farklı hesaplara ayırmak mümkün değildir. Satılık valorant hesap alanında GamerMarkt size benzersiz bir çözüm sunmaktadır. Hesabınızın ilanı oluşturulurken eğer ki LOL oyununda da hesabınızda içerik bulunuyorsa (şampiyon, kostüm gibi) bunları da aynı ilana eklemektedir. Bu sayede LOL hesabınızı ve Valorant hesabınızı tek ilanda kolaylıkla satabilirsiniz. GamerMarkt sayesinde League of Legends hesap satış da çok kolaydır. LOL hesabınızı satın almak isteyen bir kişinin arayacağı bütün bilgileri ilanda alıcılar göreceği için daha hızlı ve daha yüksek fiyatlara LOL hesap satış mümkün olacaktır. 

  Valorant Random Hesap Nedir?

  Valorant Random Hesap çoğunlukla çalıntı hesaplardır. Bu hesapları satın aldıktan sonra muhtemelen kısa bir süre içerisinde hesap bilgileri değişecektir ve elinizde hiçbir şey kalmayacaktır. Bu durumlar ile karşılaşmamak adına random hesapların satışına aracılık eden sitelerden hesap satın almanızı önermemekteyiz. Hesap satın alırken size tavsiyemiz GamerMarkt gibi sitelerden hesabın epostasını kendi epostanıza geçirerek satın alımlar yapmanızdır.

  Yasal Uyarı: Bu içerikten Rokito Digital sorumlu değildir, bu bir sponsorlu ilandır.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Valorant, Çok Yakında PS5 ve Xbox Konsollara Geliyor!

  Valorant, 14 Haziran'da PS5 ve Xbox Series X/S konsollarda sınırlı beta sürümüyle oyuncularla buluşuyor. Konsol sürümünde çapraz oyun özelliği de mevcut.

  EK MTV Resmi Gazetede Onaylandı: Ek MTV Nedir?

  2023 yılında yürürlüğe giren Ek MTV kararı hakkında tüm detayları ve MTV'den muaf olanları bu yazımızda bulabilirsiniz.

  Counter Strike 2’de Silah Satın Alma Sistemi Değişiyor: Valorant ile Benzerlik Taşıyor!

  Valve'nin yaptığı açıklamaya göre Counter Strike 2'de silah satın alma sistemi tamamen değişiyor. Yeni sistem, Valorant ile benzerlik taşıyor.

  Twitter Keşfet Nedir? - Sosyal Medyada Trendleri Keşfedin!

  Twitter Keşfet nedir? Sosyal medyanın en önemli özelliği olan Twitter Keşfet'i kullanarak trendleri, haberleri ve ilgi alanlarınızı keşfedin. En güncel bilgilere ulaşın!

  Valorant Nedir?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et