R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Sony Duyurdu: PlayStation 5 Satışları 40 Milyonu Resmen Aştı!

  2020 yılında piyasaya sürülen 9. nesil oyun konsolları, donanım pazarında hızla yaygınlaşmaya devam ediyor. En gözde konsol olan Playstation 5, tam 40 milyondan fazla ünite satışıyla büyük bir başarı elde etti.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  28.07.2023 13:55 1344 1 dk okuma süresi
  Sony Duyurdu: PlayStation 5 Satışları 40 Milyonu Resmen Aştı!
  Son Düzenleme:

  2020 yılında Xbox Series X, Xbox Series S ve PlayStation 5 oyun konsolları tüketicilere sunuldu ve bu üç dev, dokuzuncu oyun konsolu jenerasyonunun başlangıcını işaret etti. 

  Her ne kadar stok sıkıntıları ve beklentilere tam anlamıyla karşılık vermeyen oyunlarla karşılaşılmış olsa da bu konsollar son üç yılda popülerliğini artırmayı başardı. Özellikle de, yenilikçi özellikleri ve etkileyici oyunlarıyla PlayStation 5, bir başka önemli başarı elde etti.

  40 Milyonun Üstünde PlayStation 5 Satışı Gerçekleşti!

  Sony Interactive Entertainment CEO'su Jim Ryan, PlayStation 5 konsollarının piyasaya sürüldüğünden bu yana 40 milyondan fazla satıldığını açıkladı. Ryan'ın Sony'nin resmi blogundan yaptığı açıklamada, PlayStation 5 satışlarının COVID-19 pandemisi ve küresel çip kıtlığı nedeniyle zorluklar yaşadığını, ancak tedarik zincirinin normalleşmesiyle birlikte talepleri karşılayabilecek duruma geldiklerini belirtti.

  Sony'nin duyurusuna göre stok sıkıntılarına rağmen 40 milyondan fazla PlayStation 5 satıldı ve bu sayının 2023 yılında daha da artacağı bekleniyor. Ryan, ayrıca PlayStation 5'in ev sahipliği yaptığı 2500'den fazla oyunun geliştiricilerine ve markaya destek veren tüm hayranlarına teşekkür etti.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Android 15 Güncellemesi Alacak Samsung, Xiaomi ve Diğer Telefonlar Belli Oldu: İşte Tam Liste!

  Android 15 güncellemesi alacak Samsung, Xiaomi ve diğer telefonlar açıklandı. Yeni özelliklerle donatılmış Android 15, yıl sonunda resmi olarak yayınlanacak.

  iOS 18 Resmen Tanıtıldı: İşte Yeni Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC24 etkinliğinde iOS 18'i tanıttı. Ana ekran özelleştirmeleri ve yeni erişilebilirlik özellikleri ile iOS 18, kullanıcı deneyimini geliştiriyor.

  Android 15 ile Kablosuz Ses Kalitesi Büyük Ölçüde Artacak!

  Android 15 ile gelen Bluetooth LE Audio ve Dinamik Uzamsal Ses desteği, kablosuz ses kalitesini artırarak sinema salonu gibi bir deneyim yaşamasını sağlayacak.

  Valorant, Çok Yakında PS5 ve Xbox Konsollara Geliyor!

  Valorant, 14 Haziran'da PS5 ve Xbox Series X/S konsollarda sınırlı beta sürümüyle oyuncularla buluşuyor. Konsol sürümünde çapraz oyun özelliği de mevcut.

  Sony Duyurdu: PlayStation 5 Satışları 40 Milyonu Resmen Aştı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et