R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  PS5 Satış Rakamları Açıklandı! Sony Hedeflerini Tutturamadı

  PS5, neredeyse 20 milyon sattı ancak stok eksikliği nedeniyle Sony'nin hedeflerini karşılayamadı.

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 11.05.2022 00:23 1208 2 dk okuma süresi
  PS5 Satış Rakamları Açıklandı! Sony Hedeflerini Tutturamadı
  Son Düzenleme:

  Sony, bugüne kadar dünya çapında 19,3 milyon PlayStation 5 konsolu sattığını açıkladı. 

  Japonya merkezli şirket, stok sorunlarıyla boğuşurken son mali çeyrekte 2 milyon daha sevk etti. Ancak bu rakamlar, 3,3 milyonluk hedefiyle Sony'nin beklentisinden daha düşük. 

  Faaliyet karı, geçtiğimiz mali çeyrekte 862 milyon sterlin olarak tahmin edilenden daha düşük oldu.

  İleriye dönük olarak Sony, mevcut mali yılda daha fazla konsol göndermeyi beklediğini söyledi, 18 milyon ünite daha yola çıkmayı bekliyor.

  Sony, PlayStation Plus abone sayısında 12 ay öncesine kıyasla hafif bir düşüş gördü (Mart 2021'deki 47,6 milyondan Mart 2022'de 47,4 milyon kullanıcı oldu).

  PS5 satışları ne durumda?

  PS5, lansmanından bu yana neredeyse 20 milyon sattı ancak stok eksikliği nedeniyle Sony'nin hedeflerinin gerisinde kalıyor.

  Pandeminin ortasında piyasaya sürülmesine rağmen, PlayStation 5 şu anda dünya çapında 19,3 milyon konsol sevk etti. Yine de Sony bu rakamdan hayal ettiğiniz kadar mutlu değil.

  31 Mart'ta sona eren mali yılda toplam 11,5 milyon olmak üzere, son üç ayda yalnızca 2 milyon konsol satış yaptı ve bu, 3,3 milyonluk hedefinden daha düşük.

  PS5 satışları ne durumda?

  Bunun nedeni ise aslında insanların PlayStation 5 istememesi değil, Sony'nin tedarik zinciri sorunları nedeniyle talebi karşılayacak kadar hızlı hale getirememesidir.

  Sony, yatırımcıları bu konuda zaten uyarmıştı, bu yüzden bu bir sürpriz değil. Ancak üretim ve stok sorunlarının hala büyük bir problem olduğunu ve en az bir yıl boyunca “normale yaklaşmayacağını” açıkça ortaya koyuyor.

  Microsoft, Xbox One döneminden bu yana konsolları için herhangi bir satış rakamı yayınlamayı reddetti, ancak resmi olmayan tahminler, Xbox Series X ve S'nin ömür boyu toplamda 14 milyon civarında olduğunu söylüyor.

  Sony talepleri karşılamayı başaramıyor

  Sony'nin talep açısından endişelenecek bir şeyi yok, örneğin yazılım satışları son üç ayda yüzde 84 gibi muazzam bir artış gösterdi. Ancak daha fazla insan Xbox Series X/S'yi yeni nesil konsol olduğu için satın aldıkça Microsoft, Sony'nin hisse senedi sorunlarından daha fazla yararlanıyor.

  Raporda ayrıca, Sony'nin yılın son üç ayında 100.000 PlayStation 4 konsolu satarak ömür boyu toplam 117 milyon sattığı da ortaya çıktı.

  Siz PS5 satışları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yenilenen BMW 3 Sedan Serisi Satışta! İşte Yeni BMW 3 Serisindeki Değişiklikler!

  BMW'nin yenilenen BMW 3 serisi yeni özellikleriyle satışa sunuldu. İşte yeni BMW 320i Sedan özellikleri ve Türkiye satış fiyatı!

  Sıfır Otomobil Alındığında Hemen Satılamayacak! İşte Yeni Otomobil Satış Düzenlemesi!

  Otomobil piyasasının normale dönmesi için gelecek yeni düzenlemeye dair detaylar belli olmaya başladı. İddialara göre 0 km otomobil satın alındığında 6 ay boyunca 2.el pazarında satışa sunulamayacak. İşte düzenlemeye dair tüm detaylar!

  Spider Man Remastered Oyunu Hatalı Fiyattan Satışa Çıkartıldı!

  Valve, dünya genelinde belirli ülkelerde Spider Man:Remastered oyununun ön sipariş fiyatını yanlış açıkladı. Bu yüzden ön sipariş oluşturan kullanıcıların, siparişlerini iptal ederek, yeni ön sipariş oluşturmaları gerekecek.

  PlayStation'ın Şaşırtan Bilançosu: PS5 satışları 21 milyonu geçti

  Sony, yeni oyun konsolu PlayStation 5 için 2022 2.çeyreğiyle birlikte yakalanan satış rakamlarını içeren kapsamlı bir mali rapor yayınladı. İşte o rapor!

  PS5 Satış Rakamları Açıklandı! Sony Hedeflerini Tutturamadı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et