R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Resident Evil 4 Remake İlk Fragmanı Geldi! Resident Evil 4 Remake Oynanış Videosu Yayınlandı!

  Eylül 2022’deki “Tokyo Game Show” etkinliğinde Resident Evil serisine yeni remake versiyonu geleceği açıklanmıştı. Etkinlikte zaten beklenen Resident Evil 4 Remake versiyonu duyurulmuştu. Resmi olarak doğrulamanın yapılmasından sonra ilk oynanış videosu da geldi. Şirket Resident Evil 4 Remake oynanış videosu ve bir de hikaye fragmanı yayınladı!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  23.10.2022 15:12 1878 6 dk okuma süresi
  Resident Evil 4 Remake İlk Fragmanı Geldi! Resident Evil 4 Remake Oynanış Videosu Yayınlandı!
  Son Düzenleme:

  2022 Eylül ayında düzenlenen “Capcom Tokyo Game Show(TGC)” etkinliğinde önemli duyurulara yer verilmişti. Etkinliğin en dikkat çekeniyse “Resident Evil 4 Remake” resmi olarak doğrulaması olmuştu. 15 Eylül’de resmi doğrulamasını alan remake versiyondan ilk görüntüler geldi. Resident Evil 4 Remake oynanış videosu yayınlandı. Oyunun remake versiyonundan sahneleri gösteren videonun yanı sıra hikaye fragmanı da yayınlandı.

  Oyun piyasasının korku türündeki en dikkat çeken serilerinden Resident Evil, popülerliğini korumaya devam ediyor. 1996 yılından beri video oyun sektöründe, 10 tanesi ana oyun olmak üzere toplamda 26 oyunla yer almıştı. 2005 yılında piyasaya sürülen serinin dördüncü oyunu için yenilenmiş versiyon müjdesi gelmişti. Korku video oyun serisi Resident Evil’in dördüncü oyunu “remake” versiyonuyla geliyor. Resmi açıklamanın ardından Resident Evil 4 Remake’den ilk defa görseller geldi.

  Resident Evil 4 Remake Oynanış Videosu Yayınlandı

  Resident Evil 4 Remake

  Resident Evil 4, serinin en sevilen ve en popüler oyunları arasında yer alıyor. Oyun mekanikleri ve hikayesiyle çok sevilen “Resident Evil 4”, yenilenmiş versiyonuyla geliyor. 2005 yılındaki video oyun ve grafik teknolojileriyle geliştirilen oyun, 2022 yılı teknolojisiyle revize ediliyor. Serinin en sevilen oyunu olmasıyla da Resident Evil 4 Remake versiyonu duyurulduğundan beri nasıl olacağı merak ediliyordu.

  Capcom tarafından yayınlanan Resident Evil 4 oynanış videosu ise önemli detayları verdi. Şirket tarafından dikkat çeken bir Resident Evil etkinliği gerçekleştirildi. Videoda yenilenen ve iyileştirilen oyun mekaniklerine dikkat çekildi. Karakterin eylemlerindeki detaylara da dikkat çeken oynanış videosunda atmosfere dairde detaylar paylaşıldı. 

  Resident Evil 4 Remake Hikaye Fragmanı

  Resident Evil 4 Remake için Capcom tarafından birde hikaye fragmanı yayınlandı. Uzun soluklu video oyun serisini bu versiyonla ilk defa tanıyacak veya hikayeyi unutanlar içinde iyi oldu. İşte etkinlikte yayınlanan Resident Evil 4 Remake fragmanı!

  Resident Evil 4 Konusu

  Resident Evil 4, “Capcom” tarafından geliştirilerek, 2005 yılında piyasaya sürülmüştü. Korku türündeki video oyun serisinin dördüncü oyunudur. Serinin 1998 yılında yayınlanan ilk oyunundaki olayların üzerinden 6 yıl geçmiştir. Ünlü “Raccoon City” şehrindeki biyolojik felaketinden 6 yıl sonrasında geçiyor. O dönemde yaşanan olaylardan sağ olarak kurtulan “Ajan Leon S. Kennedy”, yeniden baş karakter olarak geri döndü.

  Resident Evil 4 Karakterleri

  Resident Evil 4 Remake
  Leon Scott KennedyABD ajanı
  Ada WongUmbrella şirketi ajanı
  Ashley GrahamABD başkanının kızı
  Osmund SaddlerLos Illuminados lideri
  Luis SeraLos Illuminados araştırmacısı
  Bitorez MendezKöyün şefi
  Ramon SalazarKalenin sahibi
  Jack KrauserUmbrella şirketi ajanı
  Albert WeskerUmbrella şirketinin sahibi

  Kennedy, bu kez ABD başkanının kaçırılan kızını(Ashley Graham) bulmak için görevlendirilir. Kennedy, bulduğu izlerle Graham’ın izini Avrupa’ya kadar takip eder. Burada karşılaştığı manzara ise oldukça şok edici oldu. Yerli halk içerisinde ters giden ve doğru olmayan şeylerin olduğunu fark eden Kennedy, yine korku ve gerilim dolu mücadeleye giriyor.

