R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Sony Playstation Cloud Gaming Kullanıma Açıldı: 4K PS5 Oyunları Oynayabileceksiniz!

  Sony, Game Pass Ultimate'e cevap olarak PS+ servisini yeniden yapılandırarak bulut tabanlı bir akış özelliği ekledi. Bu yeni özellik, halen beta aşamasında olmasına rağmen kullanıcılara PS5 oyunlarını 4K kalitesinde deneyimleme fırsatı sunuyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  10.08.2023 14:32 1951 2 dk okuma süresi
  Sony Playstation Cloud Gaming Kullanıma Açıldı: 4K PS5 Oyunları Oynayabileceksiniz!
  Son Düzenleme:

  Sony, Xbox'ın Game Pass Ultimate servisiyle rekabete girmeyi planladığı bir süreçte Playstation Plus sistemi için özel bir kütüphane oluşturduğunu duyurmuştu. Bu kütüphane birçok Playstation Studios ve üçüncü parti geliştirici yapımlarını içeriyor. 

  Şimdi ise bu servis, Cloud Streaming özelliğiyle genişliyor. Bu sayede PS5 oyunlarını bulut üzerinden oynama imkanı sunuluyor.

  Sony'nin Bulut Akış Hizmeti Neler Sunuyor? Hangi Oyunlar Oynanabilecek?

  Haziran ayında Sony'nin PS5 oyunları için bir bulut akış hizmeti geliştirdiği bilgisi duyurulmuştu. ArashiGames'in açıklamalarına göre Playstation Plus'ın bu yeni hizmeti kullanıcılarına 720p, 1080p, 1440p ve 2160p (4K) çözünürlüklerinde oyun oynamanın yanı sıra oyunların bulut kayıtlarını kullanarak kaldığınız yerden devam etme imkanı da sunuyor.

  Bu yeni servis God of War: Ragnarok, Horizon Forbidden West, Fortnite, Destiny 2, Returnal ve Demon’s Souls gibi popüler oyunları bulut üzerinden oynamanıza olanak tanıyor. Playstation Plus kataloğundaki birçok oyun bu servis tarafından desteklenirken, bazı oyunlar da PS4 versiyonuyla çalıştırılıyor.

  Playstation Plus Bulut Hizmeti, Xbox Cloud Gaming’i Nasıl Aşacak?

  Playstation Plus'ın bu yeni bulut hizmeti, 4K çözünürlükte oyun sunmasıyla dikkat çekiyor. Buna karşılık, birkaç yıldır Microsoft tarafından desteklenen Xbox Cloud Gaming şu anda sadece 1080p çözünürlükte akışa destek veriyor. 

  Ancak, Xbox Cloud Gaming'in gelecekteki planları arasında çözünürlüğü artırmanın yanı sıra daha fazla yenilik sunması da bekleniyor. Playstation Plus'ın bu hizmetinin ilerleyen dönemlerde daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşması ve farklı ülkelerde de aktif olması bekleniyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Valorant, Çok Yakında PS5 ve Xbox Konsollara Geliyor!

  Valorant, 14 Haziran'da PS5 ve Xbox Series X/S konsollarda sınırlı beta sürümüyle oyuncularla buluşuyor. Konsol sürümünde çapraz oyun özelliği de mevcut.

  Microsoft, Tencent Oyunlarını Windows'a Getiriyor: İşte Detaylar!

  PUBG ve Honor of Kings gibi popüler Tencent oyunları, Windows'a geliyor. 1.500'den fazla oyun ve uygulama, ilk Çin'de, ardından diğer bölgelerde sunulacak.

  PlayStation Plus Haziran Oyunları Açıklandı: İşte Eklenecek Oyunlar!

  PlayStation Plus Haziran 2024 oyunları açıklandı! SpongeBob, AEW: Fight Forever ve Streets of Rage 4 dahil olmak üzere toplam 10 oyun abonelere sunulacak.

  Call of Duty Black Ops 6, Playstation 4 ve Xbox One’a Geliyor!

  Call of Duty Black Ops 6, Playstation 4 ve Xbox One platformlarına da geliyor. Haziran ayında tanıtılacak oyun, Xbox Game Pass'e de eklenecek.

  Sony Playstation Cloud Gaming Kullanıma Açıldı: 4K PS5 Oyunları Oynayabileceksiniz!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et