R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Sony Duyurdu: PlayStation 5 Satışları 40 Milyonu Resmen Aştı!

  2020 yılında piyasaya sürülen 9. nesil oyun konsolları, donanım pazarında hızla yaygınlaşmaya devam ediyor. En gözde konsol olan Playstation 5, tam 40 milyondan fazla ünite satışıyla büyük bir başarı elde etti.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  28.07.2023 13:55 1284 1 dk okuma süresi
  Sony Duyurdu: PlayStation 5 Satışları 40 Milyonu Resmen Aştı!
  Son Düzenleme:

  2020 yılında Xbox Series X, Xbox Series S ve PlayStation 5 oyun konsolları tüketicilere sunuldu ve bu üç dev, dokuzuncu oyun konsolu jenerasyonunun başlangıcını işaret etti. 

  Her ne kadar stok sıkıntıları ve beklentilere tam anlamıyla karşılık vermeyen oyunlarla karşılaşılmış olsa da bu konsollar son üç yılda popülerliğini artırmayı başardı. Özellikle de, yenilikçi özellikleri ve etkileyici oyunlarıyla PlayStation 5, bir başka önemli başarı elde etti.

  40 Milyonun Üstünde PlayStation 5 Satışı Gerçekleşti!

  Sony Interactive Entertainment CEO'su Jim Ryan, PlayStation 5 konsollarının piyasaya sürüldüğünden bu yana 40 milyondan fazla satıldığını açıkladı. Ryan'ın Sony'nin resmi blogundan yaptığı açıklamada, PlayStation 5 satışlarının COVID-19 pandemisi ve küresel çip kıtlığı nedeniyle zorluklar yaşadığını, ancak tedarik zincirinin normalleşmesiyle birlikte talepleri karşılayabilecek duruma geldiklerini belirtti.

  Sony'nin duyurusuna göre stok sıkıntılarına rağmen 40 milyondan fazla PlayStation 5 satıldı ve bu sayının 2023 yılında daha da artacağı bekleniyor. Ryan, ayrıca PlayStation 5'in ev sahipliği yaptığı 2500'den fazla oyunun geliştiricilerine ve markaya destek veren tüm hayranlarına teşekkür etti.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy A35 Geliyor: Fiyatı ve Özellikleri Belli Oldu!

  Galaxy A35, yenilikçi tasarımı, güçlü işlemcisi ve etkileyici kamerasıyla dikkat çekiyor. Yeni modelin, özellikleri ve fiyatı açıklandı.

  Oppo, Yapay Zekalı Air Glass 3'ü Duyurdu: Görünüşüyle Normal, Teknolojisiyle Olağanüstü!

  Oppo'nun Air Glass 3'ü, günlük yaşamda kullanım kolaylığı sunan, sesli asistanı ve yapay zekası ile dikkat çeken akıllı gözlükler arasında yer alıyor.

  Oyun Dünyasında Yeni Fenomen Palworld: İlk Ayında 25 Milyon Oyuncuyu Geçti!

  Palworld, ilk ayında 25 milyon oyuncuya ulaşarak oyun dünyasında fırtına gibi esiyor. Steam ve Xbox'ta rekorlar kıran bu fenomeni keşfedebilirsiniz.

  Samsung Galaxy Fit 3 Resmen Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Samsung Galaxy Fit 3, geniş ekranı ve gelişmiş sağlık izleme özellikleriyle Mart ayında piyasaya sürülüyor.

  Sony Duyurdu: PlayStation 5 Satışları 40 Milyonu Resmen Aştı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et