R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tam Elektrikli Ford E-Transit Custom Türkiye’de Üretilecek! İşte Görücüye Çıkan Ford E-Transit Custom!

  Türkiye’de Ford Otosan tarafından üretilen ilk tam elektrikli “ticari araç” olan E-Transit’in “Custom” modeli de meraklıların beğenisine sunuldu.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  10.05.2022 13:04 1465 2 dk okuma süresi
  Tam Elektrikli Ford E-Transit Custom Türkiye’de Üretilecek! İşte Görücüye Çıkan Ford E-Transit Custom!
  Son Düzenleme:

  Uluslararası otomotiv pazarında Türkiye’nin önemli bir yer kazanmasını sağlayan üreticilerden birisi olan Ford Otosan, 1997’den beri otomobil üretimine devam ediyor. Koç Holding ve Ford’un eşit hisseye sahip olduğu Ford Otosan, kısa bir süre önce Ford’un Romanya’da bulunan şirketi Ford Romanya’yı da satın almıştı. 

  Ford Otosan, 2 Milyar Dolarlık bir yatırım gerçekleştireceğini açıklamıştı. Bu yatırım planı doğrultusunda da kısa bir süre önce ilk “tam elektrikli otomobil modeli” olan E-Transit’in tanıtımını gerçekleştirmişti. Otomobil üreticisi şimdi ise Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde bulunan dev otomobil fabrikasında ikinci ve aynı zamanda “ticari araç” sınıfındaki tam elektrikli otomobili olan E-Transit Custom modelinin tanıtımını gerçekleştirdi.

  Ford Otosan E-Transit Custom Özellikleri

  E-Transit Custom Modeli

  Ford Otosan tarafından üretilen ticari araç sınıfındaki ilk tam elektrikli otomobil modeli E-Transit, beklentileri yukarıya çıkmıştı. Ancak Ford Otosan yeni tanıtımını yaptığı E-Transit Custom modeli ile çıtayı biraz daha yukarıya çıkartmış gibi görünüyor. Zira, Ford’un Gölcük fabrikasında üretimini hedeflediği ikinci tam elektrikli otomobil modelinde tam şarjla 380 kilometre menzil kapasitesinin bulunacağı belirtiliyor.

  Ayrıca Ford Otosan bu modelde “DC Hızlı Şarj Desteği” ve “Tam Çekme Yetkinliği” de sunacak. Ayrıca dinamik tasarımı ile de göz alıcı bir kullanım sunacak. Ford Otosan, dış tasarıma da oldukça özen göstermiş gibi görünüyor. Özellikle de LED ışık detaylarıyla bezenen ince ve zarif tasarıma sahip altıgen ızgara göz alıcı bir görünüm sunuyor. Otomobildeki şarj bağlantı noktası ise diğer elektrikli otomobil modellerinden farklı olarak sağ ön farın hemen alt kısmına yerleştirilmiş. 

  E-Transit Custom Şarj

  Aracın içerisinde ise Ford tarafından geliştirilen “SYNC 4” bilgi ve eğlence sistemi bulunuyor. 12.0 inç dokunmatik ekran üzerinden yönetilebilen bu sistemin yanı sıra 3 farklı sürüş modu ve değişken rejeneratif frenleme gibi pek çok ek özelliğe de yer verilecek. 

  Ford Otosan ikinci tam elektrikli ticari aracı Ford E-Transit Custom’u üretim bandından 2023 Haziran ayı sonrasında indirmeye başlayacak.

  Ford Otosan’ın tam elektrikli ticari aracı Ford E-Transit Custom’un aynı zamanda da içten yanmalı versiyonları da üretim bandından çıkacak.

  Ford Otosan’ın elektrikli otomobil teknolojisinde yakaladığı gelişim ivmesiyle ilgili siz neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 15 Serisi Ekranları Canlı Görüntülerle Ortaya Çıktı: İşte Yenilikçi Tasarım Detayları

  Apple iPhone 15 serisine dair bilgiler günden güne artmaya devam ediyor. iPhone 15, iPhone 15 Pro ve Pro Max ekranlarının görüntüleri ortaya çıktı işte detaylar...

  Google, ChatGPT'nin Rakibi Bard'ı Kullanıma Sunuyor: İşte Bard'ın Sunduğu Özellikler

  Google, geçtiğimiz ay tanıttığı ChatGPT rakibi Bard'ın önizleme sürümünü kullanıma açtı. Şu anda sadece ABD ve İngiltere'deki kullanıcılar için erişilebilir olan Bard, aramanın yerine geçmeyecek ancak tamamlayıcı bir araç olarak kullanılacaktır.

  Samsung Galaxy A54 ve Galaxy A34 Türkiye Fiyatları Açıklandı: İşte Detaylar

  Samsung geçen hafta yaptığı etkinlikte Galaxy A34 ve Galaxy A54 modelleri tanıtmıştı. Bugün ise telefonların Türkiye fiyatları açıklandı. İşte detaylar

  Netflix'in Reklam Destekli Abone Sayısı 1 Milyonu Aştı: İşte Detaylar

  Blomberg'in yayınladığı habere göre Netflix'in reklamlı abonelik paketi giderek daha da yaygınlaşıyor. İşte detaylar.

  Tam Elektrikli Ford E-Transit Custom Türkiye’de Üretilecek! İşte Görücüye Çıkan Ford E-Transit Custom!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et