  Resident Evil 4, 2005 yılında “Nintendo Gamecube” ve “Sony” tarafından geliştirilen “PlayStation 2” için yayınlandı. Oyun, 2007 yılında ise “Nintendo” tarafından geliştirilen “Wii” oyun konsoluna geldi. Aynı yıl içerisinde Resident Evil 4 PC sürümü de yayınlanmıştı.

  Resident Evil serisi, Japonya’da “Biohazard” adıyla biliniyor.

  Resident Evil 4 Remake Hangi Platformlara Geliyor?

  Resident Evil 4 Remake

  Resident Evil 4 Remake ise bu özel hikayeyi, yenilenmiş görsel ve mekaniklerle oyunculara yeniden yaşama fırsatı sunuyor. Video oyun sektörünün önemli oyunlarından birisi olan “RE:4” efsanesi, böylelikle yeniden geri dönüyor. Remake versiyonu da tüm platformlara geliyor. Yapılan resmi açıklamaya göre Resident Evil 4 Remake, Sony’in “PlayStation 5” ve “PlayStation 4” konsollarına gelecek.

  Remake versiyonu ayrıca Microsoft tarafından geliştirilen “Xbox Series “X/S” konsoluna da gelecek. Ayrıca Resident Evil 4 Remake PC sürümünün yayınlanacağı ve “Steam” üzerinden temin edilebileceği açıklandı.

  Resident Evil 4 Remake Fiyatı Ne Kadar?

  Resident Evil 4 Remake

  Capcom tarafından geliştirilip, yayınlanan Resident Evil 4 Remake, tüm platformlarda olacak. Bu yüzden Resident Evil 4 Remake fiyatı da platformlara göre değişiklik gösteriyor. İşte platformlara göre açıklanan Resident Evil 4 Remake fiyatları!

  PlatformStandard EditionDeluxe Edition
  PlayStation 5699 TL 799 TL
  PlayStation 4699 TL799 TL
  Xbox SeriesAçıklanmadıAçıklanmadı
  Steam563.47 TL657.53 TL

  Resident Evil 4 Remake Çıkış Tarihi

  Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi de daha önce resmi olarak duyurulmuştu. Capcom tarafından yapılan açıklamaya göre Resident Evil 4 Remake için çok fazla beklenmeyecek. Zira korku ve gerilim türündeki efsanenin yenilenmiş hali 24.03.2023 tarihinde yayınlanacak. Yani 24 Mart 2023 tarihinde tüm platformlarda oynanabilecek.

  Resident Evil 4 Remake Sistem Gereksinimleri

  Resident Evil 4 Remake

  Steam üzerinden PC içinde gelecek Resident Evil 4 Remake sistem gereksinimleri de belli oldu. 2005 yılının oyununun 2022 yılı teknolojisiyle revize edildiği belirtildi. Dolayısıyla Resident Evil 4 Remake sistem gereksinimleri de ilk versiyonuna nazaran kapasite artışı gerektiriyor. İşte açıklanan Resident Evil 4 Remakesistem gereksinimleri!

  Resident Evil 4 Remake Minimum Sistem Gereksinimleri

  İşlemciAMD Ryzen 3 1200 / Intel Core i5-7500
  İşletim SistemiWindows 10 “64 bit”
  RAM8 GB
  Ekran KartıAMD Radeon RX 560 “4 GB VRAM” / Nvidia GeForce GTX 1050 Tİ “4 GB VRAM”
  DirectXSürüm 12

  Resident Evil 4 Remake Önerilen Sistem Gereksinimleri

  İşlemciAMD Ryzen 5 3600 / Intel Core i7 8700
  İşletim SistemiWindows 10 “64 bit”
  RAM16 GB
  Ekran KartıAMD Radeon RX 5700 / Nvidia GeForce GTX 1070
  DirectXSürüm 12

  Resident Evil Serisinin Tüm İçerikleri

  Resident Evil serisi “Şinji Mikami” ve “Tokuro Fujivara” tarafından yaratılmıştı. Popüler video oyun serisi Resident Evil, 10 adet ana oyun olarak toplam 26 oyuna sahiptir. Ayrıca 2 adet romanı, 7 adet filmi ve 4 adet animasyon filmi bulunuyor.

