R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tomb Raider 1, RTX Remix Yenilenmesiyle Yeniden Karşımızda: İşte Beklenen Video!

  Nvidia'nın yüksek performanslı grafik işleme teknolojisi RTX Remix, Skyrim'den sonra artık Tomb Raider 1'de de uygulama alanı buldu. Fakat merak edilen asıl soru, bu modern teknolojilerin ışığı altında Tomb Raider 1'in nasıl bir görünüme kavuştuğu. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  07.08.2023 17:33 2086 2 dk okuma süresi
  Tomb Raider 1, RTX Remix Yenilenmesiyle Yeniden Karşımızda: İşte Beklenen Video!
  Son Düzenleme:

  Eylül ayında piyasaya sürülen ve klasik bilgisayar oyunlarının kolaylıkla modifiye edilmesine olanak sağlayan RTX Remix, şimdi de Tomb Raider 1 için kullanıldı.

  Daha önce DOOM (1993), Quake ve Half Life 2 gibi oyunlarda kullanılan bu teknoloji, 1996 yılında piyasaya sürülen Tomb Raider 1' de nasıl bir etki yarattı? 

  İşte, Ray Tracing (Işın izleme) ve Path Tracing (Yol izleme) teknolojileriyle yenilenen bu efsanevi oyunun yeni görüntüleri…

  Tomb Raider 1 ve RTX Remix'in Büyülü Buluşması

  RTX Remix, yüksek kaliteli doku, yeni aydınlatma sistemi, ışın izleme ve çözünürlük artırma teknolojileriyle eski oyunları yeniden düzenler. Bu özellikler sayesinde hem kullanıcılar hem de geliştiriciler için yeni bir alan açılır, DirectX 8 veya DirectX 9 destekli eski oyunlar yeniden hayat bulur.

  Paylaşılan videoya göre, 27 yıl önce çıkış yapan Tomb Raider 1'in atmosferi daha karanlık olmuş. Ancak, yine de oyunun doku çözünürlüğünde iyileştirmeler gerekiyor. Ancak, yol izleme teknolojisi sayesinde oyun, etkileyici yansımalar, çevresel ışık ve gölge etkileri ile daha çekici görünüyor.

  RTX Remix'in Diğer Oyunlarda Kullanımı

  Unutmamak gerekir ki RTX Remix yalnızca Tomb Raider 1'de kullanılmadı. RTX Remix topluluğu, The Elder Scrolls V: Skyrim, Oblivion, Fallout: New Vegas, Grand Theft Auto: San Andreas ve Vampire: The Masquerade - Bloodlines gibi birçok klasik PC oyununda da çalışmalarına devam ediyor.

  Modder, yeni Tomb Raider 1 modunun indirilmesi için henüz bir link paylaşmadı. Ancak, topluluğun çalışmalarına bakarsak, benzer modların gelecekte artacağını söyleyebiliriz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Windows 11'in Son Güncellemesi Yine Sorunlarla Geldi: İşte Detaylar!

  Windows 11'in KB5034765 güncellemesi, performans sorunları ve yükleme hataları yaşatıyor; Microsoft çözüm arıyor.

  Threads, X'e Karşı Üstünlük Kuruyor: İşte Son Durum!

  Threads, X karşısında kullanıcı artışıyla dikkat çekiyor. Meta destekli platform, indirme ve aktif kullanım oranlarıyla öne çıkıyor.

  Apple, iOS 17.4 RC Sürümünü Yayınladı: İşte Gelen Yeni Özellikler!

  iOS 17.4 güncellemesi, bulut oyun desteği, yeni emoji karakterleri ve güvenlik özellikleriyle iPhone deneyimini zenginleştiriyor.

  Nvidia GeForce Now, Reklam Gösterecek: İşte Detaylar!

  Nvidia GeForce Now, ücretsiz planında reklam gösterecek. Yeni düzenleme ile kullanıcı deneyimi nasıl etkilenecek?

  Tomb Raider 1, RTX Remix Yenilenmesiyle Yeniden Karşımızda: İşte Beklenen Video!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et