  Resident Evil Video Oyun Serisi

  Resident Evil

  İlk Resident Evil oyunu 1996 yılında yayınlanmıştı. 

  YılOyun Adı
  1996Resident Evil
  1998Resident Evil 2
  1999Resident Evil 3: Nemesis
  2000Resident Evil Survivor
  Resident Evil – Code: Veronica
  2001Resident Evil Survivor 2 – Code: Veronica
  Resident Evil Gaiden
  2002Resident Evil Remake
  Resident Evil Zero
  2003Resident Evil: Dead Aim
  Resident Evil Outbreak
  2004Resident Evil Outbreak: File #2
  2005Resident Evil 4
  2006Resident Evil: Deadly Silence
  2007Resident Evil: The Umbrella Chronicles
  2009Resident Evil 5
  Resident Evil: The Darkside Chronicles
  2011Resident Evil: The Mercenaries 3D
  2012Resident Evil: Revelations
  Resident Evil: Operation Raccoon City
  Resident Evil 6
  2015Resident Evil: Revelations 2
  2016Umbrella Corps
  2017Resident Evil 7: Biohazard
  2019Resident Evil 2 Remake
  2020Resident Evil 3 Remake
  Resident Evil: Resistance
  2021Resident Evil Village
  2022Resident Evil RE:Verse
  2023Resident Evil 4 Remake

  Resident Evil Filmleri

  Resident Evil

  Popüler video oyun serisi Resident Evil, beyazperdeye de uyarlanmıştı. İlk Resident Evil filmi 2002 yılında aynı isimle vizyona girdi. İkinci film ise “Resident Evil:Kıyamet” adıyla 2004 yılında vizyona girmişti.

  Serinin üçüncü filmi ise “Resident Evil: İnsanlığın Sonu” adıyla 2007 yılında vizyona girmişti. 2010 yılında ise dördüncü film “Resident Evil: Ölümden Sonra” ismiyle beyazperdede yer aldı. Film serisinin beşincisiyse 2012 yılında “Resident Evil: İntikam” adıyla yayınlandı. Serinin 6.filmiyse 2017 yılında “Resident Evil: Son Bölüm” adıyla yayınlandı.

  Ölümcül Deney(Resident Evil) film serisinin başrolünde “Milla Jovovich” yer alıyordu. 

  2017 yılında film serisinin yeniden başlatılması kararı alındı. Capcom tarafından geliştirilen video oyunun ilk ikisinin hikayesinden uyarlanan “Resident Evil: Raccoon Şehri” filmi projelendirildi. Film ancak 2021 yılında vizyona girdi.

  Serinin 4 adette animasyon filmi bulunuyor. İlk Resident Evil animasyon filmi ise “Biohazard 4D-Executer” olarak yayınlandı. Ayrıca “Dejenerasyon(2008)”, “Lanetli Ulus(2012)” ve “Diriliş(2017)” adında da animasyon filmleri bulunuyor. 

  Resident Evil Kitapları

  Capcom’un popüler oyunu Resident Evil’in 2 adette romanı bulunuyor. Bu romanlar “Caliban Cove” ve “Underworld” olarak isimlendirildi.

  Resident Evil serisi hakkında düşünceleriniz neler? Siz Resident Evil 4 Remake versiyonunun fragmanını nasıl buldunuz? Oyuna dair görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp'a Yeni Favoriler Özelliği Geldi!

  WhatsApp, yeni Favoriler özelliğiyle kullanıcıların en çok iletişim kurdukları kişilere ve gruplara hızlı erişim sağlamalarını kolaylaştırıyor.

  Kredi Kartı Gecikme Faizi Hesaplama - 2024

  Kredi kartı gecikme faizi 2024'te nasıl hesaplanır? %4,55 faiz oranıyla örnek hesaplamalar ve gecikme faizini azaltmanın yolları bu yazıda.

  Samsung Müjdeyi Verdi: Galaxy Watch 7'nin Sağlık Özelliği Eski Modellere de Geldi!

  Samsung, Galaxy Watch 7'nin yeni sağlık özelliklerini tanıtırken, uyku apnesi algılama özelliğini eski Galaxy Watch modellerine de sunmaya başladı.

  Galaxy Buds 3'ün Kutu Açılış Videosu Ortaya Çıktı: İşte Detaylar!

  Samsung Galaxy Buds 3'ün kutu açılış videosu sızdırıldı. Yeni kulaklıklar beyaz ve gri renk seçenekleriyle şeffaf kapaklı şarj kutusuyla geliyor.

  Resident Evil 4 Remake İlk Fragmanı Geldi! Resident Evil 4 Remake Oynanış Videosu Yayınlandı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et